Jump to content

Doriti Ca Marijuana Sa Se Legalizeze?


lolek

Doriti ca marijuana sa se legalizeze?  

20 members have voted

  1. 1. Doriti ca marijuana sa se legalizeze?



Recommended Posts

E o intrebare buna (oarecum) ...

Nu prea ma intereseaza fiindca nu prea intentionez sa ma droghez stars.gif .

Nu este un drog [-x , nu creeaza dependenta , creeaza dependenta pshica care ii afecteaza doar pe "prosti"!!!Numai bine:)

I have been on this forum since 2007

Driving jill61-603505-albums-emoticons-pic45408-driving-smiley.gifBMW 318i and Dacia 1310 Sport

dsdsa.png

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca nu ar trebui legalizata. Consider ca sunt suficiente tigarile obisnuite, care sunt si ele destul de nocive.

Oricum, cine vrea sa fumeze Marijuana oricum fumeaza, chiar daca e legal sau nu, asa ca ...

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca nu ar trebui legalizata. Consider ca sunt suficiente tigarile obisnuite, care sunt si ele destul de nocive.

Oricum, cine vrea sa fumeze Marijuana oricum fumeaza, chiar daca e legal sau nu, asa ca ...

O tigare este de doua mai daunatoare decat un joint de 0.5 G .

I have been on this forum since 2007

Driving jill61-603505-albums-emoticons-pic45408-driving-smiley.gifBMW 318i and Dacia 1310 Sport

dsdsa.png

Link to comment
Share on other sites

Da.

1) Venit pt stat.

2) Provoaca aceasi dependenta ca si calculatorul la care citesti acest post.

3) Cu ce sunt asa de speciale tigarile si alcoolu de ele sunt legale?

4) Eu nu mai merg pe trotuare pt ca poti sa mori. Ori da unu peste tine, ori de la noxele masinilor ( da, ironie )

love is a verb
Love is a doing word

Link to comment
Share on other sites

Problema cu iarba este ca e un drog mult mai puternic decat tutunul si populatia romaniei (care nu duce chiar o viata frumoasa) ar renunta la ultima dorinta de a mai lucra pentru a fuma iarba .

Iar asta ar rezulta intr-un dezastru national ireversibil ... wardellipse.gif

Si daca totusi ar ramane nelegalizata, majoritatea populatiei ar urma legea (majotitatea cu mai putina gandire nono.gif ) ...

Asa haosul controlat va continua pana la urmatoarea revolutie reclamatiieh3.gif .

I'm not a complete noob, some parts are missing ...

Link to comment
Share on other sites

Esti sociolog?

Cum sa zici asa ceva?

populatia romaniei (care nu duce chiar o viata frumoasa) ar renunta la ultima dorinta de a mai lucra pentru a fuma iarba .

Am fi toti niste boschetari care fumeaza marijuana si nu au servici? Cam greu sa faci rost de marijuana in conditiile astea, mai ales ca ar avea un pret destul de mare si noi suntem in "criza" de dinainte sa intre SUA.

Dc nu ne dam toti pe spirt tras pin paine?

love is a verb
Love is a doing word

Link to comment
Share on other sites

Esti sociolog?

Cum sa zici asa ceva?

Am fi toti niste boschetari care fumeaza marijuana si nu au servici? Cam greu sa faci rost de marijuana in conditiile astea, mai ales ca ar avea un pret destul de mare si noi suntem in "criza" de dinainte sa intre SUA.

Dc nu ne dam toti pe spirt tras pin paine?

Probabil ca am exagerat un pic cam mult ...

Oricum, sa nu se inteleaga ca am ceva impotriva legalizari.

wardellipse.gif

I'm not a complete noob, some parts are missing ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Baaaai aveam un documentar cu subtitrare frumos dar nu mai tin minte pagina. Oricine ar fi urmarit acel documentar si-ar fi dat seama cat de paraivi ai hoti sunt toti cei care sunt la controlul fiecarei tari... tot sistemu mananca rahat (Apropo, pe internet l-am vazut, caci evident, nu se da aaa ceva la tv - la tv vezi doar tamepenii, de aici ai vorba "televizorul spala creiere" ai cat despre internet, ca poate va intrebati, nu, acesta folosit cum trebuie iti arunca in creier sute de informatii care te ajuta peste tot, iti imbogateate intreaga cultura)... Ma rog, o sa fac un scurt rezumat de cateva randuri...

