Jump to content

Spatiu insuficient pentru aplicatii pe Huawei?


MetadataX

Recommended Posts

Ca telefon am un huawei acu numai stiu ce model si la fiecare joc care îl iau zice spatiu insuficient.am șters poze.melodi si îmi arată că pe stocare interna am liber 0.98gb si tot nu pot lua un joc am mutat ce sa putut pe cardu de memorie si nimic i-am dat rstart la fel ce are?ca pana sa iau messenger pt fb nu avea nimic de aceea am si șters messenger dar nimic..

Screenshot_2016-12-28-15-25-25.png

Link to comment
Share on other sites

La memorie libera iti zice 0.98GB total , din care doar 104MB ai tu dispoinibil pt a instala aplicatii. Degeaba ai tu 0.98Gb liber . Aia sunt pt muzica si poze. nu prea ai ce face decat sa mai dezinstalezi din aplicatii.Tu poti sa instalezi doar o aplicatire sau joc de 50MB. Sau, exista un sau . Iti rootezi telefonu apoi cu App2SD iti faci a doua partitie pe card(un card de macar 16GB sa iti faci 4 GB pt tine(poze,muzica,filme etc) si 12GB pt aplicatii) . Dar vezi sa iti iei un card de viteza mare , ca daca iti iei cel mai ieftin , nu faci nici o vrajitorie. Recomand SanDisk sau Kingston . 

 

P.S Inca exista oameni care in 2017 au 4GB spatiu intern? ca in 2014? 

Link to comment
Share on other sites

  • gaby changed the title to Spatiu insuficient pentru aplicatii pe Huawei?

Pe telefoanele mai vechi, respectiv sistemele de operare Android mai vechi, spatiul de stocare este alocat ciudat. Cu ceva timp in urma aveam un Samsung Galaxy S2 care desi avea spatiu de stocare 16 GB, ma rog, undeva pe la 12 folosibili, acestia erau portionati necorespunzator, ca si in cazul tau.

Mai exact, aveam ceva de genul:

- Internal storage: Total space = 1.97GB, Apps = 317MB, Available = 200MB
- USB Storage: Total space = 11.50GB, Apps = 1.06GB, Pics and videos = 166MB, Audio = 256KB, Downloads = 3.44MB, Misc = 12.43GB, Available = 10.27GB
- SD card: Total space = 59.46GB, Available = 47.01GB

Adica, aveam ~2 GB pentru aplicatii si 11.50 GB pentru poze, muzica, filmulete si alte fisiere. Astfel, daca instalam aplicatii de 2GB desi mai aveam 11.50 pentru poze, muzica, etc. nu mai puteam instala alte aplicatii.

Discutie pe acelasi subiect aici: Problema spatiu insuficient tableta Allview H8+

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.