Jump to content

Ajutor Instalare Group Name Indicator Pentru Ipb 3.2.3

Alina Lupis

Recommended Posts

Am si eu o problema.

Am forum ip board 3.2.3 licentiata plus tema licentiata Carbon.

Nu reusesc sa instalez legenda , am facut download la Group Name Indicator 1.1.0 (IP.Board 3.2 & 3.3) , dar din readme sincer nu inteleg primul pass pentru instalare  respectiv 

Step 1: Upload files

Upload the following files to their corresponding locations on your forum:

• /admin/applications/members/modules_admin/groupNameIndicator/xml/index.html
  • /admin/applications/members/modules_admin/groupNameIndicator/xml/menu.xml
  • /admin/applications/members/modules_admin/groupNameIndicator/xml/permissions.xml
  • /admin/applications/members/modules_admin/groupNameIndicator/defaultSection.php
  • /admin/applications/members/modules_admin/groupNameIndicator/groupNameIndicator.php
  • /admin/applications/members/modules_admin/groupNameIndicator/index.html
  • /admin/applications/members/skin_cp/cp_skin_group_name_indicator.php

celelalte 2 pagini sa zicem ca as reusi in caz ca nu as reusi o sa continui sa va deranjez.

As dori si eu un ajutor. 

Multumesc

Banuiesc ca ai acces FTP nu? Ei bine, tot ce trebuie sa faci este sa navighezi in folder-ul radacina (de obicei public_html)  unde este sau va fi instalata platforma IPB. Dupa aceea, trebuie sa urci fisierele respective in locatiile precizate, apoi continui cu pasul 2.

P.S: Cand dezarhivezi hook-ul, pe langa fisierul ReadMe, ai un folder upload, in interiorul caruia gasesti un nou folder, admin, ce contine si el la randul sau, mai multe foldere. Ai doua posibilitati sa uploadezi fisierele pe contul de gazduire:

1. Copiezi (CTRL + C) folder-ul admin din upload (rezultat in urma dezarhivarii) si il urci (CTRL + V = paste) pe host, exact acolo unde vei mai vedea ca ai un folder admin. (il copiezi peste, cum ar veni. nu se vor suprascrie fisiere, pentru ca acestea sunt noi)

2. Copiezi manual fiecare fisier si il pui in locatiile precizate.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Poti folosi si optiunea de File Manager pentru uplad din CPanel, dar, ar fi mai elegant si mai usor sa folosesti un client FTP (File Transfer Protocol).

TotalCommander (cel precizat detine) are functie de FTP, dar, eu ti-as recomanda sa folosesti FileZilla (gratuit) sau, preferatul meu, Smart FTP.

Cum pot sustine forumul?
--------------------

nu am reusit , pfff

Am mai incercat sa instalez si Donate Sidebar  v1.0.1 , am urcat in admincp , instalat hooks , totul este ok , zice ca ar fi instalat bine este pe enable , iar pe forum nu apare nimic , numai inteleg nimic nu vea sa se urce nimic, ma poate ajuta cineva eventual cu un tw(teamviewer) ? sau nu stiu....

In primul rand, incearca sa nu mai folosesti TotalCommander pe post de FTP, ci un alt program (ti-am dat mai sus cateva exemple). De ce iti spun sa folosesti altceva? Pentru ca intr-un alt topic un utilizator se plangea ca nu ii merge nu stiu ce hook sau aplicatie, problema fiind din cauza ca nu urcase toate fisierele pe host (din cauza clientului FTP de la TotalCommander, spunea el).

In al doilea rand, stii sa muti un fisier sau folder din partitia C a calculatorului personal, in partitia D? Exact asa va trebui sa faci si cu instalarea hook-urilor care necesita urcarea (upload) de fisiere pe contul de gazduire. Esti atenta la cale (path), si le urci unde trebuie.

Cum pot sustine forumul?
--------------------