Jump to content

Cum pot scapa de paianjeni?


MetadataX

Recommended Posts

salut,de vreo 2-3 saptamani tot imi intra paianjeni in camera cat si in casa,am dat cu insecticid si degeaba,chestia e ca imi intra pe sub usa,ce sa fac ca sa scap de ei sa numai vina in camera mea macar?nu sunt doar o specie anume,daia cu picioare lungi,daia mici,daia "bine facuti"adica din aia maricei asa,si stiu ca intra pe sub usa ca se aude si ma duc si omor,vin doar seara nu si ziua,ce sa fac..?sau dau cu insecticidu fix pe jos la usa?folosesc killtox unu-l foarte puternic,ca daca dau pe ei numai misca dar nu vreau sa i mai vad la mine in camera..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MetadataX said:

da...si cica sa dau cu otet cu apa pe la usa pe jos ca cica nu suporta o sa fac si aia cu otetu si incerc sa pun si ceva..

 

Nu stiu de ce dar am impresia ca faci misto din ce in ce mai mult.

Daca chiar vorbesti serios, suna la o firma de dezinfectie.

 a lot of bla bla bla...

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Alexandru C. said:

Nu stiu de ce dar am impresia ca faci misto din ce in ce mai mult.

Daca chiar vorbesti serios, suna la o firma de dezinfectie.

nu-i nici-o gluma,cauta pe google,pe forumuri sunt multi oameni care se plang de aceeasi problema ca si mine,unde la ei este chiar mai rau

 

13 hours ago, FizZle#Haarp said:

sunt doar niste paianjeni vorba lui @TAZ acopera cu ceva pe unde intra .

am facut asta,aseara a fost ok,pe mine aia ma deranja ca fosnesc pe unde trec si oricum,nu-i prea placut si i ai in casa chiar daca te scapa de muste sau tantari

 

1 hour ago, Andrei Siminciuc Wkt said:

dale in cap cu paleta :))

am decat spray insecticid :)) 

Link to comment
Share on other sites

ilfov,ghermanesti,oricum sa zic ca am remediat problema facand curat pe hol,si cu un burete din ala de izolatie am pus sub usa lipit asa numai intra adica nu am mai vzt de cand l-am pus (3-4 zile)dar eu nu am toata casa gata,am si etaj iar la etaj nu e nimic facut si is panze si toate draciile si intra prin baie,pt ca am o bucata care nu e acoperita cu faianta sau gresie ce o fi aia,dar o sa o acopar,si numai au pe unde intra ,

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MetadataX said:

ilfov,ghermanesti,oricum sa zic ca am remediat problema facand curat pe hol,si cu un burete din ala de izolatie am pus sub usa lipit asa numai intra adica nu am mai vzt de cand l-am pus (3-4 zile)dar eu nu am toata casa gata,am si etaj iar la etaj nu e nimic facut si is panze si toate draciile si intra prin baie,pt ca am o bucata care nu e acoperita cu faianta sau gresie ce o fi aia,dar o sa o acopar,si numai au pe unde intra ,

Iti dai seama ca inainte sa acoperi trebuie sa dezinfectezi tot nu ?

 a lot of bla bla bla...

Link to comment
Share on other sites

  • gaby changed the title to Cum pot scapa de paianjeni?
  • 2 years later...

Ma numesc Alex si pot spune ca ma numar printre cei 396 de studenti de anul I care vor invata la UMF. Cu toate ca am vazut ca majoritatea aveti probleme mult mai importantelicenta, rezidentiat as vrea sa va intreb cum pot face si eu rost de camin , adica cam pe la cine trebuie sa ma duc sa dau spaga, pentru ca daca e sa ne luam dupa conditiile de anul asta, nu cred sa capete mai mult de 30 de studenti camin adica ori sa fi orfan, ori sa ai parintii cadre medicale, ori sa fi strain. As aprecia foarte mult daca ar putea cineva sa-mi dea un nume sau un numar de telefon la care m-as putea duce si cam la cat se ridica spagaauzisem de vreo 150-200 de parai? Multumesc mult

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.