Jump to content

Discutii generale Website Review


Dan O.

Recommended Posts

  • Moderators

Sa nu credeti ca sunt tiran, si ca va inchid thread-urile fara drept la replica (desi am casuta de PM destul de goala), deschid acest topic, pentru cei care sunt nemultumiti de anumite actiuni ale staff-ului in zona asta, dar si pentru sugestii de imbunatatire a sectiunii forumului.

Asadar, postati si aici pentru orice nelamuriri aveti cu privire la zona asta, ce facem, aici, ce inseamna review, si care e diferenta intre review si reply la un topic.

Shoot..

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Intelege ca tu nu ai nici un drept aici pe forum. Postezi pentru ca te lasa categoria. Asta nu inseamna ca poti face ce vrei. Dar cand faci abuz, cineva trebuie sa vina sa puna punct.

L-am inchis pentru ca facea abuz, pe langa toate celelate topicuri cu aceelasi subiect. Sa nu mai vorbim ca va dadeati review-uri tot voi. N-ai vrut sa intelegi de buna voie, acum nu mai poti sa postezi deloc.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Mai bine ai intreba colegii tai de oficiu ce fac ei aici sau ce faceti voi aici.

Discriminare? Deloc, celalalte forumuri nu deschid un topic nou saptmanal si respecta regulamentu fata de voi sau sa faca abuz cum bine a spus @Dan O..

Iti voi prezenta cateva topicuri care inca is ascunse si nu sterse permanent, ca daca mai erau si alea, probabil deja nu mai aveam cum sa le numar pe ambele maini.

Spoiler

GKuWYL7.png

G1zVy1f.png

7qjrDv6.png

gq4MIjq.png

Plus ultimu topic care in momentu de fata este inchis si sa spuneti mersi ca nu am dat hide si la ala.

  • Upvote 3

PHP Developer - Not available for freelancing right now

Daca ai de gand sa postezi la categoria IPB, nu uita sa citesti regulamentul: Link regulament

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Dan O. said:

Intelege ca tu nu ai nici un drept aici pe forum. Postezi pentru ca te lasa categoria. Asta nu inseamna ca poti face ce vrei. Dar cand faci abuz, cineva trebuie sa vina sa puna punct.

L-am inchis pentru ca facea abuz, pe langa toate celelate topicuri cu aceelasi subiect. Sa nu mai vorbim ca va dadeati review-uri tot voi. N-ai vrut sa intelegi de buna voie, acum nu mai poti sa postezi deloc.

Cum adica nu avem nici un drept ?Faceti voi ce doriti,pentru ca voi sunteti Bossii.?

Din regulamentul categoriei nu vad nimic specificat care sa nu imi permita sa postez ! Faceti un regulament atunci complet si explicit !

Imi arati si mie concret unde a fost acel abuz pentru care tu ai dat  TC la acel review ? a mai fost un topic,la care la fel a fost dat TC,ce vreti sa facem noi daca voi dati TC la topicurile noastre din anumite considerente cunoscute doar de voi!

Tot noi ne dam reviewuri? La moment  cind au postat,persoanele date nu faceu parte din stafful comunitatii !!!! Informeazate bine inainte de a afirma!

28 minutes ago, gadeas said:

Mai bine ai intreba colegii tai de oficiu ce fac ei aici sau ce faceti voi aici.

Discriminare? Deloc, celalalte forumuri nu deschid un topic nou saptmanal si respecta regulamentu fata de voi sau sa faca abuz cum bine a spus @Dan O..

Iti voi prezenta cateva topicuri care inca is ascunse si nu sterse permanent, ca daca mai erau si alea, probabil deja nu mai aveam cum sa le numar pe ambele maini.

  Reveal hidden contents

GKuWYL7.png

G1zVy1f.png

7qjrDv6.png

gq4MIjq.png

Plus ultimu topic care in momentu de fata este inchis si sa spuneti mersi ca nu am dat hide si la ala.

Ba da e discriminare,la celelate forumuri nu li se inchide topicu dupa citeva zile cum s-a intimplat la noi !

