Jump to content

Admitere Ase-Cibernetica, Din Nou Pe Baza De Examen?


madaa02

Recommended Posts

De curand s-a afisat pe site-ul facultatii ca anul acesta se va intra din nou pe baza de examen. Stie cineva cum va fi,daca se va da unul singur dupa care se ia in considerare ordinea optiunilor,sau grupate?

Inca nu au fost date culegeri cu modele de intrebari, dar presupun ca si cele mai vechi sunt destul de ok...

Link to comment
Share on other sites

Cum grupate?

Prin 2010 (cand se intra tot pe baza de examen), iti alegeai optiunile, te inscriai, plateai taxele pentru optiunile alese (parca 200 lei pe optiune), dupa care dadeai cate 1 examen (matematica + geografie sau matematica + economie) pentru fiecare optiune aleasa.

Banuiesc ca procedura a ramas aceeasi, sau daca nu, asemanatoare.

Vezi si: http://www.ase.ro/ase/admitere2013/index.asp?item=Ciclul%20licenta

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

Inca nu am inteles la ce te referi cand spui ca au fost grupate. La examene? Pai, cum am spus si mai sus, prin 2010 se dadea un singur examen pentru fiecare optiune aleasa ce continea 20 de grile din matematica si 20 de grile din geografie sau economie (sau 15 si 15, nu mai stiu exact numarul de grile).

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

Cibernetica are multe definitii interesante, cum ar fi: http://ro.wikipedia.org/wiki/Cibernetic%C4%83 ; http://en.wikipedia.org/wiki/Cybernetics#Definitions

Cibernetica noastra de la ASE se ocupa cu informatica in domeniul economic intr-un fel. Multa matematica, statistica (care este foarte interesanta), baze de date, limbaje de programare si altele. Poti consulta foarte bine programa de invatamant sa vezi ce discipline se studiaza.

Unii spun ca cibernetica este o forma mai usoara de automatica. Eu zic ca nu e asa. Depinde de student si inclinatii. Daca te pasioneaza IT-ul la nivel profesional, o poti face pe oricare dintre ele.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.