Jump to content

Comentarii Pe Youtube Posibile Doar Cu Contul De Google+


gaby

Recommended Posts

In curand, YouTube va permite utilizatorilor sai sa comenteze doar cu contul de Google+, aceasta masura fiind luata pentru a reduce pe cat posibil comentariile irelevante (cred cei de la Google). Sistemul ce va fi implementat va permite vizualizarea comentariilor relevante si del a persoane de care esti interesat, si va oferi mai multa putere de moderare proprietarilor de filmulete.

In alta ordine de idei, comentariile vor putea fi publice (vizibile tuturor) sau private (doar intre comentator si autor).

 

Y3s2Cw7.png

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

Pentru ca Google/YouTube nu mai vrea comentarii irelevante (nu stiu in ce masura vor opri asta astfel :-?), iar comentarea folosind contul de Google+ este obligatorie si nu optionala.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Inca iti poti folosi vechiul cont de youtube, insa nu poti lasa comentarii, o tampenie de altfel. Daca vrei sa comentezi trebuie sa fii de acord cu tampeniile lor. Am vrut sa las un comment si credeam ca am pierdut vechiul channel... mi-a luat o ora jumate sa-mi dau seama cum sa ma intorc la cum era, am vreo 6 conturi la 'Switch accounts', nici nu mai stiu care si cum :)).

fWy1P.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Este foarte deranjant, mai ales pentru cei care n-au google+.Mai ales ca google a cumparat youtube, parca incearca sa ne bage google+ pe gat.Eu am cont de google+ dar sincer nu tin minte sa-l fi facut.Adica aveam cont de google simplu si dintr-o data mi-a aparut un semn care ma anuntat ca "x" ma adaugat in cercurile lui :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Este foarte deranjant, mai ales pentru cei care n-au google+.Mai ales ca google a cumparat youtube, parca incearca sa ne bage google+ pe gat.Eu am cont de google+ dar sincer nu tin minte sa-l fi facut.Adica aveam cont de google simplu si dintr-o data mi-a aparut un semn care ma anuntat ca "x" ma adaugat in cercurile lui :)

Eu cred ca Google+ daca ar fi populat asa cum e Facebook-ul ar fi mai folositor si fac bine ca numai cei cu cont pe Google+ pot sa comenteze! :drinks: Iar contul de Google+ se creeaza cand iti faci cont pe Google.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Google+ se axeaza pe partea de business, nicidecum nu va fi facebook, si vor sa transforme youtube-ul in ceva mai serios. Eu sunt de acord cu modificarile lor. Toti care posteaza acum faza aia cu "bob has a tank.. and he goes at war with google" sau ceva.. no, aia sunt niste hateri.

 

Sunt sigur ca tu, ca om ,daca ai avea o afacere si ai vinde mere, iti merge bine, apoi cumperi si o plantatie de pere si incepi sa vinzi si pere, nu ti s-ar parea mai normal sa vinzi si mere si pere la un loc? sau in acelas magazin, nu separat? asta fac si ei.. ma rog.. cred ca ati inteles analogia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.