Jump to content

Pagina Alba Dupa Instalare Shoutbox / Chat In Ipb. Rezolvare?

zeRg

Recommended Posts

Adică ,cum ţi se face pagina shoutbox-ului albă O.o ? Nu iţi apre shoutbox-ul pe pagina principală ? Încearcă să foloseşti versiunea scriptului ( platformei IPB ) 3.3.4 sau 3.4.1 ( este licenţiată până în luna martie ),sunt mai bune ,zic eu ,fiindcă versiunea 3.3.4 o folosesc şi eu .

• Moderators

Adică ,cum ţi se face pagina shoutbox-ului albă O.o ? Nu iţi apre shoutbox-ul pe pagina principală ? Încearcă să foloseşti versiunea scriptului ( platformei IPB ) 3.3.4 sau 3.4.1 ( este licenţiată până în luna martie ),sunt mai bune ,zic eu ,fiindcă versiunea 3.3.4 o folosesc şi eu .

1. IPB 3.4 nu suportă teme 3.3

2. Licența aia de o vedeai tu acolo era de pe alt forum, forumcore. Și oricum, era o licență fake... mai mult ca să nu-ți apară mesajul îla cum că nu ai introdus licența.

Dacă nu merge cu alte versiuni de shoutbox, încearcă cu o altă versiune 3.2 sau 3.3 ...

Poi nustiu sa fac update.. si daca fac pot pierde ceva?

Da chiar ,sunt si eu intereseat cu se face upgrade la forum ,dar sa nu pierzi nimic .

Am vorbit despre acest proces, aici: Cum pot actualiza IPB 3.1.4 la IPB 3.2 sau mai mare?

Desi in acel subiect este vorba de actualizarea IPB 3.1.4 la IPB 3.2, in acelasi fel se va proceda si in actualizarea de la IPB 3.2 la 3.3, de exemplu. Asa cum scrie si acolo, inainte de a incerca ceva, faceti back-up, asta pentru a va asigura ca daca ceva merge prost, puteti restaura vechiul forum, fara sa pierdeti ceva.

In alta ordine de idei, daca veti face upgrade de la 3.2 la 3.3 de exemplu, nu veti avea ce sa pierdeti decat poate tema, care nu va mai fi compatibila cu noua platforma.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif