Jump to content

Upc Sau Rds?


Chronix

Recommended Posts

internet pana la 20 Mb/s

Hai sa iti explic putin fraza asta!

Ei zic pana la 20mb/s ! Asta e maximul pe care poti sa il atingi!

Nu ramane uimit de aceasta viteza!

Ei nu zic viteza minima!

Deci poti sa tragi si cu un 1kb/s ...

Intr-e rds si upc cred ca upc...

Nu ai o retea de cartier pe acolo?

Link to comment
Share on other sites

Rds, clicknet si upc mi se par destul de slabute (internetul in browser merge bine, dar cand e sa stai sa downloadezi ceva mai bine stai la un loc).

acum din cate vad RDS-ul s-a mai ridicat putin, desfintand modemurile si inlocuindu-le cu fibra optica precum si dubland banda de la 1 MB la 2 pentru abonamentul de 250.000 lei, si de la 2 MB la 4 pentru abonamentul de 350.000 lei.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

Rds, clicknet si upc mi se par destul de slabute (internetul in browser merge bine, dar cand e sa stai sa downloadezi ceva mai bine stai la un loc).

acum din cate vad RDS-ul s-a mai ridicat putin, desfintand modemurile si inlocuindu-le cu fibra optica precum si dubland banda de la 1 MB la 2 pentru abonamentul de 250.000 lei, si de la 2 MB la 4 pentru abonamentul de 350.000 lei.

da, dar tot slabut. nush, sa arunci doar un singur mega cand concurentii vin cu 20. imi pare rau, dar e cam jalnic. nu mai investeste nimeni in ei probabil si din cate am vazut, lumea nici nu se plange de cat primeste

Link to comment
Share on other sites

da goo goo dar vezi tu ei sunt 3 mari si tari unul lasa acuma celalti se ridica si tot asa pe rand,acest lucru defineste piatza de dezvoltare,piatza economica si piatza de monopol,piatza de monopol inseamna sa sti cum se fac bani si cum sai controlezi si sai investesti sai tot invarti de sar capacele,adeca piatza de monopol care ea se face de la 2 pana la N "firme"compani"- Mari,mici si mijloci- sau cum vrei tu sai spui ce isi scot produsele pe taraba si incepe cu ofertele.si fiind nu numai acestia 3 sunt si alte firme care sunt mici si mijloci care stiu sa faca afaceri cu internetul.ideea este ei sunt cei mai mari si piatza de monopol adica de control: pret-calitate-cantitate nu are sa iti ofere internet unul din cei trei de peste 10 MBs download si upload plus garantie ca nu vei avea probleme si ca merge pe tehnologie de ultima ora.si astia scotand ofertele si produsele pe taraba zic asa: bai ca sa nu fie cearta uite cum facem noi ridicam pret acuma si te lasam pe tine mai ieftin dar trebui sa si controlezi marfa si deci le dai cu doar foarte putin in plus cantitate-calitate de ex:5%-25% si data viitoare schimbam locul.asa se fac bani plus sa pari mai interesant cica ca ei dezvolta si pun accent pe tehnologie de ultima ora.

ok ca tot afirmai lumea nu se plange.dc nu se plange te ai intrebat?ce ar fi sa se adune toti sa faca greva sau mitinguri dc ei monopolizeaza bani si produsele de pe taraba cum vor ei mai ales ca suntem la degetul mic al lor.ai dori o noua revolutie?asta nu sa facut niki acuma 50 de ani in Germania sau in America,insemna sa cada democratia si cuvantul afaceri si bani.dc nu se plange lumea-pentru ca nu are de ales si nu are de unde din alta parte sa isi procure si cei ce isi permit au bani.deci concluzia?ne multumim cu ce avem.ok nu vrem nu suntem obligati putem sta pe banca.

Link to comment
Share on other sites

oricum nu o sa downloadezi cu 20 de mega...

Hai sa iti explic putin fraza asta!

Ei zic pana la 20mb/s ! Asta e maximul pe care poti sa il atingi!

Nu ramane uimit de aceasta viteza!

Ei nu zic viteza minima!

Deci poti sa tragi si cu un 1kb/s ...

Intr-e rds si upc cred ca upc...

Nu ai o retea de cartier pe acolo?

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Am vazut si eu pe la televizor acuma ca nu stiu ce firma ofera si un calculator gratuit...

Suna tentant dar nu am vazut alte specificatii :))

Click Net parca... trebuie sa te abonezi pe 3 ani parca, daca dupa un an nu mai vrei internet de la ei iti iau calculatorul si daca stai cu ei 3 ani poti pastra calculatorul. sistemul din cate am vazut este destul de bun.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

Parca Parca Parca....niki un parca.da clicknetul are aceasta oferta asa este cea cu pc ul gratuit.

Am o prietena care este cu abonament la rds si vreau sa zic cand se logheaza la net ,are un mic modem,iy zice ca are 100 Mbs viteza desigur dar defapt abia iy downloadeza cu cativa Kbs darse misca bine netul.eu nu sti uce sa mai zic despre astia mare smekeri mai sunt cu internetul la fel ca si cu Tv cablu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nu am folosit UPC de mai bine de un an, dar dupa rahaturile care le-am incasat de la ei nici nu ma tenteaza sa ii mai folosesc. Merge bine, nu zic nu, dar cand nu mai merge poti fi convins ca asa ramane. O saptamana downtime pentru chestii minore nu e ceva iesit din comun. De asemenea suportul tehnic e (era) de tot rahatul. Nu cred ca am stat vreodata mai putin de 20 de minute pana sa discut cu un operator.

Sunt pe RDS cam de un an. Inca nu am avut probleme cu ei. O singura data am sunat la serviciul de suport tehnic si in mai putin de 2 minute discutam deja cu o tanti destul de amabila (voce de baba, dar deh... nu le pot avea pe toate).

Nu stiu cum sunt acum UPC-ul dar cert e ca nici de ma platesc nu ma mai intorc la ei. Prea multi nervi degeaba.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.