Jump to content

Multe Procese In Task Manager Windows 7?


Recommended Posts

De ce am atatea procese in Task Manager? Imi merge greu laptoop-ul cu atatea procese. Am Windows 7 Ultimate si nu am instalat toate programele/cacaturile de pe internet. Am decat 2 browsere, utorrent + GTA:SA + ca l-am reformatat acum 1 saptamana.

 

POZA: http://i.imgur.com/V8Z2v7i.png?1

+ ca mai erau si in jos cateva procese. vre-o 5-8

Link to comment
Share on other sites

Cand nu mai gaseam dvd-ul cu windows, si am luat altul. Pentru ca windows-u pe care-l aveam pe DVD_U ala nu-l mai gaseam.

De 3 ani de cand il am niciodata nu l-am desfacut, nici macar sa-l curat praf.

 

Pai ... multe nu pot sa - ti spun ... decat ca nu e nici exclus ca una [ daca nu ambele ] de mai sus sa - ti faca buba .

Ia un Windows de la cineva care nu are probleme cu el ca sa excudem cauza asta . 

Link to comment
Share on other sites

ce intelegi prin greu? fane o poza din task manager in timp ce mere greu, sau descrie mai amanuntit.. 

 

Urmareste task manageru si vezi ce incepe sa fie solicitat..hard disku, memoria ram, procesorul... 

 

Scaneaza cu kaspersky si/sau malware bytes si vezi daca ajuta.

 

Defragmenteaza hardu, poate ajuta si asta.

love is a verb
Love is a doing word

Link to comment
Share on other sites

De exemplu: Ascult o muzica pe youtube si sunt pe facebook, cand dau de rotita in jos pe facebook sa vad alte stiri muzica de pe YT se opreste 1 secunda dupa incepe din nou de unde a ramas..

Am lag uneori cand scriu un mesaj pe facebook, apas enter si dureaza 2 secunda pana se trimite.

L-am reformatat acum 1 saptamana, nu cred c-ar ajuta defragmentarea.

La video-urile pe YT uneori imi face lag, merg mai scadat

Task Manager ramane la fel cand merge greu. Poza aia a fost facuta cand mergea greu

Si ventilatoarele se accelereaza uneori si la 5% CPU USAGE, acum 1-2 ani se accelera la peste 60% CPU USAGE.

 

Nu cred ca-s compontentele de vina! Cu 6GB RAM, Intel Pentium 2.20GHZ Dual Core + 3GB Video nu trb sa am probleme.

(De praf nu l-am curatat de 3 ani, niciodata nu l-am desfacut)

Link to comment
Share on other sites

Daca iti merge greu doar in combinatia Facebook + YouTube, afla ca si mie (cu o configuratie superioara laptopului tau) imi face probleme de ceva timp Flash Player-ul (cateodata se blocheaza tab-ul, sau nu mai vrea sa ruleze niciun filmulet decat dupa ce dau refresh la pagina), mai ales pe Facebook cand la scroll incep sa ruleze filmuletele postate si vizibile in cadrul ferestrei. Asadar, e posibil sa nu ai neaparat o problema.

 

Totusi, poti incerca o scanare cu Kaspersky Internet Security 2015 (http://shop.kaspersky.ro/versiuni-trial). De asemenea, e posibil sa fie o problema si cu Windows-ul, daca nu este versiunea oficiala/retail, si este una by Gigika Bo$$ H3kar.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.