Jump to content

Imagini Si Specificatii Cu Samsung Galaxy S4, Inainte De Lansare

gaby

Recommended Posts

Samsung Galaxy S4 va fi prezentat la New York in aceasta noapte la ora 1, in cadrul evenimentului Samsung Unpacked 2013. Pana atunci, aflati ca echipa din spatele IT168 a publicat o galerie ce contine nu mai putin de 19 imagini (le puteti vedea aici) cu ce se crede a fi noul model de top al companiei din Coreea. In alta ordine de idei, exista foarte putine sanse ca terminalul prezentat in imagini sa nu fie noul Galaxy SIV, drept pentru care si detaliile despre specificatiile smartphone-ului ar putea fi cat se poate de reale.

Asadar, Samsung Galaxy S4 ar avea o carcasa similara cu cea de anul trecut (7.7mm grosime si 138 grame), un ecran Full HD 1080p de 4.99 inch, un procesor Exynos 5410 cu 8 nuclee la 1.8 GHz completat de 2 GB memorie RAM, o camera principala de 13 MP si o baterie de 2600 mA. De asemenea, telefonul va sosi cu un sistem de urmarire al privirii, precum si cu o functie ce pare sa permita operarea ecranului tinand degetul la o mica distanta de acesta.

P.S: Asa cum se poate deduce, acestea nu sunt informatiile oficiale, insa, se pare ca sunt foarte aproape de adevar.

P.S 2: Vedeti si:

galaxys41.jpg

2013031400084210600.jpg

2013031400331022387.jpg

2013031400093403779.jpg

2013031400094091503.jpg

2013031400094689928.jpg

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By +robotboy
      Am fost ieri intr-un magazin Samsung iar din vorba in vorba cu unul dintre consilierii de acolo am ajuns la schimbarile ce au avut loc in ceea ce priveste gama Galaxy S21. Eu sustineam ca mi-as lua S20 in detrimentul S21, ca schimbarile nu sunt majore, ca nu imi place ca au scos incarcatorul din cutia telefonului (strategie copiata - aplicata si in cazul noilor telefoane din gama Apple),  etc.
      Cand am ajuns la partea cu incarcatorul din cutie, consilierul mi-a replicat faptul ca nu este o strategie copiata, ci ca este o directiva europeana in acest sens ce trebuie respectata. Am ramas putin pe ganduri si am zis ca o sa ma documentez in acest sens, nestiind de o asemenea directiva. Odata ce am ajuns acasa m-am pus pe cautat directive UE insa nu am gasit niciuna care sa oblige producatorii sa scoata incarcatoarele din cutia telefoanelor.
      Acum vin si catre voi cu aceasta intrebare: "De ce nu mai are Samsung incarcator in cutia telefonului?"
      Este intr-adevar o directiva UE si nu am stiut sa o gasesc eu?
      Multumesc!
    • By CorinA
      Samsung Galaxy Note 9 va fi lansat oficial pe data de 09.08.2018 in cadrul evenimentului Unpacked, la ora 18:00. Va fi prezentata si tableta Samsung Galaxy Tab S4, un nou ceas (Samsung Gear S4) un incarcator wireless dublu pe care se va putea incarca atat ceasul cat si telefonul mobil, plus alte accesorii. Lansarea va putea fi urmarita pe samsung.com/ro si samsungmobilepress.com, iar pana in momentul de fata stim ca specificatiile vor arata cam asa:

Display: 6.4 inch, Super AMOLED, 2960×1440 pixeli, format 18.5:9;
      Procesor: Exynos 9810 Octa;
      RAM: 6 GB;
      GPU: Mali-G72 MP18;
      Stocare: 128 GB;
      Card: microSD folosind al doilea slot de SIM;
      Camere foto: 2x 12MP;
      Camera selfie: 8MP;
      Baterie: 4.000 mAh;
      Dex integrat (nu va mai fi nevoie de PAD sau Station);
      UI: Samsung Experience 9.5.
      Mai jos puteti observa cateva dintre husele pentru Samsung Galaxy Note 9: Clear View Standing Cover, Led  View Cover, Silicone Cover si Protective Standing cover.

• By CorinA
      Samsung Galaxy Note 9 va fi lansat oficial pe data de 9 august 2018, iar pana atunci va trebui sa ma credeti pe cuvant, sau sa tratati cele ce urmeaza drept niste zvonuri 😊. Asadar, cu ce va veni nou, in linii mari, noul flagship de la Samsung?
      Design: va fi similar cu cel al lui Note 8, doar ca putin mai gros; senzorul de amprenta este mutat din lateral, sub camera, in stilul lui Galaxy S9/S9+; Ecran de 6.4 inch; Baterie: 4000 mAH; Dex integrat (nu va mai fi nevoie de PAD sau Station); Difuzoare stereo cu tehnologia Dolby Atmos, exact ca la S9 si S9+; S Pen-ul va putea fi folosit pe post de telecomanda (pentru a face fotografii sau in prezentari), fiind conectat la telefon prin Bluetooth; Spatiu de stocare standard va fi 128GB; 6GB RAM pentru Europa/8GB RAM pentru USA; Varianta albastra a terminalului va veni cu PEN-ul galben din filmuletul de mai sus.
    • By +robotboy
      Salut, am un amic aflat in situatia descrisa in titlu, mai exact, si-a uitat telefonul intr-un taxi, si nu a mai fost chip sa dea de el. Taximetristul spune ca nu l-a gasit, amicul spune ca l-a uitat 100% in taxi, dispeceratul nu poate sa faca mare lucru pentru ca taximetristul ar mai fi avut curse dupa ce l-a lasat pe amic la destinatie, politia nu se prea baga si asa mai departe. Acestea fiind expuse, exista vreo posibilitate sa se gaseasca un telefon Samsung Galaxy S8 pierdut/furat?  Nu au trecut mai mult de 24 de ore de la incident. Daca nu poate fi gasit, poate macar sa fie blocat?
      Multumesc!
    • By computerblogro
      Am primit la review Samsung Galaxy S9+ (pot să vă răspund și despre S9 pentru că l-am văzut deja). Am avut ocazia să văd telefoanele la lansarea de la MWC 2018, dar acum chiar am acest S9+ și pot să vă răspund la orice întrebare.
      Pe scurt, este un smartphone bun, puternic, cu o cameră foto aproape fără egal (aproape, pentru Xperia XZ2 are multe elemente comune, poate e chiar mai bună). Dar în același timp este un smartphone foarte scump. Merită upgrage de la S8/S8+? Nu prea merită. Chiar și cu oferta specială la care puteți obține un preț mai bun, e totuși scump (dacă duci un telefon vechi primești reducere pînă la 2.200 de lei, un voucher de 450 de lei + valoarea estimată pentru telefon).
      Am reușit să fac primul unboxing și acum încep să fac pe rând toate testele cu acest dispozitiv. Am făcut unul audio, unul pentru display, urmează teste de performanță, de cameră foto, de autonomia bateriei, precum și orice alt test mai am la dispoziției. O să vă anunț când e gata review-ul, probabil săptămâna viitoare, am să actualizez aici.
      Orice întrebare aveți privind Samsung Galaxy S9 sau S9+ o puteți lăsa aici pe forum și încerc să răspund cât pot de repepde pot.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.