Jump to content

Cine Nu Ia Bacul De Două Ori A Treia Oară Plăteşte

alex008

Recommended Posts

Deczia a fost luată de Ministerul Educaţiei, după rezultatele dezastruoase repetate. Fiecare absolvent de liceu care şi-a încercat deja de două ori norocul trebuie să scoată din buzunar câte 39 de lei pentru fiecare probă la care a picat. Unii spun că este o măsură excelentă. Îi motivează să înveţe mai mult.

sursa

Unii spun că este o măsură excelentă. Îi motivează să înveţe mai mult.

Draci, da' de unde. Poate ii motiveaza parintii cu cureaua, sau alte obiecte pentru lovit, dar altfel e doar gargara.

o pl, e o forma de facut bani. Tata si mama plateste, nu elevu.

Corect...

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

O rudă mi-a zis că dacă nu reuşeai a nu ştiu câta oară BAC-ul, trebuia să plăteşti câţiva zeci de lei la fiecare sesiune unde mergeai, deci faza cu plata cred că era de mult timp :yes:.

Mie mi se pare corect. (Foarte) mulţi elevi care au venit anul acesta la BAC de exemplu, au fost picaţi de anul trecut.

De ce trebuie ministerul să plătească profi degeaba să-ţi corecteze teza dacă eşti putoare de cophil şi faci orice altceva în loc să înveţi?

Mulţi zic că "M1 s-a încurcat cu M2", adică ce era la M2 trebuia să fie la M1 şi invers :)) .

P.S. Întreabă un reporter un elev: "Cum te-ai pregătit pentru Bacalaureat"?

Răspuns: "A ... păi mi-am făcut părul, să arăt bine, sexy" sau cv. de genu.

319495_361657437238015_1326143807_n.jpg

De ce trebuie ministerul să plătească profi degeaba să-ţi corecteze teza dacă eşti putoare de cophil şi faci orice altceva în loc să înveţi?

Hai sa nu le plangem de mila nici profesorilor. Chiar si asa, nu stiu daca banii incasati de la "restantieri" vor ajunge la profesori, si, in ce masura.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif