Jump to content

Inregistrare Conferinta Windows 10: The Next Chapter


gaby

Recommended Posts

Asa cum v-am spus in articolul "", ieri a avut loc o conferinta Microsoft dedicata noului sistem de operare, intitulata The Next Chapter. Daca sunteti curiosi sa vedeti ce s-a discutat in totalitate si aveti vreo 2 ore la dispozitie va invit sa vizionati inregistrarea evenimentului:

 

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

A avea un singur sistem de operare care merge si pe telefon si pe desktop inseamna bani mai putini cheltuiti (ai de intretinut un singur sistem, nu 2.. ). Inseamna software mai ieftin. Inseamna software mai de calitate (nu rezolvi buguri in 2 chestii diferite).

 

Inseamna deasemenea mai mult software 3rd party (e mai usor sa faci un soft care merge si pe telefon si pe desktop, daca e acelasi sistem de operare).

 

Microsoft a mers pe idea sa fie aceasi interfata. Poate nu e o idee buna, insa sincer mi se pare de apreciat faptul ca siau asumat un risc, si au incercat sa faca ceva diferit cu speranta ca va fi mai bun. Asta e un lucru mai rar la firmele astea mari care mai au si un monopol. 

 

 

App problema ta este cu interfata lu Windows8, nu cred ca altceva te deranjeaza la el. 

love is a verb
Love is a doing word

Link to comment
Share on other sites

Omul , prin definitie , se remarca fiind predominant subiectiv .

De altfel , una dintre marile descoperiri ale psihologiei umane , se crede a fi aceea de incapacitiate a schimbarii convingerilor . [ bine inradacinate ] .

Nu sunt nemultumit de Windows 8 ... altfel nu - l mai foloseam de cand a fost liber ca Preview ... Singura inovatie a lui Microsoft [ de OS ] din ultimii 3 ani .

Stiu insa , dupa cum imi spunea si Gaby candva , ca ... vanzarile de Windows 8 si 8 . 1 au scazut dramatic dupa ce majoritatea utilizatorilor au fost nemultumiti de noua interfata . [ cu asta incercam sa va captivez mai sus ] ... Personal , imi place , dar ce conteaza parerea mea cand alte mii de impatimiti ai sistemului de operare Windows nu impart aceeasi opinie , folosind in continuare Windows XP , Vista si 7 ?  

Daca faceau o interfata care nu semana catusi de putin cu tot ce lansasera pana in momentul de fata , neinspirandu - se nici de la celelalte OS - ui si o portau mai apoi si pe telefoane dar si pe tablete , nu ar avea nimeni ce sa obiecteze , cu atat mai putin eu .

Link to comment
Share on other sites

Omul , prin definitie , se remarca fiind predominant subiectiv .

De altfel ,una dintre marile descoperiri ale psihologiei umane , se crede a fi aceea de incapacitiate a schimbarii convingerilor .

 

Aici vorbesti de o anumita specie din care sper sa nu faci parte.

Utilizatorii nemultumiti care nu dau argumente serioase sunt tocmai din aceasta specie.

Link to comment
Share on other sites

Pai ... asta nu mai stiu ... S - au schimbat foarte multe opinii de cand am ajuns aici , iar asta fara sa le desconsider pe cele vechi ... [ Indoielile ce au aparut fiind nule intr - un final ] ...

Sunt extrem de pretentios , e un lucru care - l stiu din primii ani de viata ... Indiferent ca vorbim de IT sau de oricare alt domeniu .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.