Jump to content

Problema Ati Radeon 9200 Pro


Recommended Posts

Placa video o am de aproape 2 ani , dar este foarte ciudat , de exemplu daca bag windowsul acum merg filmele , daca mai instalez 1 data windowsul nu mai merge nimic!

Filmele se aud , apare subtitrarea , dar nu se vad , am incercat mai multe codecuri dar inutil!

Link to comment
Share on other sites

driverul l-ai instalat dupa ce ai instalat windos-ul, sa vezi reactia?

sau poate ca deja e de la placa video.daca poti dupa ce ai instalat windows si driverul placi si face figuri incearca sa il pui pe alt sistem pe care ruleze si faci decat sa instalezi driverul pe cel de al doilea sistemdar vezi sa stergi driverul de la placa ce exista inainte pe acel sistem ca sa poata sa ti ia driverul tau,daca si pe acel sistem strain face figuri vei fii sigur cai din placa video ,daca ruleaza normal ca atunci cand lai cumparat,inseamna ca te lasa placa de baza.asa ca bafta.

Link to comment
Share on other sites

daca el instaleaza acuma windowsul merge binne tot istemul,daca reinstaleaaza windowsul imediat dupa prima boootare sau stiu eu cand vrea el,nui mai merge sistemul. si cel mai bine simte problema la viideoo cand nu poate rula nimik bine.dar tu GOD mi ai dat de gandit si sigur ar putea sa fie si de la Windowsul care il are. asa ca sai recomandam nu numai sa faca testul la placa viideo sa fie sigur ca nui bulita,sau placa de baza, asa ca ZERA incearca si alt CD/DVD cu Windowsul Bootabil de la alcineva sau de pe net tras si reinstaleazal si vezi daca ai aceiasi problema la placa video si la sistem.

Link to comment
Share on other sites

Da mai multe detalii te rog, cum ar fi:

  • Ce Windows folosesti ?
  • Ce Windows foloseai in momentul achizitionarii placii video si montarii acesteia ?
  • Cand anume au inceput sa apara aceste probleme ?
  • Jocurile de exemplu ruleaza ok ?
  • Esti sigur ca nu ai virusi ?

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

Edit :

1) Windows XP Sp 2

2) Acelas Win

3) Cand instalez windowsul , cateodata merge , cateodata nu!

4) Merg Perfect

5) Windowsul l-am bagat chiar aseara , cu 10 minute inainte sa postez aici!

http://www.amd.com/uk/Pages/AMDHomePage.aspx

De pe siteul acesta am luat un driver/update pentru placa mea video , merg filmele , dar intervine o alta problema , pc merge in poze , si cand misc mousul pe desktop sacadeaza!

Link to comment
Share on other sites

Edit :

1) Windows XP Sp 2

2) Acelas Win

3) Cand instalez windowsul , cateodata merge , cateodata nu!

4) Merg Perfect

5) Windowsul l-am bagat chiar aseara , cu 10 minute inainte sa postez aici!

http://www.amd.com/uk/Pages/AMDHomePage.aspx

De pe siteul acesta am luat un driver/update pentru placa mea video , merg filmele , dar intervine o alta problema , pc merge in poze , si cand misc mousul pe desktop sacadeaza!

Hmm, problema asta sa inteleg ca o ai de cand ai placa video ?

Jocurile merg perfect, adica ? Nu ai niciun fel de probleme video cu ele ?

Daca formatezi partitia C: si reinstalezi Windows-ul nu inseamna neaparat ca ai scapat de virusi, efectueaza o scanare online aici (a tuturor partitilor): fl_logo_b.gifhttp://www.kaspersky.ro/virusscanner

Si unde pot sa vad ce placa de baza am?

Vezi:

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

ai incercat cu alt windows? cauta UBCD pe net si testeaza componente.. nush sigur daca are si pt placa video. Dar are utilitar pt virusi, might be usefull.

Poti merge la un prieten sati bagi placa video + ramii la el in comp? sa vezi daca merge. (desii eu votez ca ai un CD de windows cu probleme si recomand sa incerci cu altu :) )

love is a verb
Love is a doing word

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.