Jump to content

banner


bEnZ

Recommended Posts

Salut, am laut un banner de pe net si pe el scrie " Yourname" si vreau sa modific in numele meu dar nu stiu cum ca daca dau pe acel "T" si dau click la inceputul textului imi da sa scriu alt text si eu vreau doar sa modific acel text, folosesc CS5 photoshop. Cineva?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, BebeGFX said:

Iti dai seama ca ai nevoie de .psd pentru a putea modifica un banner, nu ?

Deci fac poza in text.psd apoi când intru in acea fotografie imi da o eroare, daca as intra in photoshop si apoi dau open si aleg poza o merge?

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca ai inteles, acel baner pe care il descarci tu, trebuie sa  fie in format .psd, are iconita lafel cum este photoshopul.  PSD> adobe Photoshop document, le poti deschide si edita doar cu photoshopu' (sau mai bine zis, cu programul care le-a generat).

Tu ce ai acolo, este doar bannerul ( imaginea de final ) nu ai formatul complet al creatiei respective.

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, BebeGFX said:

Nu cred ca ai inteles, acel baner pe care il descarci tu, trebuie sa  fie in format .psd, are iconita lafel cum este photoshopul.  PSD> adobe Photoshop document, le poti deschide si edita doar cu photoshopu' (sau mai bine zis, cu programul care le-a generat).

Tu ce ai acolo, este doar bannerul ( imaginea de final ) nu ai formatul complet al creatiei respective.

 

Si daca descarc eu fotografia si ii pun eu format .psd nu merge să editez?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, BebeGFX said:

Nu ai cum sa faci asa ceva. Formatul .psd se salveaza la terminarea lucrari si doar respectivul are acces la el. 

De ce crezi ca anumite bannere / logouri sunt la vanzare?.

Păi si cum fac să editez acel banner ca am vazut pe net ca se poate si mi l-au editat 2 

Link to comment
Share on other sites

Pai, in primul rand ai gresit categoria, ai postat la HTML si ceea ce vrei tu are treaba cu sectiunea Photoshop. 

Nu cred ca este greu sa folosesti 2 elemente ale photoshopului, doar scrii pe google: cum decupez o imagine / cum elimin scrisul de pe o imagine si voala, gasesi tot ce doresti.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BebeGFX said:

Pai, in primul rand ai gresit categoria, ai postat la HTML si ceea ce vrei tu are treaba cu sectiunea Photoshop. 

Nu cred ca este greu sa folosesti 2 elemente ale photoshopului, doar scrii pe google: cum decupez o imagine / cum elimin scrisul de pe o imagine si voala, gasesi tot ce doresti.

Am cautat si imi zice sa dau click pe acel T si sa dau click la inceputul scrisului si fac asta dar degeaba, nu merge ! Si cu decupatul gasesc eu si ma scuzati de categorie.

6 minutes ago, Zx. Andrew said:

in descriere gasesti fisier .psd si fisier .otf sau .ttf pentru font

Man, multumesc dar ce îmi dai tu pot folosii sa editez si alte bannere? Si unde bag ce mi-ai dat tu?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, BebeGFX said:

Nu, nu poti edita si alte bannere, poti edita doar logo-ul respectiv. Pentru a deschide fisierul .psd ori faci dublu click pe el, ori intri in photoshop - open.

Faza cu T ( text ) se refera daca ai deja un fisier .psd care merge modificat.

Deci, eu pot face banner.ul adica din poza .png o pot face .psd si se face in format photoshop, intelegi? Dar nu stiu daca merge modificata

Link to comment
Share on other sites

Tu ai descarcat direct imaginea, o ai acolo modificata dar nu ai si resursele folosite si layerele create, logic ca poti salva respectiva imagine .psd dar degeaba daca nu poti face nimic cu ea, un format .psd contine toate resursele folosite pentru crearea lucrarii respective daca nu ai asa ceva acolo, nu se poate numi fisier .psd. Deci, cred ca am fost destul de explicit, pentru a modifica o imagine, ai nevoie sa descarci fisierul .psd cu tot cu resurse in el, nu doar imaginea .png.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BebeGFX said:

Tu ai descarcat direct imaginea, o ai acolo modificata dar nu ai si resursele folosite si layerele create, logic ca poti salva respectiva imagine .psd dar degeaba daca nu poti face nimic cu ea, un format .psd contine toate resursele folosite pentru crearea lucrarii respective daca nu ai asa ceva acolo, nu se poate numi fisier .psd. Deci, cred ca am fost destul de explicit, pentru a modifica o imagine, ai nevoie sa descarci fisierul .psd cu tot cu resurse in el, nu doar imaginea .png.

 

Pffff si baiatul acesta cum a putut sa mi-o editeze si sa imi dea in format psd?

Mă refer la Andrew

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, BebeGFX said:

Pentru ca este postat fisierul .psd in descrierea videoclipului pe youtube. Intra pe linkul respectiv si dai pe  : Afiseaza mai multe, acolo se afla download 1 / 2.

Man, pai nu el l-a facut ? La video ma refer... asa, daca eu vreau alt banner trebuie neaparat sa il fac eu ca altfel....

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, BebeGFX said:

Videoclipul / logo-ul este facut de :  HakSon, daca vrei alt banner, ori inveti sa folosesti Photoshop urmarind tutorial ori scrii free template photoshop si cauti, ori postezi in sectiunea de pe acest forum o cerere http://pctroubleshooting.ro/forum/81-adobe-photoshop/ .

Bine, multumesc mult pentru sprijin si ca ti-ai batut capul cu mine, raman dator 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.