Jump to content

Recommended Posts

eSportsLoL.ro isi propune a fi un proiect ce tinde sa sustina ideea de a deveni un mediu de recreere astfel ca ideea de a activa pe forum sa fie o placere si nu o obligatie. 
Primul forum din Romania ce se focusează doar pe LEAGUE OF LEGENDS. Pentru succesul într-o luptă pe Câmpiile Dreptăţii, e nevoie de multe. Aici  vei învăţa despre elementele de bază ale jocului, te vei familiariza cu mecanica elementară prin  intermediul tutorialelor  din joc şi vei face primii paşi  în Riftul Invocatorului.

www.esportslol.ro 

Ce părere aveți? Forum-ul nu este terminat in totalitate. Mai sunt de făcut configurări minore. 

Nu doresc neapărat păreri despre forum, nu pot spune că este ceva nou. Am nevoie de sfaturi, sugestii și critici constructive! M-ar ajuta enorm.

Mă gândeam sa cumpăr reclama in google dar înainte de asta vreau sa finalizez forum-ul in totalitate.

Va rog să ștergeți topic-ul anterior.

Link to comment
Share on other sites

De ce anume te bazezi doar pe forum, nu mai bine faci un site, şi forumul îl leşi pentru diferse discuţii etc, dar pe site să publici articole , ştiri etc despre lol ?

[ Proecte ART ]
www.artweber.ro - Resurse de care are nevoie un designer si nu numai.

www.artimg.biz - Free upload images.

Link to comment
Share on other sites

In primul rand aspectul, ca ai pus o tema de pe invision, nu atrage pe nimeni, aspectul este una dintre marile cerinte ale unui forum nou facut.

In al 2-lea rand, pentru un proiect de genul licenta este necesara, un forum nulled mereu va fi un cui in talpa, si te va trage inapoi.

In al 3-lea rand https://gyazo.com/b111bad243bb1acacdeb5b6fbae5ef67  ( ori pui iconite peste tot si sa fie si clare, ori lasi font awesome )

 

Parerea mea ca un forum dedicat lol-ului este inutil exista site-uri ca :

https://www.mobafire.com/

http://eune.op.gg/

https://www.lolesports.com/en_US/

 

Si sunt n site-uri care ofera informatii de o mai mare calitate decat un forum din Romania, si crede-ma ca stiu ce zic, joc jocu ala din beta, si am urmarit mare parte din chestiile astea.

WWW.TECTONICPX.COM [ Professional Web Design Services ]

Link to comment
Share on other sites

- Cum a spus si @dOc MFX pentru inceput ar trebui sa te ocupi de aspectul forumului, foarte multe persoane tin cont de asta;

- Incearca ca atunci cand creezi un topic, continutul acestuia sa fie cat mai atragator, cat mai structurat, sa nu contina informatii doar pentru volum si nu folosi in exces functiile editorului (bold, italic, culorile etc);

- Nu ii vad rostul categoriei "arhiva";

3 hours ago, dOc MFX said:

In al 3-lea rand https://gyazo.com/b111bad243bb1acacdeb5b6fbae5ef67  ( ori pui iconite peste tot si sa fie si clare, ori lasi font awesome )

Si pe langa asta, daca pui iconite foloseste png-uri, dar dupa mine cel mai bine ar fi sa folosesti fa

- La ce folosesti butoanele pentru redirect catre facebook, instagram etc daca nu ai nicio pagina? Doar pentru aspect?

- Incearca sa iti faci un logo si un favicon

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2018 at 11:33 PM, dOc MFX said:

Fondator matur:

dec5d08a6595c79da387fa24123d68b8.png

Si cica sa le oferi suport acestor specimene de oameni.Asta pentru ca l-am facut amnezic ca a deschis topicuri pe acelasi motiv!

Topicurile

 

 

Iarta si tu baiatul nu fii asa rau :))) , succes cu ce ti-ai propus dar nu cred ca va fii de durata proiectul 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 11/14/2018 at 1:36 PM, 3d6 said:

Iarta si tu baiatul nu fii asa rau :))) , succes cu ce ti-ai propus dar nu cred ca va fii de durata proiectul 

Salut. Mulțumesc!

Găzduirea web este plătită pentru 8 luni. Acum câteva zile am achitat și o plata pentru un banner pe alt site timp de două luni. Sâmbătă aceasta va avea loc un campionat de League of Legends in Botoșani. Am 16 echipe înscrise, am sponsori mari, oameni care mă ajută etc.

Crezi că nu va fi ceva de durata? Chiar asta îmi doresc, sa țina cat mai mult. De ce mi-aș irosi timpul și banii pentru nimic? 

Mulțumesc de sfaturi! Voi tine cont!

@dOc MFX nu mai fi frustrat, te rog.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Asclepios said:

Salut. Mulțumesc!

Găzduirea web este plătită pentru 8 luni. Acum câteva zile am achitat și o plata pentru un banner pe alt site timp de două luni. Sâmbătă aceasta va avea loc un campionat de League of Legends in Botoșani. Am 16 echipe înscrise, am sponsori mari, oameni care mă ajută etc.

