Jump to content

Recomandare Placa De Baza Pentru Amd Fx 8320

Recommended Posts

Omu' a vrut AMD si care faza ? Ce? Toata lumea trebuie sa aiba Intel ? Ziceti mersi, ca exista AMD altfel ar vinde Intel procesoarele mult mai scump.

Si eu am avut AMD si ma tinut atatia ani si tot nu s-a stricat.

Deci da revenind la subiect....http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/asus/m5a78l-m-lx/ Ceva ieftin (momentan, tinand cont ca nu ai spus bugetu') si bun. :)

• Moderators

Nu.

Tu nu înţelegi că ... trebuie să recomanzi cam tot ce e mai bun în acel buget. Decât FX ăla, nu mai bine mergea pe un FX 6100 şi o placă video mai bună, sau Phenom II X4 şi o placă video mai bună, sau i3 Ivy Bridge şi o placă video mai bună?

Inante sa faceti un canal de chat din cererea mea a-si dori sa precizez ca Nu am luat pentru jocuri :) Ce joc eu acum il duce si un dual core de la faimoasa firma Intel. In jocuri n-ar fi mare diferenta cu acest procesor, eu am luat aceste procesor pentru multitasking si procesare video ( videouri scurte max. 5 min ) unde daca nu ma insel conteaza mai mult cate nuclee ai fizic dar haideti sa lasam balta Intel sau Amd pe mine ma intereseaza placa de baza!

Eu m-am gandit la o placa de baza de genul: ASUS SABERTOOTH 990FX

Pareri?

Pe 990 nu are sens sa mergi decat daca folosesti CrossFire sau SLI, avand 2 sloturi PCIe la viteza 16x.

Placa de la Asrock are dotari foarte bune si un pret corect, eu zic ca merita.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Ifju Vlad
      Salut tuturor. Am cumparat un pc pe piese noi configuratia (ryzen 3 3100, rtx 2060, 16gb ram 3200mhz, ssd 500gb m2, placa de baza asrock b450m pro4) Problema este ca sistemul nu imi salveaza setarile din bios (aici ma refer la xmp) si de fiecare data cand deschid pc-ul fresh isi da boot de cateva ori pana cand booteaza in windows dar dupa ce booteaza setarile din bios sunt cele default si ora este gresita la pc. Din cate am citit e problema de la bateria cmos asa ca am schimbat-o cu alta (tin sa mentionez ca am incercat mai multe firme: Varta, Energizer) si tot nu functioneaza. Daca aventi niste idei de ce nu functioneaza va rog sa-mi scrieti.
    • By PowDoePoe
      Salut! M-am decis sa imi creez primul meu Desktop, insa e o mica mare problema, sunt incepator si cer ajutorul celor ce au idee despre constructia unui PC. Mi-am ales aceste piese pentru constructia sa si vreau sa stiu daca piesele sunt compatibile una cu alta si daca sunt bune pt un PC decent de gaming ce mi-ar putea trage aproape toate jocurile la aprox. 60FPS:
      AM4 GIGABYTE B450M DS3H - placa de baza
      G.Skill Aegis 4GB DDR4 x2 - memoria RAM
      Procesor Intel Core i5-8600K Tray
      PSU ATX Be Quiet! 350W
      GeForce GTX 1060 ZOTAC ZT-P10600A-10L Mini 6GB GDDR5 192bit
      SSD 240GB KINGSTON A400 - memorie SSD
      ATX GAMEMAX G561 Black - carcasa
      Ventilator 80x80 DEEPCOOL XFAN 80 1800RPM / 21.8CFM / 20 dBA
    • By kataa
      Hello,
      Am un prieten, programator, care tot isi distruge mouse-ul cand nu-i iasa ceva, sau are erori, bug-uri.
      M-am gandit sa-i fac cadou un mouse, dar eu nu ma pricep la ele, pentru ca nu folosesc, si nici tata google nu m-a ajutat prea mult, asa ca as vrea sa ma ajutati cu o idee de mouse foarte rezistent, de preferat metalic 
      Multumesc 
    • By mihai_fox
      Salut,
      As vrea sa stiu ce placa de baza ar fi indicata pt. un procesor AMD FX-8350. Imi fac un sistem de la 0 si vreau sa iau procesorul asta poate si cu o placa video Radeon R9 270 sau 270X.
    • By Fulgescu Vlad Valentin
      In prezent am ATI Radeon HD 5400 cu 1 gb. Procesorul este AMD Athlon II X3 450 3,2 Ghz. Memorie de 4 Gb. Sistemul este pe 64 bit. Problema este ca jocurile peste anul 2011 imi merg doar pe 800X600, cel mult pe 1024X768. Iar jocurile din 2013 cu cerinte ceva mai mari nu imi merg deloc. Monitorul este pe 1280X1024. Nu este cine stie ce. Oricum, imi doresc sa fac ceva in privinta jocurilor. Memoria video este slaba pentru jocuri, de aceea vreau sa cumpar alta. Ce imi recomandati ? Bugetul meu maxim este de 700-800 lei. Ce credeti, placa video este de vina pentru jocuri sau ce ? Ar trebui sa imi schimb si monitorul, odata cu placa video ? Multumesc !
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.