Da au fost postate mai apoi mai multe topicuri, din cauza ca precedentul era inchis asuns cu motiv de abuz,sau nustiu ce  acolo.

Pai cum sa putem posta un update ceva?, daca voi dati TC pentru ca nu va place  ceva acolo sau pentru ca asa va doreste fiinta,specificati in regulament normal si se va tine cont de el! 

De ce nu ni se lasa si noua un topic deschis ca sa putem posta,apoi ziceti ca deschidem multe topicuri,altfel cum ?

 

WWW.BNY.RO

CS.BNY.RO

b_350_20_1C1C1C_1C1C1C_D43746_1C1C1C.png

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Intelege ca tu postezi si iti faci o mica reclama in sectiunea asta, din bunatatea lui Gabi, nu e un drept al tau. Nu stiu cati administratori ar fi de acord ca altcienva sa-si faca reclama la forumurile lui in halul asta. Mai ales ca, contributia ta la forum este minuscula. Daca aveai o alta contributie la forumul asta, poate as fi fost mai ingaduitor. Dar tot ce faci e sa profiti de niste lucruri.

Ti-am zis si in privat, nu ai ce sa mai schimbi, de azi inainte toate topicurile pe tema bny vor fi sterse. Daca insistati, va luati si warning. Gata, ca ati intrecut orice limita de bun simt. Sincer, cu sau fara tine, forumul al fi la fel.

Inteleg, esti un om important in viata ta privata, in familie poate ti se ofera drepturi. Pe internet, esti un user, aici esti un user.

  • Upvote 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Hai sa o luam din alt punct de vedere, poate asa iti dai seama si tu, nici macar nu o sa dau un exemplu despre un subiect de reclama pe care tu o faci in momentu de fata gratis si cum a zis Dan, din bunatatea lui Gabi.

Uitate bine la urmatoru exemplu si da-ti cu parerea, daca un jucator de pe un server care detineti, tot ar intra pe forum si ar face o cerere de admin nici macar sa aporte ceva pe forum, doar pentru cererile de admin, si s-ar da in off-topic pe topicu acela, pe langa ca ar posta "up up" dupa fiecare raspuns, tu personal ce ai face? Probabil ai da TC si l-ai respinge, ce-l putin asta ar face majoritatea.

Acum, daca aceasi jucator peste 3-4 zile ar veni din nou cu cerere de admin si iaras ar face la fel, si dupa o saptmana din nou la fel si tot asa timp de 3-4 saptmani, cate 1 topic de cerere pe saptmana, tu nu i-ai spune nimic? Adica l-ai lasa intruna sa tot posteze? Nu prea cred.

 

In viata asta nu totu e un regulament, nu trebuie sa-ti scriem biblia lui Dumnezeu pentru sa-ti dai seama ce e voie si ce nu, este o cerere de review, NU RECLAMA, asta in majoritatea cazurilor inseamna sa postezi odata, si eventual dupa ce primesti 5-6 pareri sa vi frumos cu un post despre modificarile facute, dar nu ca vine o persoana si iti spune ca ar fi mai bine cu alt banner, il schimbi si postezi ca ai modificat.

Sau daca trece ceva timp si este vorba de o noua tema, COMPLET NOUA, nu ca ai modificat 2 culori fata de aia veche, atunci ai putea sa postezi frumos modificarile intrun rezumat, dar nu un post gen UP sau BUMP in care sa fim fortati sa intram pe forum si sa castigi cateva vizite, pentru ca sa nu uitam este o cerere de REVIEW, nu reclama pentru a castiga vizite.

Pe scurt, e vorba de bun simt si a intelege ce inseamna cuvantu REVIEW si RECLAMA, total diferite.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

PHP Developer - Not available for freelancing right now

Daca ai de gand sa postezi la categoria IPB, nu uita sa citesti regulamentul: Link regulament

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, gadeas said:

 

Sau daca trece ceva timp si este vorba de o noua tema, COMPLET NOUA, nu ca ai modificat 2 culori fata de aia veche, atunci ai putea sa postezi frumos modificarile intrun rezumat, dar nu un post gen UP sau BUMP in care sa fim fortati sa intram pe forum si sa castigi cateva vizite, pentru ca sa nu uitam este o cerere de REVIEW, nu reclama pentru a castiga vizite.

