Jump to content

Mai ai o luna sa-ti faci upgrade GRATUIT la Windows 10


Alexandru C.

Recommended Posts

De maine, 29 iunie 2016, mai ramane doar o luna pana cand Microsoft mai ofera Windows 10 gratuit, sub forma de upgrade. Dupa care upgrade-ul o sa coeste 119 dolari, daca nu vin cu ceva oferte. 

Asa ca, daca folosesti Windows 7 sau Windows 8.1 pe laptop-ul sau calculator-ul tau, atunci doar luna asta iti mai poti face upgrade gratuit. Poti folosi Windows Update sau, daca acesta esueaza, Windows 10 upgrade tool.

Eu mi-am facut upgrade la Windows 10 pe toate computerele si va sfatuiesc sa faceti la fel. De ce? Simplu: doar Windows 10 va mai avea upgrade-uri de securitate si suport in viitor.

Cu alte cuvinte, acum sau mai tarziu tot veti face upgrade, insa poate in viitor pe bani sau piratat, nicio varianta nu e buna.

  • Upvote 1

 a lot of bla bla bla...

Link to comment
Share on other sites

Ar fi o idee buna, dar esti sigur ca dupa ce trece aceasta luna in care este gratuit nu va trebui sa plateasca nimic cei care au facut updateul ?  Daca fac updateul si imi ramane gratis si dupa ce trece luna ar fi bine, as face si eu update. Merita sa ma interesez :)

" N-am, pleacă ! "

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nu. Upgrade-ul a fost gratuit un an de la lansarea lui Windows 10. Daca apuci sa faci upgrade ramai cu 10. Nu imi este clar ce se intampla la reinstalare, pentru ca in momentul de fata Windows 10 poate fi activat cu o cheie valida de Windows 7 sau 8, insa nu stiu daca va mai ramane asa dupa data de 29 iulie 2016.

Totusi, se poate Evita reinstalarea cu o imagine/clona a partitiei cu Windows-ul :P.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Cjb said:

Totusi... chestia cu update merge doar daca ai windows 7 sau 8 original... asa ca... e fix degeaba pentru noi :|

Pe PC am Windows 7 ”neoriginal” și pot face upgrade la 10 (yeah, yeah... boo hoo, nu-mi permit original :)) ). Mă gândesc că cei ce nu pot face upgrade ori nu au activat Windows Update, ori au acel ”Windows Genuine” update instalat care nu trece verificarea (instalare greșită, licență invalidă etc).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am avut si eu windows 10 pirat si dupa cateva zile la fel, incepuse sa se blocheze, sa se miste greu,, etc si am bagat 7 inapoi :|, dar acum cred ca se merita sa incerc un update sa vedem daca se poate sa am 10 original :)

" N-am, pleacă ! "

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Artanis said:

Asta e o problemă de la laptop în sine (sau PC, pe ce folosești).

da, s-ar putea. ce-i drept pe unitatea de la servici mi se misca greu. careia din senin i s-a facut update singura fara sa ii dau nici un accept. asta merge pefect cu marketing din ala fortat - bagat cu lingura pe gat.

dar cred ca ii voi baga 8.1 pro inapoi. ca pe scula personala am numai linux. (way much better decat windows)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.