Jump to content

Sugestie Scoatere Permisiune Reputatie + Activare Chat


alex008

Recommended Posts

1.Parerea mea este ca sunt suficienti de multi useri (cei noi, ca cei vechi si seriosi nu o fac, insa cei noi care vor reputatie o fac) isi adauga reputatie posturilor lor, ara sa merite. Ma gandesc ca ai putea scoate posibilitatea de autovot si sa lasi sa se poata da reputatie doar celorlalti.

2. Stiu ca chatul cel de IPB e contra cost asa ca nu cer un astfel de chat, dar ma gandesc ca este vreo posibilitate sa introduci unul cumva cum introduce toata lumea pe site-urile facute in wordpress sau alte platforme care de baza vin fara chat.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1.Parerea mea este ca sunt suficienti de multi useri (cei noi, ca cei vechi si seriosi nu o fac, insa cei noi care vor reputatie o fac) isi adauga reputatie posturilor lor, ara sa merite. Ma gandesc ca ai putea scoate posibilitatea de autovot si sa lasi sa se poata da reputatie doar celorlalti.

2. Stiu ca chatul cel de IPB e contra cost asa ca nu cer un astfel de chat, dar ma gandesc ca este vreo posibilitate sa introduci unul cumva cum introduce toata lumea pe site-urile facute in wordpress sau alte platforme care de baza vin fara chat.

Da, intradevar prima optiune este buna. Si eu am abuzat de aceasta facilitate dar nu o voi mai face. La 2, se poate adauga in chat free. Se gasesc destule coduri pe gogu'.

Andrei.

Link to comment
Share on other sites

chiar, nu merge chatu. Gaby, ceai facut? :((

app, faza cu reputatia e not so new.. eu cel putin am fost martor cand a fost introdusa..(nu cumva sa ai tupeul sa zici ca sunt de mult timp aici... I AM NOT AN OLD MAN !!!! )

Oricum nu vad la ceti trebe reputatia aia :-?? Nu te ajuta cu nimic.

love is a verb
Love is a doing word

Link to comment
Share on other sites

Da, am observat si eu acest lucru, insa pe unde am vazut ca si-au dat reputatie singuri, am dat minus, ca sa rezolv partial treaba. Am scos posibilitatea de a-si acorda singuri reputatie.

Reputatia nu folosete la nimic deocamdata (premii, ranguri speciale, etc.), insa poate arata gradul de incredere pe care-l poti avea intr-un utilizator al forumului; de exemplu, cand cineva iti da un sfat, sau vinde ceva, cand vezi la reputatie -10, la ce te gandesti ? Dar daca vezi +10 ?.

Bineinteles, nu reputatia este factorul decisiv, aceasta putandu-se capata si pe nedrept, insa, poate fi luata in seama.

In legatura cu Chat-ul, licenta pentru acesta a expirat (parca 6 luni dureaza), insa ma gandesc sa o reinnoiesc. De ce nu am facut-o pana acum ? Pentru ca atat timp cat licenta a fost activa (Chat-ul functiona) nu prea era imbulzeala, asa ca m-am gandit ca nu are sens.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

Pai, unul din motive ar fi acela ca as incarca oarecum inutil index-ul forumului. O buna perioada de timp, am incercat mai toate "prostioarele" pentru a mai spori numarul de utilizatori activi, insa, nu au dat roade, cel putin, nu pe tipul acesta de forum unde probabil majoritatea intra sa citeasca o rezolvare la o problema, in cazul in care nu gasesc raspunsul exact, daca au timp/dispozitie isi fac cont si posteaza o intrebare, si au plecat, nu sta nimeni sa intre pe Chat sau pe ShoutBox, din pacate.

Din cate am observat ShoutBox-ul/Chatting-ul, merge foarte bine pe forumurile de Counter-Strike sau de gaming in general.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

am incercat mai toate "prostioarele" pentru a mai spori numarul de utilizatori activi

Poate prima faza de a avea membrii activi este sa fie tot team-ul de administratori si moderatori activi, insa nu-s chiar toti activi, cel putin 1-2 membrii ai stafului nu i-am vazut on niciodata (poate au intrat dar nu i-am vaut eu). Dupaia acestia sa-si cheme prietenii pe forum si sa incepem (poate) sa facem reclama si pe alte site-uri. Stiu ca era unul Gudrulea pe forumul acesta parca se numeste bonjasky isi facea cont pe toate site-urile pentru a-si promova site-ul de desene animate.

Link to comment
Share on other sites

Intr-adevar, nu toti moderatori sunt activi. Voi incerca sa rezolv problema. In legatura cu reclama, eu incerc, dar timpul nu prea imi permite sa fac foarte multe...

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.