Jump to content

Recomandare hosting in 2021?


Recommended Posts

Salutari, competitia este mare in domeniul gazduirii web astfel incat daca vrei sa publici un site si nu prea ai experienta (ca mine) nu prea stii ce sa alegi. Ma intereseaza sa-i recomand un furnizor de gazduire romanesc, cu performante bune/de incredere, unui amic care doreste sa-si faca un blog. Am studiat putin ofertele, am cautat si pe Google insa m-ar ajuta mai mult sa am niste recomandari din partea voastra. Asadar, care este cel mai bun hosting romanesc in 2021? Ce recomandati?

Ultimul meu topic interesant: Ce este un laptop Nova?
Vizitez des sectiunea de Cerinte de Sistem.

Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere constructia "cel mai bun" este subiectiva. Fiecare furnizor poate avea atat avantaje cat si dezavantaje, dar eu as merge pe firme renumite cu vechime in piata si/sau recomandari din partea cunoscutiilor.

Asadar, eu recomand:

  • simplenet.ro
  • mxhost.ro
  • namebox.ro
  • hostico.ro
  • easyhost.com

P.S: Oferirea unui certificat SSL consider ca este obligatorie.

  • Thanks 1

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

Multumesc tuturor! Am primit ceva recomandari astfel incat sa am de unde alege. Acum, pentru a lua decizia finala, spuneti-mi va rog, la ce ar trebui sa fiu atent, in afara de pret, am inteles ca este un must certificatul SSL, la ce altceva ar trebui sa ma uit inainte sa comand un pachet de gazduire?

Ultimul meu topic interesant: Ce este un laptop Nova?
Vizitez des sectiunea de Cerinte de Sistem.

Link to comment
Share on other sites

Ce consider eu ca este foarte important la o firma de gazduire: uptime-ul, suport-ul, spatiu de stocare disponibil, trafic/latimea maxima de banda, numarul maxim de conexiuni concurente.

  • Like 1

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

Se refera la numarul de conexiuni concurente la baza de date (MySQL). Nodurile MySQL pot avea pana la 75 de conexiuni simultane per gigabyte de memorie utilizabila. Memoria utilizabila este memoria totala de pe nod minus aproximativ 350 MB rezervati pentru sistemul de operare si management.

Astfel, pentru 2 GB RAM, de exemplu, limita de conexiuni concurente este de 150.

Limita de conexiuni concurente face referire la numarul maxim de utilizatori care pot fi conectati la baza de date in acelasi timp - daca fiecare pagina are nevoie de 100 ms pentru a fi generata, un utilizator va fi conectat doar pentru ~100 ms.

P.S: Daca site-ul nu are foarte multi vizitatori si nu este plin de plugin-uri, nu trebuie sa iti faci probleme in ceea ce priveste conexiunile concurente. Totusi, eu m-as orienta spre un pachet de gazduire care ofera cat mai multe conexiuni concurente.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

  • gaby changed the title to Recomandare hosting in 2021?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.