Jump to content

Feedback pentru Widers.ro (reborn)


Recommended Posts

După cum știți, au mai fost topicuri deschise pe tema asta ("păreri widers.ro").
Ei bine, am decis să deschid eu un nou topic, anterioarele fiind închise de către moderatori din diferite motive așa că m-am decis să redeschid eu un topic unde vă cer păreri despre:

  • Interfață și design;
  • Structură forum;
  • Administrație.

Cu ce modificări vine Widers după cea mai lungă mentenanță din istoria sa (de aici venind și reborn)?:

  • Restructurare;
  • Schimbarea design-ului (și tema forumului cât și logo-ul);
  • Schimbare administrație;
  • Multe altele ce pot fi observate cu ochiul liber.

Sper să nu fiu sancționat sau topicul să fie din nou închis, a trecut ceva vreme de când celelalte topicuri au fost închise iar @Alex6ndru nu se mai ocupă de topicurile de acest gen.

Vă așteptăm feedback-ul pozitiv cât și negativ! :)

Link to comment
Share on other sites

In general tema este frumoasa, stie tema pe care s-a bazat. Anyway, cateva modificari:

  • La 'more info - iconita de mesage, notification' ar merge sa le bagati un hover pe #fff sa iti dai seama unde mergi cu cursroru'.
  • Schimbati al-2-lea logo, ala cu text, ca-i prea ujrat facut in modul respectiv (sau schimbati txt-ul secundar).
  • In footer, unde este 'theme designed by phasefx', cum i-am mai zis, ori scoate paddingu' de la #footer_utilities, ori scoate background-ul de la .ayy.
  • In topic, modificati butoanele de like/dislike.

Oricum, in mare parte tema-i frumoasa. GG ! Dar Alex, ti-am mai zis si in PM: seamana prea mult.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Ai avut si tu si el, topicuri peste topicuri. Cu up-uri si alte cele, care nu respectau regulamentul. Faptul ca vi s-au inchis topicurile vechi nu inseamna ca ai posibilitatea sa deschizi altul nou.  Nu asa functioneaza, am mai explicat asta cuiva, ca a posta aici nu e un drept, e o facilitate pe care o ofera PC Troubleshooting. Si putem sa modificam oricand partea asta.

Nu va mai ascundeti dupa scuze ieftine, veniti aici sa va faceti reclama, nu doar tu, ci toti care postati, nu am vazut pe nimeni sa ceara review corect la munca lui de zi cu zi.

Daca se deviaza iar de la topic, o sa-l inchidem si pe asta si nu o sa mai puteti deschide alt topic pe tema asta, te rog, intelege ca nu poti sa veniti si sa faceti ce vreti. Nu v-am urmarit ,dar daca vreti va urmaresc, vreau doar ownerul comunitatii sa posteze, nu toti care au un mic grad. Ca sa nu ajungem iar la discutiile de genul "nu stiam ca posteaza in numele comunitatii..". Fi-ti responsabili pentru ce postati.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cum a zis și grande , este un forum design sau gaming? , dacă nu ai server(e) , nici nu te apuca de Gaming Community , că nu degeaba e Gaming Community 

Cît despre tema , este una frumoasă , succes nu vă zic , că stiu că curînd o să-se închidă. Le zic felicitări la aia care au creat tema.

  • Downvote 2

[ Proecte ART ]
www.artweber.ro - Resurse de care are nevoie un designer si nu numai.

www.artimg.biz - Free upload images.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, grande_ecks said:

Despre nulled în general nu ai ce părere să ai, decât una foarte proastă. Nici măcar copyright-ul către Invision Power Services Inc. nu mai există, cam acesta este nivelul vostru.

Citisem un subiect care este de-a dreptul penibil în care vă plângeți că cineva a copiat tema voastră - păi voi n-ați furat tema făcută de Ehren via IPSfocus.com? Voi n-ați furat platforma și o folosiți gratuit, plină de bug-uri? Adică...despre ce vorbim, hoțul strigă hoțul? Ăsta-i forum de amuzament, zău dacă nu. :))

Până la urmă e forum de design sau gaming, că nu înțeleg? Ce atâta preț pe temă când este un forum de jocuri unde simplitatea, eleganța și atenția către jocuri ar trebui să fie prioritatea?

