Jump to content

Merita sa trec pe 4G?

VladOcs

Recommended Posts

Nu are nici o legătură funcționarea sacadată cu 4G, e mai mult o problemă din telefon sau S.O. E chiar bine să ai o cartelă cu viteze 4G pentru a descărca sau accesa site-uri cu viteze mari, aproape instant (dar să ai și acoperire/ semnal - la noi în țară cam greu cu 4G-ul :)) ) Cel mai mare dezavantaj e că îți mănâncă rapid bateria.

🎮      :filme:

ps3addict.jpg

Nu vreau să jignesc pe nimeni prin vorba asta, dar Allview, HomTom, Utok, Vonino și altele sunt pocnitori de telefoane. Cu Huawei, gama de top la ora actuală (P8, P8 Lite, P9, P9 Lite etc) nu vei avea probleme, nici cu Samsung, Apple, LG. 4G are nevoie de ceva mai mult RAM să nu sacadeze tot telefonul.

ps3addict.jpg

Asa da, deci 4G are nevoie de mult ram.Ok, atunci poate cauza incetinirea timpului de reactie daca are putin ram.Eu in general nu cumpar telefoane mai scumpe de 5-600 ron deoarece tehnologia evolueaza repede, si in 2 ani le schimb oricum.Plus nu-i cap de tara daca le stric sau pierd.

Atunci ar trebui sa caut ceva cu 2gb ram.Oricum pe allview nu merg niciodata :))  Hom Tom mi se pare interesant si am vazut ca are review-uri bunicele

Singura marcă de telefoane "bune și ieftine” ar fi Xiaomi, sunt foarte ok ca funcționalitate, dar lasă de dorit la capitolul integritate. Adică totul e plastic, îl îndoi, a pocnit. Chiar și cele cu carcasă de aluminiu.

ps3addict.jpg

• Moderators
20 hours ago, Artanis said:

Singura marcă de telefoane "bune și ieftine” ar fi Xiaomi, sunt foarte ok ca funcționalitate, dar lasă de dorit la capitolul integritate. Adică totul e plastic, îl îndoi, a pocnit. Chiar și cele cu carcasă de aluminiu.

Eu am xiaomi redmi note 3 (aluminiu) şi mi se pare foarte ok.

Pe scurt : merita . Locuiesc cu un prieten care are lg g3 si foloseste 4g mereu si are viteze foarte ok 50-60mb download ~si la upload , eu la s2 ce pretentii sa am , abia prind 4mb pe 3g.(Tulcea)

Bani sunt in stare sa te faca sa omori, cam de asta la noi pe timp de pace razboi.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By +robotboy
      Salutari, m-am uitat pe reducerile afisate in aceasta perioada si am dat peste un UltraBook decent din punct de vedere al specificatiilor, doar ca este de la Kruger&Matz. Imi suna usor cunoscut dar parca nu imi inspira prea multa incredere. Asadar, e buna firma asta? E cat de cat renumita? Ar fi ok sa cumpar ceva de la ei, sau e riscant? Nu vreau sa iau "chinezarii".
      Ce parere aveti? Daca aveti un produs Kruger&Matz si imi puteti spune despre el, e si mai bine.
      Multumesc!
    • By AndreiSin
      Am o problema cu GTA5  -UL   cand  intru  in  el am aproximativ 30  fps cu  : - AMD  A6 6400K CPU
                                                                                                                                - H8470D GPU
                                                                                                                                             - 8GB RAM  HYPERX CL9  1600Hz
                                                                                                                                             -  WIND 10

Problema consta in randarea texturilor  , am incercat  sa acord  ( proprietate )  maxima  dar tot nu functioneaza   " HELP"

PS: Am avut  windows 7 si nu avea  aceasta problema  ...
    • By Maikan
      Salutare, vreau si eu cateva pareri despre aceasta tema: http://ezgame.ro
      Am lucrat ceva la ea, chiar daca pare asa simpla
      Este simpla si moderna, parerea mea. Daca aveti ceva sugestii, le astept.
      Inca lucrez la ea.
      va rog sa observati ca aproape 90% din imaginile default sunt schimbate cu imagini proprii de tip flat icons   
    • By Adi Madalin
      Salutare, de Craciun mi-am achizitionat un laptop Asus ROG GL552JX. Toate bune si frumoase pana cand m-am jucat intr-o seara si l-am oprit. A 2-a zi cand intru sa ma joc acelasi joc mi-l ruleaza cu 40-50 fps-uri de la 150 cat mi-l rula pana in ziua aceea. De atunci am 40-50 fps-uri apoi urca la 100 cateva secunde. Mentionez ca n-am avut cooler la el si m-am jucat pe el ceva timp pe picioare (stiu ca nu am facut bine). Se si incingea. Am observat ca toate jocurile imi fac asa si la minim, jocuri care laptop-ul meu ar trebuii sa le duca lejer la minim de ex cs go. Mi-am achizitionat si un Cooler Master NootPal XL, dar la fel. L-am trimis la ei in service cu garantie pentru a fi diagnosticata problema dupa ce eu le-am zis ca se incalzeste si vajaie. Ei mi-au schimbat sistemul de racire si update la bios apoi mi l-au trimis. Acuma e mai ok merge cu 100-200fps-uri (scad-cresc repede), dar si unele parti unde de ex in cs go sunt multi playeri la un loc iar scade la 50 fps-uri ceea ce nu ar trebuii .Am observat ca doar online am problema asta . Acelasi joc jucat singleplayer merge bine, iar online imi scad fps-urile. 
      Temperaturi inainte sa-l trimit:

Temperaturi cand l-am primit:

Ma puteti ajuta cu ceva ? Eu as vrea sa-l trimit din nou si sa-i fie schimbata pasta termoconductoare.
      Multumesc!
    • By Trepadus Lucaci
      Astept pareri sau idei cu referire la site-ul: www.trepadus.net Daca puteti scrie comentariile voastre direct pe site, ar fi perfect. Astept cu nerabdare comentariile voastre, mai ales a celor care nu fac parte din domeniu pentru a-mi face o idee cat mai clara despre acest site. Scrieti orice observati ca fiind frumos sau urat, exprimati-va liber, chiar daca sunt pareri negative, le astept cu nerabdare pentru a imbunatati lucrurile acolo unde poate am esuat.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.