Jump to content

Windows 7 Sau Xp?


Mind<

Recommended Posts

  • Moderators

Cam mare temperatura la HDD uri, dar poate nu ai o ventilatie buna. Chiar nu pot sa-mi dau seama asa. Termina defragmentarile dar nu fa altceva, baga programele de optimizare sterge registrii curata temporare.. sterge-ti toolbar-uri, si programele care nu le folosesti.

Link to comment
Share on other sites

Pai C si E reprezinta acelasi hard sau harduri diferite? (zimi ce dimensiuni are fiecare)

Daca e acelasi hard, e ok daca vrei sa le lasi sa mearga asa amandoua acuma.. dar pe viitor nu mai fa asa. Nu o sa mearga deloc mai repede, eventual putin mai incet. Acuma lasal.

love is a verb
Love is a doing word

Link to comment
Share on other sites

nu esti singurul :))

Am un vecin care i-am instalat windows 7 pe un amd Athlon 64 1.8 gh pe un singur nucleu si 2 gb ram deci 7 ar merge pe configuratia ta dar... iti cere mai mult (RAM si CPU) in jocuri.

Cel mai probabil el are pentium 4 sau ceva asemanator.Incearca cu HWmonitor sau (ca mine ) everest la sectiunea motherboard-->CPU cam acolo scrie ce procesor ai si toate necesare

Bani sunt in stare sa te faca sa omori, cam de asta la noi pe timp de pace razboi.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Windows fan here, deci , eu zic ca windows 7 e (cel) mai bun sistem de operare in momentul de fata, daca stii cum sa-l intretii. Dar, iti trebuie si putin de ajutor hardware pentru asta.

Ceea ce vreau sa spun e ca pe un pc cu 2gb ram si un procesor care nu e dual, si-odata ce ai pus pe el cateva programele si update-uri la zi, merge foarte foarte rau (cel putin asa mi s-a parut mie, nu puteam sa fac nici browsing fara sa ma enervez).

Link to comment
Share on other sites

Mie imi mergea frumos ,atata timp cat ma rezumam la browsing (text + putine poze), + messenger. Daca in acelasi timp ma si uitam la un film..mergea bine, dar cand schimbam ferestrele era durere. sau iarasi, o fereastra de youtube era bine..2 da..3 = moarte. :))

Anyway, 7 e fain. Si mie imi place. 8 e mai fain(a se citi rapid) (asta il folosesc acum).

love is a verb
Love is a doing word

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Daca dupa ce-ai defragmentat C-ul nu si-a mai revenit, nu o sa se imbunatateasca nimic daca defragmentezi D-ul. Eu totusi nu cred ca e o problema de driver video. Poti incerca o reinstalare completa (stergi driverul cu totul din device manager, si bifezi sa se stearga, nu numai sa se dezinstaleze).

Nu mai stiu ce s-a mai scris pe-aici, dar, ai facut o verificare la HDD ? sa il scanezi de bad-uri ? (sa se citeasca la plural, mi-am amintit ca ai mai multe)

Link to comment
Share on other sites

tuneup am folosit , ccleaner nu stiu daca o sa'l folosesc si... ultimadeboodcd nu mersi.. nu am momentan dvd-rom nici cd-rom ;d , l'am imprumutat unui amic

am folosit tuneup , ccleaner nu stiu daca o sa'l folosesc , spune-mi si mie cu ce ma ajuta

ultimateboodCD nu pot sa'l folosesc deoarece nu am cd-rom nici dvd-rom , e la un amic

<3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.