Jump to content

Am 2 Windows-uri pe PC? Cum sterg unul?


KoKo-

Recommended Posts

Salut, ieri de dimineata cand am Start la pc mi-a aratat chestia asta (avand windows 8.1 Pro N 64 bit):

AL4HpYw.jpg

Am zis sa reinstalez Windowsu' si am instalat Windows 7 32bit. Cand am intrat pe My Computer erau fisierele vechi in el!  Ce pot face sa intru pe cel vechi (Windowsu' 8.1) sau macar sa sterg unul dintre ele si sa dau reformatare la Local Disk (C):

ZBITqrO.png

Din 6 GB RAM si sa incep de la 0 din nou. Tin sa mentionez ca merge foarte greu... fiind procesor i7 :(.

Link to comment
Share on other sites

Trebuie reinstalat Windows-ul, și de data asta nu mai sări etapa de formatare a hard-ului. Trebuie să fii atent când faci asta și să nu te grăbești dacă vrei să faci mai multe partiții. Dacă BIOS-ul nu are opțiune de Dual-Boot în setari, nu cred că mai ai cum să intri pe Windows-ul vechi.

  • Upvote 1

🎮      :filme:

Link to comment
Share on other sites

Ai o singura partitie. Treaba asta nu este tocmai buna. Daca formatezi partitia C vei sterge absolut tot ce ai tu in PC in momentul de fata. Nu cred ca doar cele 2 sisteme de operare cataresc 238GB.

  • Upvote 1

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

Eu, unul, tot îți recomand să o iei de la zero. Salvează ce poți din datele personale și instalează o versiune de Windows, și rămâi la acea versiune pentru o bună bucată de timp. Nu le mai tot schimba pentru că nu e prea sănătos să formatezi HDD-ul într-una.

🎮      :filme:

Link to comment
Share on other sites

Ok încerc acum revin cu un răspuns :DUp: are ceva atunci când deschid laptopu' apăs f10 și îmi apare Boot Device Priority și de acolo aleg una din variantele ( Internal HDD , SATA 0DD și Network Boot ) eu aleg Internal HDD este corect ? 

Edited by KoKo-
Link to comment
Share on other sites

Alege-l pe cel care are numele cel mai lung, dacă arată ceva de genul ”SATA500WDI7984YH”, înseamnă că e hard disk-ul (interfață S-ATA, 500 GB, de la Western Digital, restul habar n-am de la ce vin). E doar un exemplu, dar toți producătorii merg cam pe același principiu când produc un HDD.

🎮      :filme:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.