Numai bine.

 O comunitate poate fi doar de gaming ? Furat  ? https://dexonline.ro/definiție/fura , deci eu găsesc ceva gratuit pe net , îl descarc și bum l-am furat ? de unde până unde ai ajuns la concluzia asta ?  vi cu niște acuze grave , fără rost . Poate un client de la ipbfocus a postat temă , care ar fi problema ta ?
  poftim : http://www.avocatnet.ro/content/forum|displayTopicPage/topicID_126965/model-sesizare-politie-furt.html

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Needless said:

 O comunitate poate fi doar de gaming ? Furat  ? https://dexonline.ro/definiție/fura , deci eu găsesc ceva gratuit pe net , îl descarc și bum l-am furat ? de unde până unde ai ajuns la concluzia asta ?  vi cu niște acuze grave , fără rost . Poate un client de la ipbfocus a postat temă , care ar fi problema ta ?
  poftim : http://www.avocatnet.ro/content/forum|displayTopicPage/topicID_126965/model-sesizare-politie-furt.html

Aș vrea să văd cum ai reacționa tu, atunci când cineva ar posta pe net (pentru a fi descărcat de alții în mod gratuit),  ceva la care tu ai lucrat foarte mult pentru a face un profit. Chiar sunt curios.

 a lot of bla bla bla...

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Alexandru C. said:

Aș vrea să văd cum ai reacționa tu, atunci când cineva ar posta pe net (pentru a fi descărcat de alții în mod gratuit),  ceva la care tu ai lucrat foarte mult pentru a face un profit. Chiar sunt curios.

Aici discutam despre o anumita firma , nu o anumita persoana .

E doar vina lor , atata timp cat nu fac ca sa poti folosi o tema ipb sa ceara un anumit key , probabil nici nu-i intereseaza.

Intelegi ? Colegule de nulled ? nu veni ca o sa luati licenta si de astea :))

Si chiar nu inteleg , de ce te bagi tu  peste tot  ?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Needless said:

Aici discutam despre o anumita firma , nu o anumita persoana .

E doar vina lor , atata timp cat nu fac ca sa poti folosi o tema ipb sa ceara un anumit key , probabil nici nu-i intereseaza.

Intelegi ? Colegule de nulled ? nu veni ca o sa luati licenta si de astea :))

Si chiar nu inteleg , de ce te bagi tu  peste tot  ?

Și mă rog, ce legătură are că e o firmă sau o persoană ? Tot warez e...

Mă bag peste to că...na...sufăr de singurătate și neatenție de cât eram mic, iartă-mă. 

 a lot of bla bla bla...

Link to comment
Share on other sites

@Alexandru C.@Gregory Vom face rost de servere cât de curând; martie-aprilie. Momentan avem doar un server de TS și unul de CS:GO dat spre administrare (încă suntem în căutare de un scripter). Mulțumim pentru feedback.

@grande_ecks platforma este una retail, desigur, nu avem licență dar nici nulled nu este. Vom achiziționa o licență după ce vom face rost de servere și ne vom repopula. Mulțumim pentru feedback! :D

@Căpșunelu mulțumim! În legătură cu fontul, vom vedea ce vom face.

@Needless vă rog să nu mai deviați de la subiect.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tema arată foarte bine;

Îmi plac culorile alese pentru temă, geniale.

Logo-ul arată foarte bine, la fel și efectul.

Însă cum a spus și @Alexandru C. în mare parte comunitățile depind de servere și interfața e doar ceva minor.

 

Multă baftă.

