Jump to content

Vand Windows Xp Original


gaby

Recommended Posts

Vand Windows XP Professional Retail + Service Pack 3 pe 32 sau 64 de biti. Licenta este originala si nefolosita.

microsoftwindowsxp.png

Pretul licentei este de 90 de lei, pret foarte bun in comparatie cu cel de la ShopMania de exemplu, unde preturile pleaca de la 581 lei.

Licenta este de tip RETAIL, nu OEM si nu UPGRADE.
Ce inseamna o licenta RETAIL ?
O licenta RETAIL poate fi folosita pe orice calculator (licenta OEM poate fi folosita doar pe calculatorul cu care a fost cumparata) si nu trebuie sa fi cumparat in prealabil vreo versiune de Windows (licenta UPGRADE necesita o licenta valida de Windows XP/Vista).

Ce veti primi ?
- O imagine cu ISO-ul original al versiunii dorite: Windows XP Professional + SP 3 pe 32 sau 64 de biti
- Un Product-key pentru versiunea dorita.

Ce trebuie sa faceti pentru a comanda ?
Lasati un mesaj in acest topic precizand ce versiune doriti, si veti fi contactat in cel mai scurt timp posibil.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

De unde ai man atatea windowsuri? :)))

Licentele provin dintr-un contract Microsoft cu firma unor rude. Prin acest contract, pe o perioada de 1 an daca nu ma insel, Microsoft le da posibilitatea sa descarce soft-uri precum sistemele de operare amintite (dupa ce contractul expira si daca nu se va reinnoi, nu se vor mai putea descarca softuri, insa licentele generate vor ramane valabile). Pentru ca unele nu le sunt necesare si, in alta ordine de idei sunt platite (prin contract), am decis sa incerc sa le vand la un pret mai accesibil (zic eu).

 

bun... acum o intrebare stupida: de unde am siguranta ca e originala? Trimiti cd cu windowsul original sau cum?

trimiti cd-ul sau de unde stiu ca iso-ul ala sau Product-key e original?

Din pacate nu pot da CD original, dar pot arde unul (neoriginal) daca clientul doreste, contractul cu MSDN da acces la o platforma web Microsoft de unde se pot descarca imaginile cu softurile dorite, dupa care este generat product key-ul.

Cea mai usoara si credibila metoda de verificare a autenticitatii licentei, dupa parerea mea este validarea acesteia cu Microsoft Genuine validation tool: http://www.microsoft.com/genuine/validate/

Nu dau tepe, si, daca asta as avea in cap, nu as face-o aici, pe forum, nu ?

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

Nu de alta, dar am o cunostiinta care ar fi interesata sa-si cumpere un windows original, insa vrea sa fie sigura ca nu ia teapa. Nu ca te-as considera vreun tepar sau ceva de genu, dar ea nu se pricepe foarte bine si vrea sa fie sigura ca nu ia teapa daca cumpara (in caz ca inca nu si-a gasit un windows original, o zis ca poate face rost de la cineva sau ceva de genu).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Merci !

Mai am:

  • Microsoft Windows XP Professional 32-bit simpla (fara Service Pack, insa se poata descarca ulterior)
  • Microsoft Windows XP Professional with Service Pack 2 32-bit
  • Microsoft Windows XP Professional 64-bit

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.