Jump to content

Pareri Glont.Ro


Al3x

Recommended Posts

Tema identica ca pe multe alte comunitatii.

Logo si Hander luate de pe net.

Forum structurat la fel ca altele.

Nu vine cu nimic nou fata de alte comunitatii existente si populate, nu stiu parerea mea casa incepi acuma un proiect de genul asta pe internet trebuie sa vi cu ceva nou, casa atragi lumea sa isi faca cont la tine pe forum.

Cateva imbunatatiri:

Partea de Design este foarte importanta incearca sa fie ceva unic, elegant, structureaza forumul putin mai lejer si intr-o forma care nu o foloseste nimeni sau aproape nimeni, si vino cu lucruri noi.

Parerea mea, poti sa o iei in calcul sa sa imi oferi -1 :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Staff de toata jena

Forumul este la fel ca toate celalalte(tot ce tine de design, structurare, gradele(niciodata nu am inteles de ce forumul e in romana iar gradele sunt in engleza))

prin cele 2 motive nu vad de ce ar venii cineva la voi pe comunitate

 


Foloseste-mi orice lucrari sau siteuri/scripturi vrei dar pastreaza copyrightul.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Nu design nu prea avem ce să zicem. Un banner, un border-bottom la maintitle și f_icon-urile la categorii. Despre categorii, unele-s aiurea: „update-uri” ce rost iși are?
  • Ai putea să faci un topic la Anunțuri administrative și postezi acolo tot ce ai făcut la forum, că la final, că postezi intr-o parte sau in cealaltă tot un topic o să faci. 
  • Explică-mi de ce ai adăugat „schimbare nume” și intre timp ai adăugat „modificare cont”? Faci un sub-forum unic și faci topicuri cu tot ce ai vrea să schimbi la contul tău: nume, member title etc. 

Oricum, structura forumul este rău dezvoltată, rezolvi mai repede dacă ai copia un alt forum. Mai lucrează.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salutare.
Pentru inceput nu inteleg de ce ai trecut /forums. Ai mai multe forumuri? :D
Tema la prima vedere este una simpla si profesionala.
Este stilul old school Carbon Blue cu mici modificari. Mie personal imi plac mai  multe teme simple gen carbon.
Aici voi ati facut o mica greseala. Folositi pe comunitate culoarea albastru dar pe header este portocaliu. Acel banner sau logo-ul este mai mult ca sigur de pe artwebber. Era mai frumos sa aveti voi ceva facut de voi, nu de pe net dar merge si asa.
La fel si la chat, robotelul care ureaza in chat bun venit membrilor noi, are texte scrise cu rosu. Era mai ok daca erau cu, culoarea folosita pe comunitate.
Nu inteleg de ce deasupra chat-ului aveti textul: Glont.Ro - CATERINCĂ.
Nu imi place fontul folosit pentru anunturile care sunt deasupra chat-ului. Era mai bine sa alegeti un font mai serios precum:
Lucia / Trebuchet / Verdana, pe marimea de 12.
Mesajul privat care vine pentru membrii noi putea fi mai frumos si mai complex. Cred ca puteti modifica aici pentru a arata mai atragator.
Am observat ca forumul vostru nu este incadrat corect:

Apvt9io.png
La categorii cred ca mai puteti lucra, nu mi se par aranjate. Nu imi plac nici iconitele alese pentru forumuri. Fac forumul prea multicolor.
La serverul de ts puteti schimba acel verde in albastrul folosit pe forum.
La profilul utilizatorului din sidebar avatarul default apare foarte mic dupa parerea mea. In rest cred ca mai puteti lucra la sidebar, momentan este prea comun.

7LyXq3k.png
Daca accesez Settings din profilul utilizatorului din sidebar primesc redirect spre ustrike.
Nu imi place banner-ul de la statistici de jos, parca este trantit acolo doar de dragul de a fi.
La legenda mi se pare oribil faptul ca ai folosit shadow color pentru designeri si manageri.
Imi place "privelistea" oferita atunci cand intri intr-un topic. Userinfopanel-ul este simplu si profesional Mie unul imi place.
Cam acesta a fost review-ul meu pentru acesta comunitate :)

Daca ti-a placut nu uita sa apesi pe butonul 
qKwBcLl.png
O seara faina sa ai! :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

E corect spus 'forums'. Se refera la categorii, si ca sunt mai multe categorii. E exact cum ai zice: Am postat un topic in 'World Wide Web' forums pe PC Troubleshooting.

Sunt corecte ambele variante. O categorie e un forum. Fiindca avem aici mai multe categorii se transforma in forums. Poti folosi forums sau community.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators
7 hours ago, Dan O. said:

E corect spus 'forums'. Se refera la categorii, si ca sunt mai multe categorii. E exact cum ai zice: Am postat un topic in 'World Wide Web' forums pe PC Troubleshooting.

Sunt corecte ambele variante. O categorie e un forum. Fiindca avem aici mai multe categorii se transforma in forums. Poti folosi forums sau community.

+ ca "Forums" este cuvantu default ce are IPB.

  • Upvote 1

PHP Developer - Not available for freelancing right now

Daca ai de gand sa postezi la categoria IPB, nu uita sa citesti regulamentul: Link regulament

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.