Jump to content

Card Visa BT neacceptat in PayPal?


Gabriel™

Recommended Posts

Buna ziua, de cateva zile intampin urmatoare eroare la asocierea cardului bancar Visa Electronic Banca Transilvania la contul PayPal: This card is not accepted. Please use a different card.

Mentionez ca Toate datele sunt scrise correct.
Info: Necesita sa am o anumita Suma (1.5 $) pentru a cea tranzactie de confirmare (neaparat)
Astept raspunsuri concrete de la persoane ce au intampinat aceasta problema doar la tipul de card mentionat.

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VladOcs said:

Ai bani pe card? si eu aveam aceasi problema.Ei te taxeaza 1.5 euro si daca nu-i ai pe card atunci iti da eroare

Nu, Nu am

Cardul l-am facut de curand...aici ma dus gandul si pe mine ca imi va fii necesara suma respectiva pentru validare de 1.5 Dolari....

Aceasi problema ai avuto si tu

VladOcs

La acelasi Tip de CARD?

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Si eu am avut o problema cu Transilvania, dupa cateva zile in care mi-am tot batut banu am ajuns la o banuiala, citez banuiala mea 

Quote

Bah... Da oare daca astia nu accepta carduri care sunt asociate doar conturilor in lei?

Si am bagat un alt card, asociat unui cont cu cursul in EUR :) si a mers

Link to comment
Share on other sites

De regula eroarea poate aparea daca:

1. Cardul nu este acceptat de PayPal (nu ar trebui sa fie cazul tau);
2. Nu ai banii necesari verificarii (1.5E);
3. Exista o limita pentru tranzactii online care trebuie ridicata (va trebui sa vorbesti cu banca despre asta);

Pentru a realiza cu succes tranzactii pe site-urile nesecurizate (de ex: PayPal, Google, AmazoN, Ebay) este nevoie sa majorati limita de tranzactionare aferent acestor plati, modificarea limitelor facandu-se prin completarea unui formular in orice unitate a Bancii Transilvania sau prin intermediul aplicatiei securizate de Internet Banking, BT 24 (accesand meniul Carduri/ Vizualizare card/ Vizualizare si modificare limite/ Detalii).

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nu uita de asemenea de comisioanele lunare/anuale ce sunt percepute ca si cheltuieli de administrare ale contului curent.

Intodeauna trebuie sa ai alocata o suma modica de bani acolo pentru aceste operatiuni,fiind necesar sa te documentezi putin la o filiala a bancii unde ai cont afland aceste informatii sa nu ai parte de surprize pe viitor.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.