Pe scurt, e vorba de bun simt si a intelege ce inseamna cuvantu REVIEW si RECLAMA, total diferite.

Pai, in postul meu de citeva zile in urma aceasta si a fost, un topic frumos,o tema coplet noua la comunitate,si am dorit sa vad parea la oameni despre aceasta,sugestii. Dar topicul meu a fost inchis si ascuns.

Nu era o problema,postam intr-un topic vechi,cu un update, dar au fost inchise toate,deci logic ca nu aveam unde sa postez.

Daca era deschis,nu avea sa fac altele in plus.

O chestie mii interesanta,sunt topicuri facute aici,care au si un an  de cind nu s-a mai postat dar sunt deschise.

Nu vad un motiv intemeiat pentru care topicul trebuia inchis, fara nici macar o avertizare sau ceva.

54 minutes ago, Dan O. said:

Intelege ca tu postezi si iti faci o mica reclama in sectiunea asta, din bunatatea lui Gabi, nu e un drept al tau. Nu stiu cati administratori ar fi de acord ca altcienva sa-si faca reclama la forumurile lui in halul asta. Mai ales ca, contributia ta la forum este minuscula. Daca aveai o alta contributie la forumul asta, poate as fi fost mai ingaduitor. Dar tot ce faci e sa profiti de niste lucruri.

Ti-am zis si in privat, nu ai ce sa mai schimbi, de azi inainte toate topicurile pe tema bny vor fi sterse. Daca insistati, va luati si warning. Gata, ca ati intrecut orice limita de bun simt. Sincer, cu sau fara tine, forumul al fi la fel.

Inteleg, esti un om important in viata ta privata, in familie poate ti se ofera drepturi. Pe internet, esti un user, aici esti un user.

Vezi tu deacum schimbi subiectul, contributia mea la acest forum este minuscula. Fii bun si raspunde  afirmatiei care ai facuto !Da dovada ca faci parte din staff.

Intrebarea mea a fost: 

 "Imi arati si mie concret unde a fost acel abuz pentru care tu ai dat  TC la acel review ? a mai fost un topic,la care la fel a fost dat TC,ce vreti sa facem noi daca voi dati TC la topicurile noastre din anumite considerente cunoscute doar de voi!  "

Da e bunatatea lui Gaby,dar daca tot a oferit-o , de ce sa nu beneficiem cu toti egal de aceasta? dar cineva sa fie discriminat ? Nu cred ca gaby a zis ,daca are o contributie minuscula bateti-va joc de el,dar daca contribuie mai mult atunci pupatil in frunte,e deacum e persoana deosebita,are cerc deasupra capului.

WWW.BNY.RO

CS.BNY.RO

b_350_20_1C1C1C_1C1C1C_D43746_1C1C1C.png

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Ma omule, abuzul a fost ca ati postat 5 topicuri cu acelasi subiect. intelegi ? De-asta l-am inchis. Ti-am spus-o si inainte dar nu vrei sa bagi la cap.

Daca va limitati doar la unul, nu se lua lumea de tine si nici nu ti-l inchideam. Dar nici macar pe ala un topic n-ati putut 5 oameni sa-l intretineti cu comentarii pertinente. 

Eu nu am de unde sa stiu ce schimbari se fac la tine in comunitate, si nici nu ma intereseaza. Nu ma intereseaza cine a fost si cine mai e in staff-ul tau. Eu vad 5 topicuri cu acelasi subiect, si actionez. Daca celelalte topicuri de care vorbesti, care sunt deschise de un an, incep sa posteze dublu, o sa ma iau si de ei. Si eu mai fost cazuri, dar tu n-ai de unde sa stii, ca abia urmaresti forumul. Si cand dai pe-aici, faci pe victima, ca acum: "buhuhu mi-ati sters topicul, buhuhu, ma simt discriminat.. buhuhu, vreau sa stiu de ce"

  • Upvote 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Cum sa nu posteze daca celelalte au fost inchise cu motivele voastre proprii, aveti culoare si sunteti mari si tari, am cerut review, dar nu veniti la noi si faceti un cont, nu incurcati (una cu alta). Daca o sa lasati un topic deschis nu se va mai face multe altele, mai intii interesativa apoi inchideti.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

BA  nustiu cum sa iti mai zic,ca nu gasesc cuvinte potrivite pentru asa specimen.

