Jump to content

Cum aflu daca pc-ul meu poate rula un anumit joc?


Alexandru C.

Recommended Posts

Salut,

ma tot uitam prin topicurile acestei sectiuni si am vazut ca multi utilizatori nu stiu exact daca pc-ul lor poate rula un anumit joc. Asa ca m-am gandit sa fac acest tutorial pentru a va arata cum puteti afla aproape sigur daca (virgula) componentele sistemului vostru fac fata unui joc.

Este vorba de un program numit "Can You Run It ?". Cum functioneaza acest program? Ei bine,o data descarcat in pc,scaneaza toate componentele hardware iar la final afiseaza rezultatele si va spune daca pc-ul poate rula corect jocul pe high/medium/low. Procentul de exactitate este in jur la 95%.

Sa incepem...

50bd5c5bb91b5e01ea4f0641d8575f87.png

  • O data gasit jocul interesat,dam click pe butonul "Can You Run It",aici avem doua optiuni:

- Desktop app (Descarca programul despre care vorbim in acest tutorial)

- View Requirements (Afiseaza DOAR rechizitele jocului,fara a ne spune daca pc-ul nostru il poate rula sau nu).

  • Selectam "Desktop app" apoi dam "Start" dupa care se va descarca automat un fisier numit "Detection.exe"

4fa598c4b8489bd6a0aecbae1b9ae341.png

  • Dam double-click pe acel fisier si el va scana automat componentele pc-ului. La finalizarea scanarii,programul va fi inchis automat iar pe pagina "Can You Run It" vor aparea toate datele exact ca in imaginile de mai jos:
Spoiler

6e563b154b87f011cc946334956b26b8.png

b75b880c79de9fef4c670d57bb9c5f29.png

Cateva informatii:

  • Asigurati-va ca toate driverele voastre sunt updatate la noile versiuni.
  • In caz ca dupa acest tutorial doriti sa testati alte jocuri NU trebuie sa repetati aceeasi procedura,ci doar sa cautati jocul in acea casuta.

Pe site-ul "Can You Run It" puteti vedea si "Rank-ul" pc-ului vostru sau/si detaliile sale

126310d3b408bfc8cbd0f1739108a417.png

Daca aveti intrebari nu ezitati sa lasati reply la acest post.

 

  • Thanks 1

 a lot of bla bla bla...

Link to comment
Share on other sites

  • gaby changed the title to Cum aflu daca pc-ul meu poate rula un anumit joc?
  • Alexandru C. pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.