Jump to content

Se poate face un pc de gaming in 1700 lei?


Recommended Posts

@Artanis nah scz, atunci pe xbox  :)) am gresit eu acu, da teai prins ce vroiam sa zic.

2 minutes ago, Andrei700 said:

Xbox are anumite limitări de exemplu. .

Nu poti juca dacă nu e conectata musai la net 24 din 24 și forțează update-urile.

Și multe altele.

Poți sa cauți și tu pe net.

 

Intre ele e diferența destul de mare.,

 

Mai ales ca softul de pe ps4 e unul UNIC !!

 

xbox-one-vs-playstation-4-specificatii-p

 

Rulează impecabil!

Fără pic de lag..

La xbox se mișcă mult mai greu..

 

https://www.google.ro/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DkMwIFjiwNWY&ved=0ahUKEwimhtKE8NnKAhUF7HIKHdndAwMQtwIIKzAF&usg=AFQjCNEduoXfEIBg6JWLemIbfAiQN5MZgA

deci in linku care lai dat, tipii zic ca is cam la fel :)) (videoul fiind Xbox One vs Playstation 4 Advanced Warfare Graphics Comparison (XB1 PS4 Gameplay)).

 

 

love is a verb
Love is a doing word

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, GodsOtherHand said:

@Artanis nah scz, atunci pe xbox  :)) am gresit eu acu, da teai prins ce vroiam sa zic.

deci in linku care lai dat, tipii zic ca is cam la fel :)) (videoul fiind Xbox One vs Playstation 4 Advanced Warfare Graphics Comparison (XB1 PS4 Gameplay)).

Ps4 rulează Full hd..

Xbox hd reader! :P

Ps4 rulează Full hd. Xbox Hd Ready. 

Full HD HD Ready
Rezolutie nativa minima 1920×1080 px 1280 x 720 px
Formatele video acceptate sunt reproduse fara distorsiuni DA NU
Afiseaza standardele 1080p and 1080i in raport de pixel mapping 1:1 (1) DA NU
Afiseaza formatele video native la frecventele de refresh indicate, sau mai mari DA NU
Intrare HD analog YPbPr(2) DA DA
Intrari HD digitale HDMI si DVI DA DA
Respecta standardul 720p DA DA
Respecta standardul 1080i DA DA
Respecta standardul 1080p DA NU
Intrarile HDMI si DVI suporta HDCP (3) DA DA

Și  link. http://www.giz.ro/televizoare-lcd-tv/full-hd-sau-hd-ready-ce-sa-aleg-1033/

Link to comment
Share on other sites

Am zis sa imi arati undeva unde se vede clar ca xbox ruleaza mai lent decat ps. 

 

Stiu ce inseamna hd ready si full hd, nu tre sa intrii in detalii. Din cauza ca xbox ruleaza la o rezolutie mai mica, ar trebui sa mearga mai repede compensand faptul ca are o placa video mai slaba. Ruland la o rezolutie mai mic, are de impins cam jumatate din numarul de pixeli pe care ii impinge ps4 (ps4 are vreo 2 miliarde de pixeli, in timp ce xbox 1 miliard). 

 

 

Tot nu miai aratat video in care sa vad clar ce 'greu' merge xbox si ce 'repede' merge ps4. Oricum dupa cum ziceam, asta e irelevant. Daca iese un joc care ruleaza pe ps4 dar nu poate rula pe xbox one, or sa mai reduca din setarile grafice pana merge. Asta e tot ce se va intampla. Nu e tragedie... Oricum grafica nu e cel mai important lucru intrun joc. Aici ai avantajul consolelor.. cei ce scot jocurile le ajusteaza cat sa mearga ok. Cand deja nu mai au ce stoarce de la consola, producatorii scot urmatoarea generatie.

love is a verb
Love is a doing word

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Artanis said:

@GodsOtherHand, Andrei a zis că MERG fluid pe PS4... :D

În legătură cu specificațiile unei console, acestea contează într-o oarecare măsură, în sensul că oferă (sau nu) libertate dezvoltatorilor să aducă mai multe jocuri pe acea platformă. De exemplu, PS4 are 8 GB RAM și o placă video care își trage cât îi trebuie din ea pentru jocuri, deci jocuri se vor face grămadă de ani de acum încolo. În schimb, PS3 are 256 MB RAM si o placă video cu 256 MB VRAM, suficient cât să meargă Physx de la nVidia (se putea mai bine pentru o consolă din 2006, dar au preferat să meargă pe ceva mai low cost) și cred că jocurile deja au cam încetat să apară pentru ea (cu excepția PES și FIFA :))

si wrestling mai ofera jocuri pt ps3 si xbox 360

deci xbox trebuie sa am net mereu la el

 ca sa ma pot juca?

Edited by MetadataX
Link to comment
Share on other sites

Am impresia că o poți deconecta de la net, are un ”Offline mode” în setările de rețea. De jucat te poți juca, doar că nu vei primii trofee (achievements). Sunt și unele jocuri care au nevoie de autentificare în Xbox Live și, dacă nu intri în cont, nu le poți juca.

🎮      :filme:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.