Cite topicuri erau facute cind tu ai dat lock la acest topic ca sa fie abuz ? NICIUNUL !!!! Unu era si tu l-ai inchis.

Ca despre acesta mergea vorba la inceput!

Acele topicuri( 5 cum zici )tu nu intelegi ca au fost postate ulterior,dupa ce tu ai dat TC. Sau ma crezi de prost. 

Si cum puteai tu sa vezi  tu 5 topicuri cu acelasi subiect ca sa actionezi,daca ele nu au fost facute simultan,dar la diferenta de citeva zile,nu mai stiu exact. Ce  vorbesti prostii.

Faci atacuri la persoana deacum,asa cind argumentele care le aduci sunt ieftine.

Normal ca vin aici sa o fac pe victima,cind un asemenea moderator incompetent face ce ii doreste fiinta aici. Nu uita esti un simplu moderator, vezi-ti lungul nasului,nu esti administrator sau mai stiu eu ce.

  • Upvote 1

WWW.BNY.RO

CS.BNY.RO

b_350_20_1C1C1C_1C1C1C_D43746_1C1C1C.png

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

1. Incetati cu reputatia + sau -

2. Intinzi coarda la maxim. Din nou, treci niste bariere de bun simt. Si nu le accept indiferent ca vin de la tine sau ca vin de la oricine altcineva din aceasta comunitate (staff included).

3. Daca vrei sa fi parte din comunitatea asta, dovedeste-o si atunci o sa fi apreciat, si multe porti or sa ti se deschida, mai multe lucruri or sa ti se permita. Daca ai venit aici doar pentru scandal si reclama, pacat, nu o sa ai parte de nici una.

4. Pentru moment nu mai aveti voie sa deschideti subiecte pe tema comunitatii BNY, (ce ti-am spus legat de creatorul temei, e inca valabila, si se va limita pur si simplu la design-ul skin-ului/temei. Inca e mana libera aici).

5. Nu am nimic personal nici cu tine Ionele, nici cu stafful tau, nici cu comunitatea ta. Pur si simplu nu imi plac profitorii si cei care abuza de bunatatea altora. Daca maine vine gadeas si face reclama aiurea, stai linistit ca si lui o sa-i atrag atentia si o sa-i inchid topicurile, la fel cum am facut cu tine.

Sper ca e clar acum.

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

1.Reputatia am dreptul sa o folosesc,pentru aceasta si este pusa,sa fie folosita !

2.Referitor la bunul simt ,primul ai fost care ai sarit pea sus.Eu nu permit nimanui aceasta.

3.De cind sunt inregistrat aici,mi-a placut,totul a fost bine aici,am avut unde sa cer un suport,un ajutor,pina a veni tu cu niste chestii aiurea.

4.Nu avem voie,bine. Totusi sper ca ,Gaby va interveni aici, si va zice o parere echidistanta.

5.Prin ceea ce ai facut  dai dovada,ca ai ceva personal cu mine si comunitatea mea. Deoarece ai inchis unicul topic care era la comunitate,iar altul  nu ai permis sa fie deschis.

6.Nu am  avut gindul de a face reclama la comunitate,doar dorinta de a primi niste pareri referitor la aspect,ceea ce tu nu mi-ai permis.Deoarece ai inchis unicul topic ,fara un motiv plauzibil, care era la comunitate,iar altul  nu ai permis sa fie deschis.

