Jump to content

Godplay.ro - Gazduire Jocuri / Webhosting / Inregistrare Domenii


RobertFlorin_26600

Recommended Posts

  • 4 months later...

Detin de 2 ani un server de basebuilder, presupun ca majoritatea il cunosteau ... Vechiul BB.Godplay.Ro ... Era al meu ...

Am inceput tinand acest server la toolz pe o veche comunitate (extreamteam) dupa care un anumit Robert m-a convins intr-o zi sa ma mut la zeroping si sa intru cu serverul in comunitatea bestone ... Dupa ce m-am mutat cu serverul in comunitatea bestone acest jeg de om numit Robert a facut o uniune cu o comunitate care detinea 2 dedicate ( CELE MAI PRAF DEDICATE, pentium 2 :| ) din care acesta avea castig si ne-a mutat obligat fortat fara sa ne ceara parerea. Majoritatea am ramas cu el si multi au plecat din cauza calitatii FOARTE PROASTE a hostingului. Toate lucrurile astea s-au intamplat in luna Februarie a anului 2012. Bun, dupa ce ne-am mutat eu impreuna cu fostul meu detinator Dante ne-am apucat de configurarea serioasa a serverului, dar calitatea hostului era din ce in ce mai proasta ( tineau 25 de servere sau chiar mai mult pe un dedicat care nu facea nici doi bani ) si pica din 10 in 10 minute orice server ( lucru asta poate fi confirmat de foarte multi detinatori care au apartinut godplay-ului ) + lag-ul infernal nu mai zic ... Am trecut si peste asta si multe altele, am platit luna de luna hostul, nu am avut niciodata nici o intarziere pana intr-o zi in care a trebuit sa plec timp de o luna in Germania, am platit hostul si era vorba sa-l platesc cand m-a intorc, dupa ce m-am intors am gasit serverul offline ( inca nu expirase data de plata ) si era offline de o saptamana, bun am scazut din rank 900 pe gametracker cam pe vreo 20000, nu era asta o problema dar m-a deranjat ca am avertizat pe toata lumea ca plec si pe cei de la host ( Robert ) si in caz de pica sa-l puna on. Bun, l-am pus on l-am platit si a mai mers timp de o luna ... ( timp in care am avut niste probleme ) si l-am rugat sa nu il stearga. Bun, dupa care a mai ramas o saptamana fara sa fie platit. Intr-o zi Robert ma contacteaza si imi spune:

KinderBueno: vezi

KinderBueno: sa nu`mi stergi

KinderBueno: categoria

KinderBueno: ca il redeschid

KinderBueno:

Robert Florin: nu boss

KinderBueno: mersi pasa

KinderBueno: *

Robert Florin: off

Robert Florin: decand n`am mai vb

Robert Florin: ..

Robert Florin: esti

Robert Florin: ?

KinderBueno: da

Robert Florin: pot pune la bb addonsu ala vechi care il aveai

Robert Florin: ?

Robert Florin: sa il tin on

Robert Florin: ...

KinderBueno: da

KinderBueno: dar nam bani

KinderBueno: acum sal platesc

KinderBueno:

Robert Florin: cand ii faci imi zici..

KinderBueno: ok

Robert Florin: eu zic sa il tin on

Robert Florin: sa nu pierzi playerii

KinderBueno: mersi

Robert Florin: il deschid de 22

KinderBueno: ok

KinderBueno: perfect

Robert Florin: ok, te anunt imd

Bun, eu am cazut in plasa ca prostu si am repopulat serverul ... crezand ca ma mai asteapta 2 - 3 zile ( timp in care era deja vandut altui detinator serverul cu tot cu addons-ul la care am lucrat eu cu Dante ca 2 prosti ... )

Intr-o zi ma trezesc ca serverul meu era pus la vanzare fara sa fiu intrebat de nimeni

2m301f7.png

KinderBueno: ba

KinderBueno: de ce pui bb`u la vanzare?

KinderBueno: inca caut donatii

Robert Florin: ca nu mai pot sa il tin...

KinderBueno: ai zis ca poti sa astepti

KinderBueno: "numai poti sa il mai tii"

KinderBueno: ce vrajala mai e si asta

KinderBueno: parca ar sta in apa

KinderBueno: sau parca ar fii dedicatu mult prea plin

KinderBueno:

Robert Florin: ma intelegi, dac anu nu...

Robert Florin: este destul de plin

Robert Florin: crezi ce vrei..

KinderBueno: plin pe naiba

Robert Florin: crezi ce vrei

KinderBueno: oricum

KinderBueno: treubie sal platesc

KinderBueno: pe mine m-ai intreabat

KinderBueno: daca vreau sa-l scot la vanzare ?

KinderBueno: nu nu m-ai intrebat

KinderBueno: si eu nu il vand

Robert Florin: oricum el e pus ca expirat

Robert Florin: expirase de 3-4 saptamani

Robert Florin: ..

KinderBueno: bun da daca il vinzi FARA ADDONS

KinderBueno:

Robert Florin: bun

Robert Florin: il downloadez

Robert Florin: pe ala

Robert Florin: de pe forum

KinderBueno: pacat

KinderBueno: ca download`ul

KinderBueno: a fost sters

Robert Florin: pacat ca il am dinainte

Robert Florin: deoarece i l-am dat lu alt client

KinderBueno: si tot ce a fost public

Robert Florin:

KinderBueno: a fost sters

KinderBueno: ATUNCI SATI TRAG MULTA MULTA MUIE

Robert Florin: mersi frumos

P.S. Am fost administrator pe acea comunitate ... Am lucrat ca prostu si intr-o zi am fost dat afara pe un motiv pur si simplu banal "am vorbit cu p**a" in Discutii staff (categorie vizibila doar staff-ului) unde toata lumea putea sa vorbeasca liber ...

Totusi eu va recomand sa nu luati NICIODATA si zic niciodata hosting de la acesti oameni ... Pur si simplu mie mi`a fost furat serverul ...

Acum va intrebati de ce ?

1. Hostul este de cea mai proasta calitate

2. Odata ce voi ati bagat bani la greu in server si l-ati populat va este vandut si intarziati 2 - 3 zile cu plata va este vandut pe motiv ca " nu ai platit de 5 ani " si il vinde la alt prieten de a lui`

3. Daca vreti suport de la hosting, nu o sa vedeti nicodata

4. Robert ( cel ce se ocupa cu hosting-ul ) are alte preocupari, cum ar fi stoarcearea de bani din reclame, like-uri pe facebook si altele.

5. NU SE MERITA.

Toti cei care au patit la fel ca mine ( wealberto si altii ) sunt rugatii sa lase comentariu

Parerile unora dintre utilizatorii de pe GodPlay.

332t739.png

w9wqch.png

sz7qev.png

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.