Jump to content

Utilizare modem 4G Telekom fara abonament?


Recommended Posts

Ar trebui sa mearga. La Orange cel putin, stiu ca mergea.

Vezi totusi sa nu fie nevoie de o cartela speciala pentru modem. Nu ar fi rau sa-i contactezi pe ei (https://www.telekom.ro/formular-contact/) si sa-i intrebi.

Eventual, sa ne spui si noua ce ti-au raspuns.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

  • gaby changed the title to Utilizare modem 4G Telekom fara abonament?
  • 2 months later...

Dacă @mao are dreptate și nu vrei abonament, fă-ți telefonul hotspot wifi. Nu știu dacă-ți merge ție :-? Dar pe telefonul Allview P5 Life merge.

Vezi în setări - Wireless si Rețele: Mai multe - Tethering și hotspot portabil apoi te descurci. Eu am și opțiunile: Internet prin USB, Internet prin Bluetooth.

Edited by Lucian50
Link to comment
Share on other sites

Sau folosesti telefonul ca modem usb dar baga in el alta baterie ca in scurt timp tio face praf.La 4g ai semnal numai in bucuresti.Asa mio zis fratemio daca el minte mint si io.Sau metoda grea iti cumperi un router bun afli parola  la retea iti bagi macul si ai net.Asa e la teleson (un isp ce nu da drumu la clipuri video si nici viteza mare nu ai daca nu platesti in puls)Si mai mult dupa ora 17 in fiecare zi lucreaza echipa iti taie netul cateva ore,noaptea merge foarte repede ziua in 2 minute se incarca orice site si ei cica iti dau maxim la viteza 7.Stiu astea pt ca de 5 ani am fost la ei si mau pus de 5 ori pe drumuri pana ce au trecut contractul de pe numele lu fratemio pe numele meu si asta dupa ce iam dat o bere la adminu de retea,oana marcovici aia lucreaza acolo unde tre sa platesti nu stiu ce are cu mine ca numa probleme imi face,cand mio dat modem-ul thomson tgh 540 in custodie acasa miam dat seama ca e defect pt miau sarit sigurantele mam dus sa imi dea altul a zis platesc 200 lei ca eu lam stricat si o zis ca de ce la ei nu lam incercat  la ei ? A trebuit sa platesc tot ce mio pus echipa in casa (instalarea+reconctarea 20 lei,ca ea intre timp mo decuplat) Fratemio o lucrat la ei si in prima luna nici pana azi nu lau platit cica era in probe si nu avea contract.la ei in magazin la sediu in sighisoara mio luat pe niste boxe 2.1 cu garantie 90 lei,am vrut recent sa imi cumpar un dvd rom sata sau ide si desi la alte magazine costa 60 de lei cu garantie si e nou ala Gabi prietenu meu de acolo tot 90 lei mio cerut (mo luat de fraier se vede).Da acum fratemio mio adus un cd-rom de la ei si mio instalat win crystal cred ca lam si stricat ca intai lo legat cum nu trebe apoi cum trebe si tot merge inca scria pe el cu marker rosu Bun acolo unde era scrisu ala negru.In albesti statem la autostop acolo unde e sala de sport o trecut echipa de la ei cu un logan plin de tot felu de scule pe bancheta din spate si cu scara de aluminiu pe el scotea frate un fum pe teava de esapament de ziceai ca e taxi-ul ala de pe you tube.Alta data cand mam dus sa platesc unu tot de la ei de la echipa cu mana stanga pe geamu la loganu de la echipa ce repara net-ul merge cu viteza pin toate gropile spre sediu.

Edited by mao
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.