Jump to content

Recommended Posts

Posted

Salut.Am vazut ca mai noi ... au aparut "hackerii" cu SQL... etc... si pun index pe forum-uri, le sparge...

As dorii si eu o Platfroma IPB + cum sa rezolv vulnerabilitatile sau sa ma apar de acesti hackeri... sa pot oprii SQL inject.

  • Moderators
Posted

What? Totu ce vezi tu ca "hackerii" sparg este defapt owneru in spate care da acces la toti copii mici care nu trebuie.

PHP Developer - Not available for freelancing right now

Daca ai de gand sa postezi la categoria IPB, nu uita sa citesti regulamentul: Link regulament

  • Moderators
Posted

Hmm, hackeri la tot pasul, vulnerabilităţi la tot pasul.

Eşti la zi cu actualizările de securitate de la IP.Board?

  • Upvote 1
Posted

Hmm, hackeri la tot pasul, vulnerabilităţi la tot pasul.

Eşti la zi cu actualizările de securitate de la IP.Board?

Eu vreau sa folosesc ipb 3.4.8 .... si nu vreau sa am probleme..

Posted

Ce te intrebam noi si ce ne zici tu. Eşti la zi cu actualizările de securitate de la IP.Board ?

 

Nu au cum sa-ti injecteze ei porcarii, daca tu ai un ipb curat. Si cum ziceau si colegii de mai sus, e vina ownerului care da acces tuturor copiilor.

 
 
  • Upvote 1

Daca te-am ajutat, nu uita de +1 ! Multumesc.

  • Moderators
Posted

PCT nu incurajeaza pirateria.

Eu ca moderator iti voi posta linku oficial spre ce-a mai curata versiune posibila: https://www.invisionpower.com/buy/self-hosted

PS: Eu nu's la zi, si niciodata nu am fost la zi cu actualizarile si nu am avut probleme in viata mea de cand am IPB cu chestii de SQL Injection sau oricare alta. 90% din cazuri care vezi aici, e din cauza care am spus mai sus. Grija la cine da-ti acces si ce parole au, daca au "12345" e clar.

PHP Developer - Not available for freelancing right now

Daca ai de gand sa postezi la categoria IPB, nu uita sa citesti regulamentul: Link regulament

  • Moderators
Posted

PS: Eu nu's la zi, si niciodata nu am fost la zi cu actualizarile si nu am avut probleme in viata mea de cand am IPB cu chestii de SQL Injection sau oricare alta.

Mai sunt care profită de vulnerabilităţile găsite la diverse versiuni.

Posted

Si alea sunt rare Courage, pentru ca nici eu nu rulez pe ceva curat, si de multi ani nu mi sa intamplat nimic. Tine de copii carora le dai parolele, sau daca iti sparge contu si profita de asta. (parole 12345 sau gen numele comunitatii) :))

 

puteti da t/c, zic si eu :)

 

  • Upvote 1

Daca te-am ajutat, nu uita de +1 ! Multumesc.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.