Jump to content

Am Pus Index Si Mi S-A Stricat Forumul Ipb


MrTea

Recommended Posts

Salut.Am vrut sa pun un index la forumul meu si am bagat toate fisierele intr-un folder numit forum.A mers cand dau pe forum imi apare tema dar fara banner fara imagini fara nimic.Doar topicurile.Mam gandit ca trebuie sa schimb calea din forumulmey/public/style_image/logo in forum/public/style_image/logo dar nustiu cum daca ma puteti ajuta as fi recunoscator

Daca ti-am fost de ajutor la acest topic apeasa pe FhiZsPe.png

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Nu am inteles nimic.

 

Tu sti macar ce e un index? Si de ce ai vrea sa-l pui peste forum?

 

PS: Evita titlurile astea cu toate semnele fara rost.

PHP Developer - Not available for freelancing right now

Daca ai de gand sa postezi la categoria IPB, nu uita sa citesti regulamentul: Link regulament

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Un index nu se baga peste forum.

 

Daca forumu il ai in folderu:

adresa.com/forum/

Si tu adaugi indexu in aceasi folder, is sanse mari sa strici forumu pentru ca IPB are si el index.php, chiar daca nu are legatura cu index.html. Un index se adauga intrun folder care nu apartine forumului, dexemplu:

adresa.com/

PHP Developer - Not available for freelancing right now

Daca ai de gand sa postezi la categoria IPB, nu uita sa citesti regulamentul: Link regulament

Link to comment
Share on other sites

Initial am vrut sa iti sterg topicul, si sa iti dau si ban. Pentru ca nu stii limba romana, pentru ca nu stii sa te exprimi si pentru ca nu stii sa explici cum trebuie ce ai facut si ce problema ai. Si nu e prima data. De cunostinte despre ce faci nu ma mai leg, pentru ca nimeni nu s-a nacut invatat, dar, un minim de bun simt si buna vointa e necesar in orice faci.

 

M-am razgandit, cu riscul de a ma considera rau, nebun sau mai stiu eu cum (in conditiile in care nu intelegi ce am scris mai sus). Am zis ca poate usor usor, inveti cate ceva.

 

Daca ai mutat forumul din ROOT in folder-ul FORUM ai schimbat caile catre acesta? Daca scoala la care te duci tu isi schimba sediul, dar adresa ramane aceeasi, cand te duci la scoala pe vechea adresa, crezi ca mai gasesti cladirea acolo? Asa e si aici.

Ai incercat sa te informezi putin inainte despre cum se face mutarea?

Vezi intrebarea numarul 6 din adapteaza instructiunile dupa adresele tale.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

M-am legat doar de faptul ca nu stii sa vorbesti si nu stii nu te straduiesti sa explici cat mai bine, nu ca ai intrebat ceva, sau ca nu stii sa faci un anume lucru. Te ajut cu mare drag daca stiu si pot, dar explica-mi ce s-a intamplat si scrie corect, ca sa intelegem. Dovada de lipsa de respect si bun simt se vede chiar in postul tau de mai sus.

 

Si da, crede-ma, cand citesti cateva zeci de posturi intr-o zi din care nu intelegi nimic, pentru ca oamenii sunt "analfabeti" dar au forumuri, sau deschid aceleasi subiecte de nenumarate ori, incepi sa faci alergie. Nu am nimic personal cu tine, sau cu altcineva. Cer doar putin bun simt si daruire. Ma rog, probabil nu vei intelege ce incerc sa transmit.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.