Jump to content

Avatare C4D - Requests


Lus

Recommended Posts

Daca tot i-am facut lui Gabriel, m-am gandit ca poate mai sunt doritori.

Avatarele ar arata cam asa:

2ldes7.gif6i43s4.gifsfere.gif

Tot ce vreau sunt cateva detalii, cum ar fi:

-numar cercuri

-text

-culori (pentru text, cercuri, desigur)

-eventual imagine, daca vreti una in mijloc (aici ma refer la o poza, ceva, daca doriti; inloc de acel L, spre exempli)

-numar rotatii, sens rotatii, cine si ce sa sa invarta

-unghi, daca vreti sa se miste si camera, eventual niste efecte in plus ( am sa revin eu cu un exemplu dragut, maine)

-altceva, daca doriti

Sau, ceva in (se incarca putin mai grelut):

52316044.gif

Sunt deschis la propuneri. Daca vreti o animatie anume, pot incerca. (gasiti exemple in replyuri)

  • Upvote 2

fWy1P.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Daca tot Lus ne ofera, de ce sa nu profitam ? :)

-numar cercuri :4, cum ai facut in prima

-text: Gabytzuu ;x

-culori (pentru text, cercuri, desigur): Argintiu, bleul din primul exemplu

-eventual imagine, daca vreti una in mijloc --- Un fond de la deschis la inchis, cum ai facut :D

-numar rotatii (desi recomand maxim 3) --Nu conteaza :)

Link to comment
Share on other sites

Pentru primul avatar am backupul, pentru al doilea, nu. Deci, daca vrei ceva in genul ala, trebuie sa astepti, posibil maine sa ti-l fac. Desi, nu am inteles ce vrei prin "ca cel de-al doilea dar cu ce ti-am spus mai sus", cam se dau cap in cap.

2m5mlxf.gif

  • Upvote 1

fWy1P.gif

 

Link to comment
Share on other sites

A trebuit sa-l fac din nou, din nu stiu ce motiv, imi dadea eroare de fiecare data cand deschideam backupul >.<.

Fara mofturi ca nu-l mai editez! :)) 250 pe 250 e destul de mare, daca maresc stau 5 ani la rendering.

bY4mG.gifyqi3l.gif

Gata, ca te-nveti :)).

  • Upvote 1

fWy1P.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Dupa o in sfarsit am reusit sa-mi actualizez versiunea si sa profit de toate optiunile, printre care si asta cu gravitatea (are si versiunea veche, dar e mai complex si trebuie facute mai multe chestii ca sa obtii rezultatul asta, pe cand R12... pur si simplu aplici efectul :X).

Initial, am vrut sa fac apa, dar e cam solicitat procesorul si merge ca naiba, muream la rendering.

gabij.gif

(pctroubleshooting nu se vede mai deloc, dar e acolo :)) )

  • Upvote 1

fWy1P.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Pe chrome citeste repede animatiile, ciudat... la cum imi merge pcul momentan.

Si... oarecum, trebuie sa unesc 3, 4 sfere mai mari, dupa care se aplica acelasi efect (cel folosit de mine, sa multiplice particulele, insa le tine lipite in acelasi timp), cateva modificari la setari si voila. Dar la rendering, cand salvezi filmuletul, stai mult si bine... mai ales ca am folosit si multe frameuri, alte optiuni blabla.

fWy1P.gif

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salutare Lus , sper ca acest topic sa mai fie valabil :) , as avea si eu o rugaminte la tine , as vrea si eu un AVATAR C4D , am un exemplu in pc daca vrei ti-l dau pe Y!M:zeus_stefan88 si te-as ruga frumos sa-mi faci si mie unul de genu' ala.

Tot ce vreau sunt cateva detalii, cum ar fi: exemplu il am in PC.

-numar cercuri: 0

-text: zeus

-culori (pentru text, cercuri, desigur): vezi in exemplu (albastru)

-eventual imagine, daca vreti una in mijloc (aici ma refer la o poza, ceva, daca doriti; inloc de acel L, spre exempli)

-numar rotatii, sens rotatii, cine si ce sa sa invarta: 0

-unghi, daca vreti sa se miste si camera, eventual niste efecte in plus ( am sa revin eu cu un exemplu dragut, maine)

-altceva, daca doriti: in genu' la exeplu ca ti-l dau.

Multumesc !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.