Jump to content

Recomandare Pret Pentru Vanzare Laptop Second Hand

GodsOtherHand

Recommended Posts

Nu ma prea pricep deloc la preturi deastea, asa ca va intreb pe voi..

Cineva vrea sa vanda un laptop vechi. E facut de MSI, si e functional inca. Doar ca balamaua de la ecran a puscat si sta putin intr-o parte si o bucata de plastic s-a rupt. Ecranul de stat sta, se balangane cand il cari..dar atat (nu neam riscat sal inchidem).

Bateria nu tine mai mult de 1-2 minute, si se simte ca e cu praf inauntru (se incalzeste simtitor..totusi nu exagerat. m-am uitat mai demult la temperaturi si era acceptabil).

Deci pe post de desktop (eventual cu monitor extern) e inca bun.

Ca si configuratie ...

--- Pentium®Dual-Core  CPU T4500 @ 2,30GHz

--- 4GB rami.

--- hardu e de 320GB

--- placa video dedicata de la AMD (ATI pe vremea aia) doar ca nush care.. duce filme 1080p si am jucat si portal pe el.

dxdiag zice ca e "ATI Mobility Radeon HD 4300 Series" si are (cred) 512MB. 

--- dvd rom..

--- incarcator..

--- etc etc

astept parerile voastre :)) 

love is a verb
Love is a doing word

Conform defectelor mentionate, as spune ca intre 300-500 lei ar fi un pret corect cu care ar putea vinde acest laptop.

De ce am spus acest interval? Pentru ca potentialul cumparator va trebui sa schimbe bateria (100-200 de lei) cat si sa repare ecranul (100-250 lei), deci pretul final pe care l-ar plati ar ajunge la un 700-800-1000 lei.

Va invit sa vizitati categoria: Cheat Codes a forumului, precum si: Cerinte de Sistem.

• 2 weeks later...

cred ca mai mult iei daca il dai pe componente. iei pe display cam 100 lei, placa de baza daca e buna cam 150-200, si pe restul...ram hdd wireless, proc etc. daca mai ai si incarcator...inca 80 lei.

acum depinde cat de mult te grabesti cu vanzarea sau daca vrei sa te complici ;)

spor!

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.