Jump to content

Ultimul film vazut si nota acordata


Pavilion

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Evil Dead (2013) - Cartea Mortii

 

Nota : 8,50 :) Ce a fost interesant a fost finalul, exact cand te asteptati sa scape atunci a reaparut spiritul :)

 

IMDB : https://www.google.ro/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CCoQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.imdb.com%2Ftitle%2Ftt1288558%2F&ei=yEFbVfqcLMvMyAOVoIHQBQ&usg=AFQjCNFN3jSuZqFV09csq0saOceX-3L4kw&bvm=bv.93564037,d.bGQ

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...

If I Stay (2014)

 

if-i-stay-poster.jpg

 

 

O să încep cu premisa că "Ce nu te omoară te face mai puternic.", mno, doar cum altfel?

Filmul de mai sus, alături de Wild, se afla, pentru mine, printre acele opere cinematografice care urmează unei cărţi de un mare succes. (Carte pe care normal că nu am citit-o, dar am auzit de ea de suficiente ori, cât să vreau să văd filmul.)

Nu e genul ăla de film pe care să-l pot urmări stând calm...

Mă fâstâcesc, dându-mă de ceasul morţii, cu întrebări, care mai de care mai etice...

Deşi am urmărit filmul cu impresia unui romantism debordant, ceea ce rămâne de necontestat pentru mine la finalul acestuia, este pur şi simplu faptul că orice alegere îşi are consecinţele sale, dar, şi consecinţele vor duce la alte alegeri, şi uite aşa trăim într-un cerc vicios...

Este lesne de înţeles că, filmul vine, pentru mine, într-o perioadă în care trebuie să mă întreb încotro mă îndrept şi dacă viaţa în sine chiar merită, deci n-am cum altfel decât să-i mulţumesc prietenei care mi-a recomandat filmul, printre alte câteva, de aceeaşi speţă şi să acord filmului un 10 curat, căci a reuşit să-mi lase şi mai multe întrebări ca la început.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • gaby changed the title to Ultimul film vazut si nota acordata
  • 6 months later...
  • 4 months later...
  • gaby unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.