Jump to content

Sfaturi Achizitionare Telefon Mobil


alex008

Recommended Posts

Salut :) Am tot zis ca vreau sa-mi iau o placa video si cand am vazut ca una decenta cu 1 GB Ram consuma cam 450 watti (adica asta), adica cat are sursa mea de la calculator... pe langa placa ar mai trebui luata o sursa mai puternica, mi-ar depasi bugetul, si asa mult marit peste cat as dori sa cheltuiesc.

Telefonul meu Samsung e250v e pe moarte, cand ridic clapeta imi e ecranul alb si trebuie sa ridic clapeta de cateva ori sa imi apara ecranul. Am intrebat un coleg care a avut si el exact acest telefon si a zis ca a patit la fel si reparatia il costa cam 1 milion (Acum ceva timp) si si-a luat unul nou.

samsung_sghe250.jpg

Am zis ca daca am banii astia(adica trebuie sa-i primesc saptamana asta, ceva proiect european cica) sa-mi iau un telefon. De preferat la liber fara abonament, dar merge si cu abonament la vodafon pana in 5-6 euro/luna, eventual + diferenta de bani in limita a 200-250 de lei (maxim). Am cateva cerinte si anume sa aiba java (pe samsungu meu actual nu avea si nu puteam juca decat cele 2-3 jocuri trial), sa aibe camera de minim 1-1.5 mega (samsungu meu are o camera de 0.3 mega si nu fac nimic cu ea), sa aibe suport pt card microsd si bineteles sa fie rezistent ca nu se stie ca o sa-mi altul.. poate peste alti 4-5 ani.

Link to comment
Share on other sites

Nu. Sursa aia nu consumă nici 100W în full load. Prin "400W" se referea că sursa + briz brizurile din sistem au nevoie de 400W. Ce sursă ai? Placa aia video e cam praf.

cam bani de aur, trebuie sa ma multumesc cu praful... oricum diferenta de la o placa NVIDIA GeForce 7300 LE la cea mentionata mai sus e de la cer la pamant

la placa ia video Power requirement: 400W.. pe susra mea scrie 450watti, made in china (cred ca se numesc tigai, o sursa dinaia la 50-60 ron)... daca mai adaug procesorul, placa de baza si celelalte piese care mai consuma curent depasesc cei 450 watti care scrie pe sursa

Link to comment
Share on other sites

Nu poti creste bugetul ? Este destul de mic pentru achizitionarea unui telefon mai ok. Cu toate acestea, am gasit: Telefon Mobil GW300, TFT 2.4", 2MP, 15MB (Negru) la un pret foarte bun (chiar ma intreb daca nu o fi vreo greseala, prin alte parti telefonul fiind in jur de 4 milioane).

Nu stiu daca te iti place tastatura QWERTY, insa, tinand cont de facilitati si pret, eu zic ca este super ok.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

ms, maia stept pareri in ambele chestii (lamuri cu telefonul si cu sursa).

@Gaby, nu stiu ce sa zic, pare ok la prima vedere dar mai uitat mai atent pe GSM arena si am vazut ca are foarte asemanatoare cu samsungul meu, printre care si acelasi tip de java si spre exemplu la vechiul tel nu gaseam nici un joc pt el, presupun ca nici pa lg spus de tine nu voi gasi...+ ca n-am habar cum m-as descurca cu tastatura qwerty, samsungul e primul meu telefon :)

Link to comment
Share on other sites

@Gaby, nu stiu ce sa zic, pare ok la prima vedere dar mai uitat mai atent pe GSM arena si am vazut ca are foarte asemanatoare cu samsungul meu, printre care si acelasi tip de java si spre exemplu la vechiul tel nu gaseam nici un joc pt el, presupun ca nici pa lg spus de tine nu voi gasi...+ ca n-am habar cum m-as descurca cu tastatura qwerty, samsungul e primul meu telefon :)

Nu cred ca e din cauza versiunii de Java, pe Java MIDP 2.0 mie imi merge orice joc java (.jar si .jad). Eu inca sustin telefonul :P, pentru ca raportul calitate/pret mi se pare bun.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

aha.. am dat cautare dupa jocuri pt LG W300 si am gasit ceva :) oricum inc astept sa-mi vina banii ca inca nu au intrat... cred ca pana pe 27.. azi mi s-a cam dus de tot samsungu... nu-mi mai merg tastele de sus... numai cel pentru anulare apel si numerele (literele) dar restul pt meniu, nimic :((

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.