Jump to content

Preview BLUBOO X9


wapmaster13

Recommended Posts

Salut prieteni,astazi vreau sa va vorbesc despre un telefon foarte puternic la un pret relativ mic :) BLUBOO X9 

20151224115446177.jpg

Highlights

  • 5.0inch IPS OGS capacitive screen, 1920x1080 pixels
  • CPU:MTK6753 Octa Core, 1.3GHz GPU:Mali-T720
  • Android 5.1 OS, 3GB RAM + 16GB ROM
  • Dual SIM card dual standby, One Micro sim
  • Dual Cameras, 2.0MP (interpolation 5.0MP) front camera, 8.0MP back camera (interpolation 13.0MP) with flashlight and auto focus
  • Support FDD LTE/4G/3G/GPS/Wifi/Bluetooth/Touch ID
  • Networking:2G: GSM 850/900/1800/1900MHz, 3GWCDMA 850/900/2100MHz, 4G: FDD LTE: 800/1800/2100/2600MHz

Plusurile acestui telefon sunt ramul,procesorul octa core,displayul si pretul (140$) 

Minusurile ar putea fi androidul 5.1(nu stiu daca va primii update la 6.0) si memoria 16 GB din care doar 10GB este utilizabila ( Se poate pune card de memorie )

20151224115507824.jpg

Are si un ecran curbat 2.5D 

20151224115514544.jpg

 

Sper ca va placut acest mic preview :)

 

//Ma bucur foarte mult ca se mai comenteaza la topicurile mele :D De mult sper la putina activitate :)

Link to comment
Share on other sites

Poate o sa spuneti ca fac misto,dar am avut 3 telefoane de la UMI (unu inca il am) si au fost foarte bune,fara buguri sau sa ma trezesc ca nu mai merg dupa 2 luni.

Si va mai recomand xiaomi,ZTE *super telefoane*,oppo,cu lenovo nu prea am avut de contact foarte mult dar cica sunt niste telefoane ok,Ulephone,elephone,oneplus(foarte bune).Cu un Meizu M2 Note am avut o mica problema,dadusem la un moment dat de un bug,care imi facea sa mi se inchida displayul instant cand intram intr-o aplicatie incompatibila.Dar eroarea a disparut dupa vreo 2 saptamani.Si poate si celelalte sunt bune,dar inca nu am avut contact cu el.

 

Eu incerc ca in fiecare luna sa pastrez o anumita suma de bani pentru a putea cumpara cate un produs si sa il testez. Pana acum nu am avut probleme.Luna aceasta am achizitionat un UMI Hammer S. Un telefon destul de interesant :)

 

//UMI Hammer S are o mufa ciudata care imi permite sa o introduc in telefon,necontand care este fata sau spatele. Nu stiu daca m-am exprimat prea ok,dar nu stiu cum sa ii spun

Edited by wapmaster13
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.