Jump to content
  • 0

Modificare template footer


Stef01

Question

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
16 hours ago, Stef01 said:

Buna seara
Aveti idee cum pot afla in ce template sunt trecute urmatoarele linii ?

Multumesc anticipat.

demo.PNG

demo2.PNG

html & css -> html si iti cauti template-ul cu footer-ul, probabil are TAMAN in nume

sau

html & css -> globalTemplate

Nu avem cum sa stim unde sunt template-urile dintr-o poza :D

WWW.TECTONICPX.COM [ Professional Web Design Services ]

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Buna seara,
Da, am fost constient inca de la inceput ca nu aveti idee unde sunt introduse liniile respective. xD M-am bazat pe experienta utilizatoriilor care probabil au mai intampinat ceva similar si ma pot indruma catre un template anume unde se pun astfel de linkuri.
Am verificat absolut fiecare pagina din template cu numele footer inclusiv numele Taman. si fara nici un rezultat pozitiv.
Am impresia ca este o linie html pe undeva in tema care este Encrypted cu ceva de pe google, si literele din cuvinte sunt despartite in silabe.
Un exemplu

<ul id='elFooterSocialLinks' class='ipsList_inline ipsType_center ipsSpacer_top'>


Encrypted

<script>document.write(unescape('%3Cul%20id%3D%27elFooterSocialLinks%27%20class%3D%27ipsList_inline%20ipsType_center%20ipsSpacer_top%27%3E'))</script>

In situatia de fata cautarea este imposibila cu numele intreg avand in vedere caracterele care sunt spamate efectiv random in fata/spatele literelor.
Tin sa mentionez ca am incercat si varianta clasica, am deschis xml-ul in VS, si am inceput cautarile ca un adevarat hacker, rezultatul fiind acelasi.😅
O alta sugestie in ce, template-uri mai pot verifica ?

Multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 hours ago, Stef01 said:

Buna seara,
Da, am fost constient inca de la inceput ca nu aveti idee unde sunt introduse liniile respective. xD M-am bazat pe experienta utilizatoriilor care probabil au mai intampinat ceva similar si ma pot indruma catre un template anume unde se pun astfel de linkuri.
Am verificat absolut fiecare pagina din template cu numele footer inclusiv numele Taman. si fara nici un rezultat pozitiv.
Am impresia ca este o linie html pe undeva in tema care este Encrypted cu ceva de pe google, si literele din cuvinte sunt despartite in silabe.
Un exemplu

<ul id='elFooterSocialLinks' class='ipsList_inline ipsType_center ipsSpacer_top'>


Encrypted

<script>document.write(unescape('%3Cul%20id%3D%27elFooterSocialLinks%27%20class%3D%27ipsList_inline%20ipsType_center%20ipsSpacer_top%27%3E'))</script>

In situatia de fata cautarea este imposibila cu numele intreg avand in vedere caracterele care sunt spamate efectiv random in fata/spatele literelor.
Tin sa mentionez ca am incercat si varianta clasica, am deschis xml-ul in VS, si am inceput cautarile ca un adevarat hacker, rezultatul fiind acelasi.😅
O alta sugestie in ce, template-uri mai pot verifica ?

Multumesc anticipat

O sugestie ar fi sa ii platesti tema overall lui taman daca accepta platile separate fata de market, si sa ii ceri suport.Dar te anunt ca 99% dintre cei care vindem pe invision percepem o taxa in + pentru copyright removal, iar invision este destul de " dur " daca le scoti separat copyright-ul lor fara sa platesti, mai ales ca folosesti varianta nulled, deci double problem.

Sa stii ca muncim sa scoatem acele teme, si faptul ca nici macar copyright-ul nu se pastreaza sau se schimba total si isi pune altcineva amprenta fara sa aduca vreo modificare e destul de nasol pentru noi.

WWW.TECTONICPX.COM [ Professional Web Design Services ]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.