Jump to content

Problema Placa Video (Artefacte)


Recommended Posts

Salutare tuturor !

Va prezint din start problema :

20121211205210.png

20121211205241.png

Unde e amestecatura aceea de culori trebuia sa fie un jucator .

Imaginile sunt din FIFA ONLINE 2 . Doar aici am aceasta problema .

Am testat si pe un joc cu cerinte mult mai mari : FARMING SIMULATOR 2013 iar aici totul merge perfect , la fel de bine cum mergea si cu placa de 512 imprumutata.

Configuratie PC :

Procesor : 3.00

Video : Nvidia GeForce 8400 GS 256 mb

RAM 2.5 gb

Sunt convins ca de la placa e problema, insa nu stiu de ce in acest joc face aceasta problema .

Driverul este cel actualizat nu e de la driver .

Ce pot face sa rezolv aceasta problema ??

Link to comment
Share on other sites

Pentru artefacte, imi vin acum in minte 4 cauze:

  • driverele sunt vechi - ar trebui sa se remedieze daca folosesti driver-ul mai nou.
  • ai facut overclocking - ar trebui sa se rezolve daca micsorezi frecventele.
  • contactul cu lamelele slotului AGP/PCI-E este slab (din cauza prafului). Incearca sa cureti slot-ul cu o pensula/carpa (sa nu fie uda).
  • defectiuni ale placii video - exista doua posibilitati:

Totusi, daca spui ca se intampla doar intr-un singur joc, ar putea fi de la joc (o incompatibilitate, ceva).

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

Am verificat placa si la un prieten in PC . Am instalat driverul si am zis sa fac proba intr-un joc .

Nu avea FIFA ONLINE 2 ci GTA SA . Am intrat in joc , totul merge perfect , mai putin OAMENII !!! se vad exact ca in imagini . Atat playerul cat si ceilalti de pe strada . In rest nu merge sacadat , nu sunt alte probleme . Problema este la oameni , playeri . Grafica , textura ce e folosita la oameni nu e acceptata de placa :(

Link to comment
Share on other sites

Nu e de la drivere ... am cautat pe alte forumuri si se pare ca si altii au mai intalnit ... Trebuie sa incerc sa fac o friptura la cuptor din placa aceasta ;) .. Stiti la ce ma refer .. Acum trebuie sa ma documentez bine bine , ca sa nu o stric ... mai am una de 512 care face tot cam la fel ... Problema la aceea era mai grava .. Dungi pe ecran , nu puteam sa intru in nici un joc , iar dupa cateva minute imi dadea bluescreen .

Din doua poate reusesc sa salvez una . De preferat pe cea de 512 .

Asa ca , ma pregatesc sa devin BUCATAR.

O sa va anunt daca am reusit sau nu .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.