Edited by lewan

cout << "-  " << "follow ur dreams << " -";

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Nu stiu de unde pre-conceptia asta. Un forum e un forum. Cu si fara servere de gaming, poate fi de la forum de auto-sustenabilitate la un forum de vandut seminte. E ca si cum ai zice ca daca n-ai un server de Linux pe forum, nu poti sa faci comunitate de IT. Intr-adevar ca aduc un plus acele servere pe care se poate juca, dar asta nu inseamna ca fara esti mort.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2017 at 9:13 PM, Dan O. said:

Nu stiu de unde pre-conceptia asta. Un forum e un forum. Cu si fara servere de gaming, poate fi de la forum de auto-sustenabilitate la un forum de vandut seminte. E ca si cum ai zice ca daca n-ai un server de Linux pe forum, nu poti sa faci comunitate de IT. Intr-adevar ca aduc un plus acele servere pe care se poate juca, dar asta nu inseamna ca fara esti mort.

Serverele pe un forum de gaming sunt importante. În prim plan, te ajută foarte mult la popularea acestei comunități (dacă și serverele sunt populate, bineînțeles) plus, suntem în 2017, toți s-au obișnuit că pe forum / comunitate de gaming, trebuie să fie câteva servere dacă nu, ești egal cu zero. De exemplu, îndungi, cum crezi că a făcut 200 de mii de membri? Doar pentru că se ocupă puțin de it? Hmm...nu prea cred. Au la activ mai mult de 70 de servere, deci...gândește-te puțin. 

 a lot of bla bla bla...

Link to comment
Share on other sites

Zona de gaming PC troubleshooting e foarte slab populata. Cat mai posteaza admini cand iese un joc sau mai cere cineva cat fps prinde cu intel core0. Daca ar fi doar zona de gaming atunci forumul asta ar fi mort. Traficul de la gaming vine de la cei care sunt aici pt IT

Link to comment
Share on other sites

Mai așteptăm păreri, @lewan am ajuns la concluzia asta (de a pune o temă simplă înapoi) văzând că niște comunități destul de mari cât și mici din România copiază Widers - ceea ce nu ne așteptam.
Tema este simplă deci nu are ce copia, mai au decât topicurile să le copieze. :)) Cred că știi la ce mă refer. :)

Mulțumim pentru feedback, mai așteptăm!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DeNyS. said:

Când vă decideți cu ce platformă vreți să mergeți? Acu' câteva săptămâni ați avut ipb 3.4.x, ați decis să treceți la ips 4.x, ați ținut-o câteva zile, după din nou 3.4.x iar acum aveți phpBB. 

Păi nici ei nu știu ce să facă, ei cred că comunitatea nu se populează din cauza platformei sau a interfaței, dar defapt, este din cauza lor, sunt persoane neserioase fără experiență. Asta o zic, pentru că am lucrat cu ei o perioadă scurtă, nu mănânc rahat aiurea.

  • Upvote 1

 a lot of bla bla bla...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DeNyS. said:

Când vă decideți cu ce platformă vreți să mergeți? Acu' câteva săptămâni ați avut ipb 3.4.x, ați decis să treceți la ips 4.x, ați ținut-o câteva zile, după din nou 3.4.x iar acum aveți phpBB. 

 

4 hours ago, Alexandru C. said:

Păi nici ei nu știu ce să facă, ei cred că comunitatea nu se populează din cauza platformei sau a interfaței, dar defapt, este din cauza lor, sunt persoane neserioase fără experiență. Asta o zic, pentru că am lucrat cu ei o perioadă scurtă, nu mănânc rahat aiurea.

Nu am avut niciodata nici phpBB nici IPS 4, pe widers. Forumul in sine se mutase pe www.widers.ro simplu cu platforma IP.Board 3.4 cu aceleasi statistici, nu am reinstalat, doar am mutat de pe /forum pe widers.ro, pe /forum repet facea @Alex6ndru teste.

Nu mai vorbiti aiurea daca nu stiti. :) Acum forumul e inchis, sper sa nu iau nicio restrictie la sectiunea asta, ma rog, nici ca voi mai avea vreun forum. A fost decizia lui Alexandru s-o inchidem, eu nu-mi mai dadeam interesul si asa a ajuns sa se inchida.

Puteti inchide topicul, imi cer scuze iar ca am facut topic aiurea, nu stiam ca se va inchide. Poate ma veti crede neserios, asta e.

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • gaby changed the title to Feedback pentru Widers.ro (reborn)
  • Alexandru C. locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.