Jump to content

Am cum sa imi gasesc alt loc de munca?

AlexandruX01

Recommended Posts

Salut, nu as vrea sa deranjez administratorul forumului sau pe altcineva insa am si eu o curiozitate, eu stiu sa programez in C++ si cam atat stiu sa lucrez si in MatLab umpic dar este simplu. As dori sa stiu daca as putea sa imi gasesc un loc de munca stiind C++ sau daca ar fi macar un plus la C.V... Nu am diploma de licienta si nici nu am urmat o facultate pe profilul respectiv, am invatat acasa de  mic din propria initiativa si acuma nu stiu daca ma ajuta cu ceva sau nu. 

Imi cer scuze daca deranjez pe cineva cu aceasta intrebare.

Poți lucra în C++ mai bine decât unul cu licență în domeniu, dacă zici că ai făcut-o de mic. Încercarea moarte n-are. Treci în C.V cu ce limbaje de scriere știi să lucrezi, dar specifici că e un hobby. De ce nu încerci să faci facultatea de informatică? Dai licența și poți lucra imediat după cu salar de 2000+ RON. :) 

🎮      :filme:

ps3addict.jpg

21 minutes ago, Laur. said:

Daca zici ca te pricepi poti incepe sa fii un freelancer. Apoi dupa ce capeti experienta sa te angajezi.

Lucrez deja ca freelancer dar nu am mereu timp de asta pentru ca am deja un loc de munca dar nu imi place. este cu programare oarecum este programare pe cnc si nu imi place mediul de lucru. Multumesc pentru raspuns

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By +Stefan
      Am avut de rezolvat o problema interesanta (zic eu) si la care nu am vazut nicio rezolvare pe google, s-ar mai putea imbunatati ceva?
      5*.Implementați un program care citește din DATE.IN de pe prima linie un număr natural n iar de pe a doua linie, două numere naturale x și y (cu 1<=x<=n și 1<=y<=n). Programul va crea și va salva în fișierul REZULTAT.OUT o matrice pătratică de n x n elemente în care x și y reprezintă coordonatele capului unui avion; toate componentele avionului vor fi marcate cu X iar restul elementelor din matrice cu 0. Se știe că sub capul avionului aripile sunt unite în mod simetric pe 5 elemente, mai urmează în jos un element iar sub acel element coada avionului care este simetrică față de axă și formată din 3 elemente.
      Dacă nu este posibilă construirea unui avion atunci se va scrie în fișier “NU ESTE POSIBIL”.
      Ex: dacă x=3, y=1 și n=5 atunci soluția salvată în fișier va fi:
      https://imgur.com/a/WPeheYL

• By Huzam Mazuh
      Salutare,

In luna Martie am lansat platforma cu cele mai multe joburi pentru tineri, numita SmartDreamers: http://smartdreamers.com/

Constant avem aproximativ 50% din oferta de joburi din domeniul IT. In acest topic voi posta frecvent top joburi din IT, joburi individuale, interviuri cu IT-isti si alte informatii relevante pentru dezvoltarea personala si gasirea unui job.

Incep cu 10 pozitii de Java Developers in Bucuresti, oferite de EEU Software: http://smartdreamers.com/en/job-Java-developer-EEU-Software-SRL/1470/

Spor si o zi frumoasa!

• By Courage
      Enunţ: Să se afişeze primele n numere prime. Exemplu: Date de intrare n=6 Date de ieşire 2 3 5 7 11 13.

Prima dată mă gândeam la 

#include <iostream> #include <math.h> #include <limits> using namespace std; int main() { unsigned n,i,d,x,s=0; cout<<"n="; cin>>n; for (i=2;i<=numeric_limits<double>::infinity();i++) { x=1; if (i%2==0 && i!=2) x=0; else d=3; while (d<=sqrt(i) && x==1) { if (i%d==0) x=0; else d=d+2; } if (x==1) { cout<<i<<" "; s++; if (s==n) break; } } return 0; }  
      Însă am mai lucrat azi dimineaţă şi l-am mai simplificat. Acum arată aşa:

#include <iostream> #include <math.h> #include <limits> using namespace std; int main() { unsigned n,i,x,s=0,p; cout<<"n="; cin>>n; for (i=2;i<=numeric_limits<double>::infinity();i++) { x=1; for (p=2;p<=i/2;p++) if (i%p==0) x=0; if (x==1) { cout<<i<<" "; s++; if (s==n) break; } } return 0; }  
      E ok? Ambele afişează ceea ce trebuie
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.