Jump to content

Intrebare Despre Monitorul Digital


alessya_georgia

Recommended Posts

dc nu? poate nu exista pe piata, dar dc nu?

Eu am de rezolvat aceasta intrebare pt ca este din propunerile pt un examen si am nevoie de un raspuns sigur si specializat. Mi s-a zis ca acel cablu prin care se conecteaza monitorul nu este Usb.

Ca sa fiu mai clara, intrebarea suna in felul urmator:

Ce nu se poate conecta pe un port USB?

Iphone

scaner

niciuna din variante

multiplexor

monitor digital

modem

Ipod.

Link to comment
Share on other sites

pai teoretic se pot conecta toate.. USB asigura un transfer de date la viteze destul de mari(mai ales ca apare acu USB 3.0 :X ), si permite oricarui dispozitiv mentionat de tine sa se conecteze. Teoretic poti conecta 2 calculatoare intre ele folosind un cablu USB, insa nimeni nu o sa faca asta pt ca exista alternative mult mai bune.

Raspuns dat de un pusti de 19 ani nespecializat (P.S. un cablu HDMI este asemanator cu un USB, singura diferenta fiind specializare + faptu ca un cablu HDMI are anumite masuri de securitate pt copyright)

iphone-> zic ca da

scanner-> da

multiplexor-> nush ce e aia, am citit pe net ca exista digitale, deci presupun ca da.. USB era in idea de a crea un standard..

monitor digital-> presupun ca da.. desi nam vazut

modem -> un modem 3g da, unu normal nam vazut, cred ca alea necesita placa de retea..

ipod-> are usb, nush daca se poate conecta la comp totusi :-??

love is a verb
Love is a doing word

Link to comment
Share on other sites

multiplexor-> nush ce e aia, am citit pe net ca exista digitale, deci presupun ca da

Anul trecut am facut numai dintrastea de mi-au iesit pe ochi si pe urechi, dar s-a evaporat informatia (tragic, ca incepe socala curand). Ce am gasit pe net probabil ca ai gasit si tu

aici :link:. Daca mai gasesc caietul de elctronica digitala poate o sa te lamuresc (sau incurc mai tare :)) )

Link to comment
Share on other sites

Anul trecut am facut numai dintrastea de mi-au iesit pe ochi si pe urechi, dar s-a evaporat informatia (tragic, ca incepe socala curand). Ce am gasit pe net probabil ca ai gasit si tu

aici :link:. Daca mai gasesc caietul de elctronica digitala poate o sa te lamuresc (sau incurc mai tare :)) )

Mersi:). Mai incurcata decat sunt, nu cred ca pot deveni:))La mine in curs sunt prezentate oarecum sumar astea, iar ceea ce am intrebat nu scrie...Probabil trebuie sa le gandim noi la examen singuri. Si nici macar nu e o facultate cu profil de informatica...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.