Jump to content

Fzones.com - Servicii Web Design


Recommended Posts

Servicii Web Design - http://www.fzones.com/

Platforma folosita Joomla.

Componente: JComments si Xmap

Site-ul apartine proaspetei firme Fzones Media Design SRL

Este un site de prezentare al serviciilor pe care le prestam, eu si inca o persoana.

Servicii Oferite: Realizare website, Magazine Virtuale, Bloguri, Comunitati Online etc.

Astept pareri, idei, sugestii, critici cu privire la acest site.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cateva cuvinte despre acest forum intr-un advertorial http://www.fzones.com/blog/12-pc-troubleshooting-forum-it?team=1

Am adaugat un modul pentru comentarii, modul ce functioneaza in sectiunea BLOG. Astfel cei care doresc sa lase un comentariu pot face acest lucru cu ajutorul contului de Facebook, Twitter, Yahoo, Hotmail etc.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • Moderators

Sper sa fie asa cum zici..

Sunt un "suporter" al comunitatilor online de cand am pus prima oara mana pe un mouse, tastatura si internet. Si sustin orice idee, atat timp cat este originala si sincera. Am avut tangentele mele cu webdesign-ul si cred c-am "invatat" de la cel mai pretentios om pe care il cunosc.

Site-ul tau, fara suparare, pentru cunoscatori, este slab, pentru ca este template. Ai modificat bg-ul, logo-ul si restul informatiilor tale pe site. Personal, imi place sa vad originalitate, creativitate..si-asa mai departe. Clientii care nu cunosc web-ul n-o sa aiba nici cea mai mica problema cu asta.. dar personal, nu sunt de acord. Iti pot oferi credit pentru ca ai luat ultima tema de la Rocket Themes. Dar cam atat. Pana si logo-ul nu mi se pare ca se potriveste cu restul site-ului. In general si site-urile din portofoliu, partea de estetica lasa de dorit.

O parere sincera si nevinovata.. sper sa nu fie cu suparare.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Sper sa fie asa cum zici..

Sunt un "suporter" al comunitatilor online de cand am pus prima oara mana pe un mouse, tastatura si internet. Si sustin orice idee, atat timp cat este originala si sincera. Am avut tangentele mele cu webdesign-ul si cred c-am "invatat" de la cel mai pretentios om pe care il cunosc.

Site-ul tau, fara suparare, pentru cunoscatori, este slab, pentru ca este template. Ai modificat bg-ul, logo-ul si restul informatiilor tale pe site. Personal, imi place sa vad originalitate, creativitate..si-asa mai departe. Clientii care nu cunosc web-ul n-o sa aiba nici cea mai mica problema cu asta.. dar personal, nu sunt de acord. Iti pot oferi credit pentru ca ai luat ultima tema de la Rocket Themes. Dar cam atat. Pana si logo-ul nu mi se pare ca se potriveste cu restul site-ului. In general si site-urile din portofoliu, partea de estetica lasa de dorit.

O parere sincera si nevinovata.. sper sa nu fie cu suparare.

Multumesc pentru review.

Ti-am dat +1 la reputatie pentru ca imi place ceea ce ai scris, da, chiar daca este o parere mai critica.

Am ales Joomla ca si platforma pentru site-ul meu pentru ca imi place. Il pot optimiza asa cum imi doresc, si intr-un mod mult mai simplu, daca as face-o daca as avea un site construit de la zero. nu sunt departe nici de acest aspect, imi place web designul, programarea etc. Insa in PS sunt mai mult decat novice

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

In acest caz, astept si alte modificari,ca sa pot sa-mi dau cu parerea mai bine :D.. poate m-am grabit..dar personalizeaza template-ul cat poti de mult.

Cat despre grafica, pai, mi se pare ca logo-ul nu se potriveste deloc cu ceea ce vrei sa faci, fontul pe care l-ai ales, nu este deloc in tema cu domeniul de activitate al site-ului. Totul e sharp, pus la punct, high tech, iar textul este rotunjit.. dupa mine nu se potrivesc. Deasemenea, coloristicul site-ului nu prea are nici o legatura cu ce-ai ales pentru logo.

As mai avea 2-3 de spus:

-renunta la shadow-ul de la text, sau macar, fa ceva sa nu fie asa strident si departat de text.

-renunta la .com , poti adauga altceva cum ar fi : "Design" , "Advertising"

Nu incerc sa-ti spun cum sa faci marketingul site-ului tau, sunt doar cateva opinii "la rece".

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Nu am spus ca nu imi place, am spus ca din punct de vedere estetic lasa de dorit; vizual + structurat. Elementele din logo, nu se imbina foarte bine cu cele din "corpul" site-ului, deasemenea si culorile, uneori nu e bine sa folosesti mai mult de 3 culori predominante pe site, iar contrastul intre culori n-ar trebui sa fie prea mare.

Link to comment
Share on other sites

Nu am spus ca nu imi place, am spus ca din punct de vedere estetic lasa de dorit; vizual + structurat. Elementele din logo, nu se imbina foarte bine cu cele din "corpul" site-ului, deasemenea si culorile, uneori nu e bine sa folosesti mai mult de 3 culori predominante pe site, iar contrastul intre culori n-ar trebui sa fie prea mare.

Este mai bine de data asta???

Urmeaza reorganizarea sectiunii "portofoliu" si inlocuirea logo-ului :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

E o chestie de preferinte, spre exemplu mie nu imi place fundalul acela "floral". Asa imi pare mie. Cand am zis ca treubuie sa fie ceva "hi-tech", m-am referit automat si la fundalul acela. Deasemenea, l-ai facut foarte ..gri. Pe ici pe colo albastrit. Foloseste o paleta de culori cu un contrast mai bun. E buna combinatia de gri cu albastru, imi place, dar mai amesteca-le.

Mult mai bun decat cum era inainte, asta e sigur.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Salutari tuturor.

Revin cu un update asupra acestui topic.

Am refacut designul site-ului. De aceasta data am optat pentru un design realizat de la zero. O tema simpla si curata in HTML. Validare CSS si HTML a codului sursa. Urmeaza o reindexare a site-ului, speram noi cat mai repede.

Tehnici folosite:

Html; CSS; Flash, Javascript

CMS Joomla (Blog)

Asteptam parerile voastre!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.