Jump to content

Sleeping Dogs Primul Review


gaby

Recommended Posts

Din pacate, primul review al lui Sleeping Dogs nu este scris de mine, ci, a fost publicat de revista Official Playstation Magazine UK: :link:, jocul obtinand nota 9, foarte buna de altfel, dupa parerea mea.

sleepingdogsposter.jpg

Redactorul Ben Wilson descrie jocul open world ca fiind "suma celor mai bune elemente din jocurile preferate, imbinate cu inteligenta si umor. Este ceea ce Saints Row se tot chinuie sa ajunga, o aventura open-world ce are loc intr-o lume care te indeamna sa explorezi, plina cu misiuni diversificate, rasturnari de situatie si multe alte lucruri uimitoare. Este fara indoiala cea mai brutala si senzationala surpriza din 2012".

Dupa cum probabil stiti deja, Sleeping Dogs trebuia sa fie distribuit de Activision si sa se numeasca True Crime: Hong Kong, dar apoi numele a fost schimbat in Sleeping Dogs dupa ce proiectul a fost preluat de Square Enix vara trecuta.

Cateva cuvinte despre povestea jocului:

Povestea jocului Sleeping Dogs il are drept protagonist pe un ofiter de politie care incearca sa darame din tatani organizatii criminale. Intregul joc se desfasoara in Hong Kong, jucatorul putand explora pe indelete frumusetile aceste metropole, daca nu in realitate macar in spatiul virtual. Jucatorul intra in pielea detectivului Wei Shen, un ofiter al Departamentului de Politie din San Francisco, care este trimis sa asiste biroul triadelor din cadrul Politiei Hong Kong. Wei s-a intors in Hong Kong dupa ce si-a petrecut mai toata viata in Statele Unite ale Americii. Wei a primit insarcinarea oficiala de a se infiltra sub acoperire in cadrul Triadelor organizate numite Sun On Yee, pentru ca in sfarsit acestea sa fie date jos.

Perspectiva jocului este una la persoana a treia, specifica jocurilor third person, de peste umar, iar jucatorul va avea parte si de putin joc de rol in questul sau.

Numai bine :pct2: !

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa joci jocurile astea si totusi nu poti, fati inca o partitie de joc (ziceai ca ai C si D.. taie din D si mai fa una) pe care iti instalezi Windows8. Sar putea sa te ajute. (release preview e bun, eu am obtinut in mod cosntant un FPS mai bun asa).

love is a verb
Love is a doing word

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Da, si dual core la 2,2 e mai slab decat dual core la 3Ghz, nu ? In teorie. Cand ai intrebat ce placa sa-ti iei, ti-am spus ca trebuia sa mai astepti :D Incerc sa-tizic ca nu te mai lua dupa sysreq lab, GTS450-ul meu merge de rupe in jocuri, si daca dau testul, pic la proc si la placa.. la mai multe jocuri..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.