Jump to content

Ascundeti Ip-ul Cu Un Proxy


gaby

Recommended Posts

Ne putem ascunde ip-ul si fara sa folosim tor sau aol. Cum ? Aflati mai jos:

Deschideti Internet Explorer => Tools => Internet Options => Tab-ul Connections => LAN Settings => bifati Use a proxy server for your Lan si acolo introduceti ip-ul unui proxy si portul pe care le procurati de mai jos:

Intram pe http://www.samair.ru/proxy/ si ne alegem un IP si Portul corespunzator.

De exemplu:

195.244.128.237 : 1080, la proxy punem 195.244.128.237 iar la port 1080

Intram pe ipfind.eu sau pe oricare alt ip finder, dar ipfind.eu mi s-a parut foarte bun si vedem daca ni s-a schimbat ip-ul. Se poate intampla ca la unele proxy-uri sa nu ne accepte unele site-uri, nicio problema, schimbam proxyul, punem altul. Viteza va fi cam mica, dar daca vrei sa navighezi ascuns suporti aceasta consecinta...

  • Upvote 1

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

daca folositi firefox, urmati aceeasi pasi numai ca, deschideti Firefox mergeti in Tools -> Options -> Tabul Advanced -> Tabul Network -> Settings -> Bifati Manual Proxy configuration si scrieti la HTTP Proxy proxy-ul iar la Port, portul.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu te duci la Tools => Options => Advenced => Network => La Connections dai click pe Settings => bifezi Manual proxy configuration. De aici nu mai stiu...sper insa sa fie bine si pana aici... :D

P.S.: Daca nu e bine atunci cum se face? :-?

Edit later:Scuze,nu am vazut ca ai scris Gaby, ca pana m-am uitat eu cum se numesc toate la Firefox tu deja ai scris :D

2uek0t1.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.