Jump to content

De ce nu pot trece de 60 FPS in CS:GO?


Sammy31

Recommended Posts

  • gaby changed the title to De ce nu pot trece de 60 FPS in CS:GO?

CS:GO are nevoie de un procesor destul de puternic. Ce performante te astepti sa ai la un joc lansat in 2012 jucat pe un procesor din 2006? Orice placa video ai pune, nu te astepta la o imbunatatire prea substantiala in cadre pe secunda. De asemeni, e recomandat sa ai minim 4 GB memorie RAM DDR3, nu DDR2; si acest lucru poate avea un impact major asupra preformantei

🎮      :filme:

Link to comment
Share on other sites

On 10/24/2017 at 12:05 AM, Alexandru C. said:

Aveai mai multe fps-uri inainte si acum au scazut, sau ai avut 60 de fps-uri mereu?

Am avut intodeauna pe cs go 60-70 dar nu constant scadea si la 45 urca si la 80 , totusi e lag .

On 10/23/2017 at 10:47 PM, VladOcs said:

Vezi sa nu ai vertical sync enabled. in rest e pc destul de vechi.

e off vertical sync

On 10/24/2017 at 1:28 AM, Artanis said:

CS:GO are nevoie de un procesor destul de puternic. Ce performante te astepti sa ai la un joc lansat in 2012 jucat pe un procesor din 2006? Orice placa video ai pune, nu te astepta la o imbunatatire prea substantiala in cadre pe secunda. De asemeni, e recomandat sa ai minim 4 GB memorie RAM DDR3, nu DDR2; si acest lucru poate avea un impact major asupra preformantei

Acestea sunt componentele mele https://imgur.com/a/GoEma  , spune-mi te rog ce as putea face , ce sa inlocuiesc nu am idee ce ddr duce placa de baza spune-mi tu te rog daca as putea lua 4 GB ram ddr3  , ca placa video este ddr3 si  nu cred ca se pupa ele poate din cauza asta imi tine fps low, si alveca , probabil ca windowsul il am si pe 32 biti ar putea fi si asta cauza.

Edited by Sammy31
Link to comment
Share on other sites

Trebuie o investitie noua. Placa ta de baza actuala nu suporta memorii DDR3 si cel mult duce doar seria de procesoare Intel Core2 Duo, nici macar Intel Core2 Quad. Trebuie placa de baza noua, procesor ceva mai puternic, macar Quad Core (4 nuclee fizice, nu logice), 8 GB RAM si sistem de operare pe 64 biti sa sari de 60 FPS. Placa video care o ai acum cred ca e decenta pentru texturi setate la medium

🎮      :filme:

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Artanis said:

Trebuie o investitie noua. Placa ta de baza actuala nu suporta memorii DDR3 si cel mult duce doar seria de procesoare Intel Core2 Duo, nici macar Intel Core2 Quad. Trebuie placa de baza noua, procesor ceva mai puternic, macar Quad Core (4 nuclee fizice, nu logice), 8 GB RAM si sistem de operare pe 64 biti sa sari de 60 FPS. Placa video care o ai acum cred ca e decenta pentru texturi setate la medium

Deci sa inteleg sa-i cumpar o placa de baza noua , aceasta ar fi buna ? Sau daca sti unele  mai bune lasa-mi niste linkuri cu ele te rog si cu procesorul.

Si as vrea sa stiu daca sursa pe care o am si colerul le pot atasa de placa de baza cea noua ? 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Counter Strike Global Offensive este un joc pretentios avand in vedere anul fabricarii lui. Jocul nu are cum sa iti treca de 60 de fps-uri pentru ca nu are de unde sa isi ia resurse sa treaca de acea marja de 60 FPS. Iti sugerez sa iti faci un upgrade la PC. Iti poti cumpara o configuratie pe piese, dar daca vrei un sistem gata facut si in acelasi timp si unul Low-Cost, iti sugerez sistemul Viking. Sistemul Viking are ca si componente un Intel i3-7100 3.9GHz Kaby Lake, 8GB RAM DDR4, 1TB HDD, GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5. Sistemul duce Gta 5 in vreo 60-70 de fps-uri, deci e destul de ok pentru pretul care il are.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.