Jump to content

Vand Tablete Asus La Preturi Avantajoase

Alxit Magazin-Online

Recommended Posts

Acceseaza toata lumea dintr-o singura atingere!

Noua gama de tablete Asus la preturi avantajoase.

Va asteptam in magazinul nostru online!

http://alxit.likeit.ro/tablete/asus/

post-31100-0-08304700-1361900698_thumb.j

post-31100-0-33576300-1361900861_thumb.j

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Andrei Cordie
      pc desktop asus

configuratie:

- procesor amd fx-8370e 8 nuclee socket am3+
      - placa de baza asus sabertooth 990 fx 2.0 socket am3+
      - ssd 240 gb amd radeon r3
      - placa video asus nvidia gt 440 1gb memorie dedicata
      - 16 gb memorie ram kingston cu radiatoare ddr3 cl10 1866mhz 
      - sursa asus 450w
      - dvdwr asus
      - carcasa asus ce curpinde 3 ventilatoare, montate, unul cu led albastru.

placa de baza a avut garantie pana la data de 27.07.2018.
      procesorul si ssd -ul se afla in garantie 36 de luni pana la data de 13.07.2019
      memoriile ram kinston au garantie pe viata.
      detin factura si garantie pentru componente.

se poate cumpara pc desktop impreuna cu monitor philips de 24 inch impreuna la pretul de 1800 lei.

pc-ul si componentele sunt functionale si fara probleme, accept orice teste sau verificari in acest sens.
    • By Alex_G
      Salut!
      Am primit recent un laptop Asus X522M si nu ii mergea Windows-ul asa ca am reinstalat win 7 ultimate pe 64 bit(acelasi Win ce l-am avut si pe PC). Dupa instalarea Windows-ului am vrut sa conectez laptopul la reteaua de Wi-fi de acasa, dar in loc de iconita de wireless imi apare cea de LAN jos in bara langa ceas. Am tot cautat si instalat pe drivere pentru wi-fi dar nu am reusit sa fac sa pot seta o conexiune de genu pe el. Nici in control panel nu apare "Set up a wireless connection".
      Imi puteti spune va rog cum sa rezolv aceasta problema??
    • By TudorPPT
      Salut, 
      Urmeaza sa imi iau un laptop zilele astea, dar inca nu sunt hotarat pentru care sa optez. Am mai avut un laptop destul de bun asa ca stiu cam despre ce e vorba.
      http://www.altex.ro/laptop-asus-rog-gl552jx-dm019d-intelr-coretm-i7-4720hq-pana-la-3-6ghz-15-6-full-hd-8gb-1tb-nvidia-geforce-gtx-950m-4gb-ddr3-free-dos
      http://www.altex.ro/laptop-lenovo-ideapad-y50-70-intelr-coretm-i5-4210h-pana-la-3-5ghz-15-6-full-hd-4gb-1tb-nvidia-geforce-gtx-960m-4gb-free-dos
      Sunt constient ca Asus-ul are un procesor mai bun, dar de obicei la jocuri placa video este problema. Daca ati putea sa aruncati o privire sa imi recomandati ceva v-as fi recunoscator!
    • By Adi Madalin
      Salutare, de Craciun mi-am achizitionat un laptop Asus ROG GL552JX. Toate bune si frumoase pana cand m-am jucat intr-o seara si l-am oprit. A 2-a zi cand intru sa ma joc acelasi joc mi-l ruleaza cu 40-50 fps-uri de la 150 cat mi-l rula pana in ziua aceea. De atunci am 40-50 fps-uri apoi urca la 100 cateva secunde. Mentionez ca n-am avut cooler la el si m-am jucat pe el ceva timp pe picioare (stiu ca nu am facut bine). Se si incingea. Am observat ca toate jocurile imi fac asa si la minim, jocuri care laptop-ul meu ar trebuii sa le duca lejer la minim de ex cs go. Mi-am achizitionat si un Cooler Master NootPal XL, dar la fel. L-am trimis la ei in service cu garantie pentru a fi diagnosticata problema dupa ce eu le-am zis ca se incalzeste si vajaie. Ei mi-au schimbat sistemul de racire si update la bios apoi mi l-au trimis. Acuma e mai ok merge cu 100-200fps-uri (scad-cresc repede), dar si unele parti unde de ex in cs go sunt multi playeri la un loc iar scade la 50 fps-uri ceea ce nu ar trebuii .Am observat ca doar online am problema asta . Acelasi joc jucat singleplayer merge bine, iar online imi scad fps-urile. 
      Temperaturi inainte sa-l trimit:

Temperaturi cand l-am primit:

Ma puteti ajuta cu ceva ? Eu as vrea sa-l trimit din nou si sa-i fie schimbata pasta termoconductoare.
      Multumesc!
    • By dan_drg
      Placa video dedicata nu este activa, utilizandu-se numai cea integrata. Desi am selectat din Nvidia Control Panel utilizarea placii GeForce 820M la toate aplicatiile, se utilizeaza tot cea integrata Intel. Placa video este recunoscuta in Device Manager, dar in BIOS(versiunea 310) nu apare decat cea integrata Intel (putand fi selectata dimensiunea memoriei utilizate). Am instalat driver-ele de pe CD-ul original ASUS, dar si aplicatia Nvidia de pe Internet, toate acestea avand acelas rezultat negativ.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.