In primul rand Marijuana provine dintr-o planta, numita Cannabis ai toate poveatile despre Marijuana sunt total aiurea, dar absolut tot, tot ce se spune, de exemplu:

"... Nu consumati, este drumul spre Heroina", "Marijuana provoaca dependena?", "Te omoara in cel mai scurt timp posibil"... ai alte rahaturi de acest gen sunt total false, aceasta planta (Cannabis) nu contine nimic toxic, din aceasta se pot face foarte multe lucruri, hartie, imbracaminte, combustibil (care nu ar dauna mediului) ai printre altele se poate fuma :D Daca stam putin sa ne gandim Cannabis-ul pare ar fi planta care ar salva Terra ai oamenii aatia inculti care inghit tot ce se spune pe la tv, ziare a.a. Cum am spus mai sus, cel mai important, din planta se poate realiza hartie, nu am mai defriaa atatea hectare de paduri, pe acestea le-am lasa sa ne aeriseasca pamantu... Pentru mine insumi Cannabis-ul este planta Lui.

Cat despre consum ai efecte, aceasta da efecte de liniate, iti ia durerile pe care le ai (exemplu, durerea de spate te mai lasa), uiti de cele care te apasa, iti da pofta de mancare, ai pofta de ras ai nu o poti da in supra-doza de la Marijuana. In acel documentar se spune exact cat trebuie sa fumezi ca sa mori ai anume (dar nu mai tin minte bine numarul) cateva sute de "jointuri" in cateva minute, ceea ce, evident nu ar fi posibil. a?i asta s-ar datora faptului ca, creierul nu ar fi destul de oxigenat nici de cum ca planta ar dauna la consumul excesiv ai/sau pe parcursul mai multor ani. Nu provoaca dependena?!

Campaniile anti mananca rahat, cum era acum ceva timp, cand Trei Sud Est (sau cum se scrie trupa) ai alte trupe de genul celor mentionati mai devreme sustineau campania anti. Da aia atiau ce e ala drog? a?tiau ca alcoolul te omoara? Ca tutunul te rupe in 2-3 decenii? a?i sunt legale astea, pai da normaaaal, sunt firme imense de alcool, de tutun, cum sa le opreati activitatea ai normaaal, de unde vine profitul? Nu? import, export... chestii cum sa interzici alcool-ul ai/sau tutunul... nu, se hotaraate sa se puna niate amarate de "abtipilduri" pe pachetele de tigari, cum ca fumatul dauneaza a.a. dar, din moment ce ai cumparat pachetul ala inseamna ca eati dependent deja de tutun Nu? Hehe, e o mafie mare, tot sistemul din toate tarile... mancatori toti!

Poate va intrebati: "...bine dar Heroina de ce dauneaza?"

Heroina, pe langa faptul ca provine din Opiu care este o substanta toxica ii mai sunt adaugate ai altele, tot la fel de toxice.

Cat despre intrebare... nu, nu doresc legalizarea acesteia fiindca statul ai aaa acumuleaza tone de bani de la noi, muritorii de rand, sa se mai aleaga ai cu profit de pe urma vanzarii de "iarba"... nuuu... stati sa-i auziti pe dealeri, aia chiar ca nu vor sa auda de asta.

Sper ca toti cei ce cititi acest topic sa cititi ai acest post ai daca ati citit pana la capat va multumesc ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nu prea inteleg dc sa se legalizeze, eu nu prea ii agreez pe cei care fumeaza in prostie, ii vezi in lift chiar daca este spatiu inchis si dp. ce ies miroase de te.... asa ca va imaginati ca si consumatorii vazant ca e legal o sa ii vedeti pe strada, in localuri si pe unde au ocazia :(

Nu pot spune ca n-am consumat dar ca si la tigari spre norocul meu am ajuns la concoluzia ca n-am nevoe de un drog, sau o senzatie anume ca sa fiu fericit si nu cred ca sunt persoane sanatoase psihic care sa aiba, fie ca cauzeaza sau nu dependenta.

Link to comment
Share on other sites

Unde era agreata? Olanda parca? pff. Stiti ca acolo consumul este mai redus decat in America?

Un patron de un astfel de pub a zis ca nu a avut nici un caz de violenta in acel local?

A murit cineva de la THC? (substanta activa)

Studii recente arata ca actioneaza ca un anticancerigen, omorand celulele slabe din plamani :) ( sa nu uitam, aceste celule provoaca canceru)

Oricum, o legalizare e imposibila intro tara unde majoritatea voturilor vin de la mosi si babe care se uita pe tvr1 si stirile de la ora5..

love is a verb
Love is a doing word

Link to comment
Share on other sites

Compari olandezii cu americanii ? :|

Si da drogul are efect pozitiv intr-o anumita cantite, crezi ca atunci cand o cumpara pentru a se droga se uita la instructiuni si verifica cat iau ?

Da si indienii fumau din pipa pacii dar nu le facea rau pentru ca fumau seara, la ocazii speciale.

Cand au dat tutunul americanilor le-au si spus ca de acolo se va trage distrugerea lor pentru ca ei cam ca majoritatea lumii au folosit-o si inca folosesc tutnul in exces.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.