Jump to content

Antrenamente Fitness/culturism


EpureIonut

Recommended Posts

  • 5 months later...

Daca nu poti tine spatele drept, fa flotari din genunchi pana reusesti cat de cat. Cu o oglinda laterala ar fi cel mai bine sa vezi... Poti lua ca punct de reper nasul/barba si... instrumentul tau, sa nu atingi pamantul cu pelvisul dar cu nasul/barba da. Marog, asta faceam eu. Foloseste-te de abdomen... si tine capul drept si nemiscat.

 

http://www.nerdfitness.com/blog/2011/02/15/proper-push-up/

  • Upvote 1

fWy1P.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Salut.Maine vreau sa ma apuc de sala.Am mai fost prin vara la sala dar nu m-am tinut,acum vreau sa ma tin si vreau sa stiu ce program folositi.O sa ma duc 3 zile pe saptamana si cand am fost in vara am folosit programul asta http://www.culturism.ro/antrenament/program-3-zile-pe-saptamana.html si cred ca tt pe asta o sa-l pun in practica insa vreau sa stiu parerea voastra daca e bun programul sau nu..si ce program folositi voi . :)

Link to comment
Share on other sites

E ok programul, desi 3 zile sunt cam incarcate pentru inceput, cred eu. Iti recomand Six Pack Shortcuts de Mike Chang, (il gasesti pe piratebay, what fucking ever). Ai tot ce-ti trebuie acolo, de la mancare si sfaturi, pana la exercitii (3-4 luni).

 

Eu mi-am facut programul singur, la inceput lucram toate grupele, pana am prins putina forta... apoi le-am impartit pe zile, asemanator cu ce ai postat tu mai sus, mici diferente, si, in functie de energia pe care o aveam, mai lucram cate-un muschi daca ma simteam in stare.

Insa inafara de forta, nu prea am vazut rezultate, asa ca am inceput sa si alerg, gen alergam cate 30min-1h martea si joia, si mai lucram si acasa. Vreau si eu sa ma reapuc si sa urmez programul lui Mike Chang asta.

fWy1P.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Salut.Maine vreau sa ma apuc de sala.Am mai fost prin vara la sala dar nu m-am tinut,acum vreau sa ma tin si vreau sa stiu ce program folositi.O sa ma duc 3 zile pe saptamana si cand am fost in vara am folosit programul asta http://www.culturism.ro/antrenament/program-3-zile-pe-saptamana.html si cred ca tt pe asta o sa-l pun in practica insa vreau sa stiu parerea voastra daca e bun programul sau nu..si ce program folositi voi . :)

 

Salut , am citit articolul si antrenamentul mi se pare un dezastru. mai ales ca tu vi si dupa o perioada de pauza nu iti recomand deloc asa ceva. E foarte prost si nu cred ca vei ajunge nicaieri cu el. Incearca sa iti faci timp pentru un program de 4 zile si sa lucrezi cate o grupa mare si una mica pe zi . Gen :

 

Piept - Triceps - prima zi

Spate - Biceps - a doua zo

Picioare full- a 3-a zi

abdomen ,  trapez , antebrat - a 4-a zi

 

uitati aici un video :

Link to comment
Share on other sites

Acum am venit de la sala.Nu am timp sa fac 4 sedinte pe saptamana din cauza scolii,o sedinta am pus-o sambata..azi am lucrat peipt biceps triceps si picioare.Mai astept pareri iar pana saptamana viitoare sa fac un alt program pt 3 sedinte.

 

Edit.am mai gasit un program pt incepatori http://sport.wgz.ro/menu/fitness-culturism/program-culturism

Link to comment
Share on other sites

Mult mai bun al 2-lea antrenament prezentat de tine . Asta e mai ok , dar iti recomand sa iti faci rost de o pereche de gantere si acasa , sa poti lucra umeri antebrat si trapez . Ce as mai avea de comentat eu as prefera Piept-Triceps ,  Spate - Biceps , asta doar pentru ca atunci cand impingi ( faci exerciti de piept) folosesti mult si tricepsul , inca 2-3-4 tipuri de exerciti pentru triceps separat si ai terminat programul . Eu unu cu un asemena program am luat cam 8 kg... sau mai bine in cateva luni..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut.Dupa 2 saptamani de sala am observat ca imi oboseste mana dreapta..de exemplu..la banca pt piept la a3-a serie cand incerc sa imping nu reusesc sa imping cu mana dreapta..imiping mai mult cu stanga,iar si cand lucrez la bicepsi cu ganterele mana dreapta e mai obosita decat stanga..A avut careva problema asta?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.