Totul este clar.Raspuns concret nu am primit la intrebarile mele.Numai eschivari,si alte argumente care nu sunt la locul lor.Totul sunat  ceva de genul : "Asa vreau eu si gata "

WWW.BNY.RO

CS.BNY.RO

b_350_20_1C1C1C_1C1C1C_D43746_1C1C1C.png

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Ai dreptul pana cand devine abuz. Ca asa s-a construit si societatea in care traim. Ai dreptul sa arunci cu pietre, dar daca ranesti pe cineva, vei fi pedepsit. Tu faci confuzie aici.

Mi-ar lua prea mult timp sa-ti explic, ca tu sa intelegi unde ai gresit si de ce s-a ajuns aici.  Nu mai lua lucrurile personal, nu ma doare pe mine ce faci tu atat timp cat ma priveste in sectiunea asta. Pana sa impun cateva lucruri aici, era o anarhie si fiecare facea ce vroia. Stai linistit ca daca vin altii ii pedepsesc la fel. Sunt sigur ca n-o sa fi tu singurul.

PS: am suficiente motive sa te banez si pe tine si pe satra ta, dar prefer sa rationez, sa te calmezi, si sa scrii ceva care te ajuta, care contribuie la ce esti si ceea ce vrei sa faci.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Dan O. said:

Ai dreptul pana cand devine abuz. Ca asa s-a construit si societatea in care traim. Ai dreptul sa arunci cu pietre, dar daca ranesti pe cineva, vei fi pedepsit. Tu faci confuzie aici.

Mi-ar lua prea mult timp sa-ti explic, ca tu sa intelegi unde ai gresit si de ce s-a ajuns aici.  Nu mai lua lucrurile personal, nu ma doare pe mine ce faci tu atat timp cat ma priveste in sectiunea asta. Pana sa impun cateva lucruri aici, era o anarhie si fiecare facea ce vroia. Stai linistit ca daca vin altii ii pedepsesc la fel. Sunt sigur ca n-o sa fi tu singurul.

PS: am suficiente motive sa te banez si pe tine si pe satra ta, dar prefer sa rationez, sa te calmezi, si sa scrii ceva care te ajuta, care contribuie la ce esti si ceea ce vrei sa faci.

Din cite inteleg sistemul acesta de reputatie, dai + daca iti place ,gasesti ce constructiv,ceva bun. iar - daca e contrariul.

Pai eu am gasit contrariul,de aceea si  ti-am dat - . daca esti obisnuit numai cu + ,nu e problema mea.Gindestete ca nu intodeauna  ce gindesti/faci e obligator bine,poti sa te mai gresesti.si mai  este si alt contingent de persoane care dau + (ling cu**) pentru a se pune bine pe linga numite persoane ,pentru a obtine foloase din astea mai tirziu.

Si cit tine de greseala mea,da este, pentru topicurile ulterioare facute,dar astea au un motiv.

Greseala ta ,este ca ai dat LOCK la acel topic,din acest motiv eu am deschis altele,ceea ce este evident.

Ce tine de banare, sincer eu nu vad unde sunt motivele pentru a ma bana pe mine.

45 minutes ago, St1m JR said:

Parintele Ion , Petru Lazar :) , voi va da-ti reputatie pozitiva ca sunteti prieteni =))

Da tu in genere ce te bagi in seama aici ?Ce ai pierdut .? Ti-ai facut lectiile pe maine ?

Reputatia pozitiva o dam in primul rind pentru ca ambii suntem implicati aici,si avem aceeasi parere

 

 

  • Upvote 1
  • Downvote 2

WWW.BNY.RO

CS.BNY.RO

b_350_20_1C1C1C_1C1C1C_D43746_1C1C1C.png

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Deci daca mie nu-mi place nici o postare de-a ta sunt indreptatit sa iti dau minus ? Esti sigur de asta ? Ca putem incerca, dar sunt sigur ca n-o sa-ti placa.

Te rog inca o data, inceteaza, nimeni nu-ti ia apararea aici inafara de omul tau, deci e clar ca vorbesti in defavoarea ta. Nu mai continua..

Sper ca nu incepi acum cu amenintari puerile ca incepi incet incet sa te faci de cacao.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Parintele Ion said:

Da tu in genere ce te bagi in seama aici ?Ce ai pierdut .? Ti-ai facut lectiile pe maine ?

lectiile ? asta acuma ai vorbit serios sau asa ca un copil , vorbesti prostii, nici nu sti citi ani am, si daca invat sau nu invat..

