Jump to content

Ultimul film vazut si nota acordata


Pavilion

Recommended Posts

Hustle & Flow

Producãtorul John Singleton si premiatul regizor Craig Brewer readuc la viatã povestea de neuitat a lui Djay (Terrence Howard), un proxenet a cãrui grabã lacomã de a o vinde pe Nola cea sexy (Taryn Manning) si de a o întretine pe însãrcinata Shug (Taraji Henson) îl lasã cu întrebarea dacã asta este totul pentru el.

Numai atunci când dã la schimb contrabandã pentru o clapã si dãpeste fostul sãu coleg de scoalã Key (Anthony Anderson) vede o cale de iesire prin înregistrarea unor piese si îndeplinirea viselor de a deveni un rapper respectabil. Când aude cã Skinny Black (Ludacris), un rapper local devenit mogul, va trece prin oras de 4 iulie, DJay plãnuieste, prin agitatia vietii sale, sã se facã auzit.

Câstigãtor al premiului publicului în 2005 la Festivalul de Film Sundance, Hustle & Flow este un portret intens si strãlucitor al luptei unui om pentru izbãvirea sufletului si inspiratie pe strãzile rele ale vietii.

Soundtrack.jpg

Din punctul meu de vedere notele ar fi:

1. Ideea filmului: 10

2. Distribuţie: 9

3. Originalitate: 10

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Ok, inainte de toate, tin sa zic ca sunt un impatimit al cinematografiei, am vazut multe filme, si cu fiecare film vizionat, am devenit mai critic. Nu am avut pana in momentul de fata un film la care sa-i acord nota 10. Mi se pare ca acorzi prea usor nota 10. Din pacate nu pot fi de acord cu tine, dar nu pot fi nici contra, pentru ca n-am vazut filmul asta(sau nu imi mai aduc aminte dupa nume).

Reviewurile sunt bune,si e cotat bine, dar nu cred ca e un film de nota 10. Bineinteles, gusturile nu se discuta, dar poate ca eu analizez la rece tot ce vad... maybe i'm wrong.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ghost Rider 2 (2012)

Nota: 3

Ma bucur ca nu am mers la film sa il vad deoarece e o porcarie. In primul rand imaginea era foarte tremurata, de parca n-au avut habar de existenta image stabilisation. Jocul actorilor foarte prost, o editare foarte slaba. Cu exceptia calitatii vidoului care era clar sa fie foarte buna fiind un 1080p nu mi-a placut nimic la el. Mi-am pierdut o ora jumate din viata.

Link to comment
Share on other sites

Asa cum am mai spus intr-un alt post, l-am vzut la cinema, in 3D, iar efectele filmului mie mi-au placut :D. Probabil, pe PC, nu e nimic spectaculos :-?.

Imaginea tremurata probabil se datoreaza versiunii filmate in sala, care, de obicei e proasta, ca sa nu spun foarte proasta :-s.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Moderators

Wanderlust - imdb

Nota personala: 8/10

De mult nu am mai vazut o comedie buna. Desi toate cliseele intalnite in comedii, sunt prezente si aici, comicul a fost reusit.

21 Jump Street - imdb

Nota personala 9/10

Cred ca e cea mai buna comedie vazuta de mine anul acesta. Desi nu prea-l suport pe Jonah Hill (mi se pare scarbos in majoritatea filmelor in care a jucat, mai ales in the Sitter), dar aici, a dat dovada ca poate si stie sa joace bine, si sa fie foarte foarte comic in diferite situatii. Cred ca producerea filmului a inceput cu directorii foarte high sub influenta narcoticelor, si s-au gandit sa faca o comedie tampita cu tot felul de prostii. N-are rost sa spoilesc acum ,dar sunt niste faze la care am ras cu lacrimi de crocodil, ma uitam la film si ma busea rasul gandindu-ma la ce am vazut cu o scena inainte. Pana si cele mai simple replici, clisee de-altfel, erau foarte funny, in jocul actoricesc. Nu pot sa povestesc, trebuie sa-l vedeti.

Link to comment
Share on other sites

Ce meclă are băbăciunea. :nerd:

parca vrea sa-ti vanda ciocolata

//

Hitch(2005)

tumblr_l65ldcBqdj1qz4gev.jpg

1. Ideea filmului : 10

2. Distribuţie : 10

3. Originalitate : 10

.............................................

Wedding Crashers (2005)

xqugU.jpg

1. Ideea filmului : 10

2. Distribuţie : 10

3. Originalitate : 10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

American Reunion

MV5BMTY4MTEyMzU1N15BMl5BanBnXkFtZTcwNDQ0NTc1Nw@@._V1._SY317_.jpg

1. Ideea filmului : 10

2. Distribuţie : 10

3. Originalitate : 10

Chiar uitasem cat de buna a fost seria. Am ras bine, a fost si va fi una dintre cele mai bune serii de comedii.

tocmai am terminat filmul... este extraordinar si m-am spart de ras la unele faze! Merita vazut! Ii acord aceleasi note de 10!

Link to comment
Share on other sites

A Thousand Words

MV5BMTAzODAwODkwMjBeQTJeQWpwZ15BbWU3MDI4MDE3NDc@._V1._SY317_.jpg

http://www.imdb.com/title/tt0763831/

1. Ideea filmului : 10

2. Distribuţie : 10

3. Originalitate : 10

Super ideea, un mesaj puternic, si chiar imi lipsea Murphy.

Am vizionat filmul, nu stiu daca merita chiar nota 10 dar cu siguranta e un film bun, cu o poveste originala la baza :):good:

Link to comment
Share on other sites

  • gaby changed the title to Ultimul film vazut si nota acordata
  • gaby unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.