  • Upvote 1

[ Proecte ART ]
www.artweber.ro - Resurse de care are nevoie un designer si nu numai.

www.artimg.biz - Free upload images.

Link to comment
Share on other sites

Se vede ca discutam aici degeaba. Nu am cu cine vorbi.Eu iti dau o intrebare clara,tu nu poti raspunde la ea,la actiunile tale, la fel clar. Degeaba ma enervez aici.

De cacao esti tu deacuma,un moderator incompetent. Si nu te-am amenintat cu  nimic,vorbesti aiurea.

Fii bun si raspunde clar motivul ca ai inchis acel topic,tot te-ai rotit imprejur, fara sa dai un raspuns normal,intemeiat

Edited by Parintele Ion
  • Downvote 3

WWW.BNY.RO

CS.BNY.RO

b_350_20_1C1C1C_1C1C1C_D43746_1C1C1C.png

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Dan O. said:

Ai 24 de ore sa te calmezi. Success.

Minionii daca continua sa posteze aici sau oriunde, pe acest topic, vor fi sanctionati si ei.

Hai ca deja ne batem joc de bunatatea unora.

Uite ma imbecilule cum vorbesti, vorbele tale sunt in vint, esti PROST tare, bafta! Nu stiu cum de gaby te-a  primit in aceasta comunitate la-i lins cumva?

  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Dan O. said:

Deci daca mie nu-mi place nici o postare de-a ta sunt indreptatit sa iti dau minus ? Esti sigur de asta ? Ca putem incerca, dar sunt sigur ca n-o sa-ti placa.

Te rog inca o data, inceteaza, nimeni nu-ti ia apararea aici inafara de omul tau, deci e clar ca vorbesti in defavoarea ta. Nu mai continua..

Sper ca nu incepi acum cu amenintari puerile ca incepi incet incet sa te faci de cacao.

Dane, da cum propui tu sa deschizi un topic cu titlu, in privinta Designului daca nu se de voie cuvintul BNY?

De ce tu crezi ca comunitatea BNY face reclama... Nu nu teai gindit la altele comunitati, de ce au deschis topicul, pentru o parere sau pentru a face reclama?

Mai intii trebuie sa te gindesti si apoi sa postezi.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Eu as deschide un topic cu numele asta: 'Review design skin/tema IPS/IPB/PHPbb' . Simplu, nu ? Si in topic mentionezi ca skin-ul a fost  customizat pentru comunitatea BNY. Iar review-urile se vor face strict pentru design-ul skin-ului.

Nu e problema ca posteaza comunitatea BNY aici si castiga si putina reclama din asta, dar cand postezi topic nou o data la 3 zile, deja nu mai e OK.

Nu a zis nimeni ca nu ai voie deloc, dar acum voi ati creat un precedent. I-am zis sa ia o pauza pana deschide un alt topic, dar se pare ca nu are rabdare. Daca facea cum i-am sugerat eu, probabil ca acum nu aveam discutia asta, nu luau colegii warning, si cel mai probabil aveati si un topic nou pe tema comunitatii. Dar na, ati preferat sa fiti nerabdatori, impulsivi, rautaciosi etc..

Spre deosebire de altii eu gandesc inainte sa postez ceva. Cei care nu au gandit inainte sa posteze magariile pe care au luat warning, sunt colegii tai. Ai dovada mai sus. Asa ceva nu faci pe un forum care te lasa sa iti faci reclama. In loc sa fi multumit ca ai un loc unde poti sa iti faci cunoscuta munca, tu iti bati joc de cei care iti faciliteaza lucrurile astea. N-am ce sa le fac. In cateva ore le expira warning-ul si eu inca o data SPER sa se calmeze si sa dea dovada de maturitate. Daca vor continua ca mai sus, incheiem balciul de tot.

Altii nici nu ar fi stat la discutii, iti garantez.

Link to comment
Share on other sites

  • gaby changed the title to Discutii generale Website Review
  • gaby unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.