Crezi că nu va fi ceva de durata? Chiar asta îmi doresc, sa țina cat mai mult. De ce mi-aș irosi timpul și banii pentru nimic? 

Mulțumesc de sfaturi! Voi tine cont!

@dOc MFX nu mai fi frustrat, te rog.

De ce as fi frustrat, am pus o poza cu un copil ce detine o comunitate care se vrea a fi de top incarcand o platforma nulled si scriin 28 de comentarii dintre care 2-3 seamana  ( Cum schimb member title, si cum adaug member title.Normal si logic e ca de unde il pui, il si schimbi.

Asa ca ai 0% motive sa ma faci frustrat, dupa ce iti ofer ajutor.Tu esti frustrat ca imi lasi astfel de mesaje!

  • Confused 1

WWW.TECTONICPX.COM [ Professional Web Design Services ]

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, dOc MFX said:

De ce as fi frustrat, am pus o poza cu un copil ce detine o comunitate care se vrea a fi de top incarcand o platforma nulled si scriin 28 de comentarii dintre care 2-3 seamana  ( Cum schimb member title, si cum adaug member title.Normal si logic e ca de unde il pui, il si schimbi.

Asa ca ai 0% motive sa ma faci frustrat, dupa ce iti ofer ajutor.Tu esti frustrat ca imi lasi astfel de mesaje!

Nu e necesar să crizezi. 😂😂 Ți-am spus că ești frustrat, accepta ideea.

Nu am nimic personal cu tine dar mă deranjează că vorbești aiurea și aberezi mult.

Nu am spus că vreau o comunitate de top dar ca orice alt WebMaster, evident că îmi doresc. 

Mă critici mult prea tare, drept urmare de aici îmi pot da seama cât de frustrat ești și chiar nu te înțeleg. 😂

Nu mi-e rușine să recunosc că folosesc NULLED. O să cumpăr o licență atunci când forum-ul va ajunge la un anumit nivel. În momentul actual am 51 de membri, poate peste 3 luni o să am tot același număr. Atunci o să mai aibă rost?

Nu știu ce potențial are forum-ul. Momentan nu are rost să cumpăr. Eu mă străduiesc să fac ceva frumos și o atmosferă plăcută. Dacă îmi iese ce îmi propun nu văd de ce m-aș zgârci să cumpăr o licență. 

 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

In primul rand nu stiu cine a specificat ceva de o comunitate de top si cine iti da titulatura de webmaster, tu esti doar o simpla persoana iar din sarcinile unui webmaster tu raspunzi la comentariile userilor si hai sa fie cu indulgenta si verificarea traficului.Deci nu iti da titulaturi, esti nimic mai mult decat un baiat intr-o camera ce a avut la un moment dat ideea de a face un site cu banii alocati pe tigari sau alte chestii din partea partintilor.

In al doilea rand te critic dupa atitudinea ta de rahat, si anume venirea ta in privat cu jigniri.Pe langa asta te judec pentru ca mai ai si tupeul sa continui aceste insulte si sa pretinzi ca esti ingeras.De obicei nu ma cert cu lumea, o fac doar cu persoanele ce ma starnesc foarte tare.Am inceput sa ma satur de unele persoane ce isi dau importanta pe acest forum doar pentru ca ei cred ca au o idee brilianta in cap.Daca nu ar exista internetul probabil nu ai stii nici cum sa ungi o felie de paine cu gem.

In al treilea rand, folosirea de la inceput a nulled-ului te defaimeaza pentru ca acea platforma poate contine programe adiacente ce folosesc datele personale ale userilor in scopuri mai putin ortodoxe.

Pe langa tot ce am zis mai sus, vreau sa specific ca ideea ce o ai tu in cap nu se tine pe forumuri, asta se tine pe site-uri ce ofera statistici live, preview live si toate cele.Nu ca imi postezi tu mie intr-un topic ce a facut SKT T1 in finala, sau ca plange Faker ca ia bataie.Toate astea le urmaresc pe pagina oficiala a league of legends-ului, deci cum am zis si mai sus, fara sa te jignesc si te-ai aprins ca te-a facut amnezic, forumul tau este o picatura intr-un ocean, si ce sa vezi e si de cerneala.

 

Un exemplu cu citat de pe forumul tau: 

" Probleme și erori LoL

Aici puteți raporta erori suspecte și probleme apãrute în cadrul jocului sau în timpul meciului și impreunã căutăm o rezolvare sau măcar o idee. "

Acum rezolvati si probleme? Astea nu se raportau cumva aici? https://support.riotgames.com/hc/ro

Adica maxim ce poti tu sa ii faci este sa ii zici sa dea un fix la league of legends sau sa dea un rr la pc.

 

Maturizeaza-te, revizuieste proiectul ca nu e ceea ce se cauta.

  • Like 1

WWW.TECTONICPX.COM [ Professional Web Design Services ]

Link to comment
Share on other sites

Ești? amnezic? 😂 Tu ai menționat de o comunitate de top. 

Nu pot sa cred cât de frustrat ești. Banii sunt munciți de mine și chiar dacă nu ar fi nu înțeleg care e problema ta. Te-am stârnit? Chiar atât de frustrat ești?! Din nou îmi dai de înțeles acest lucru prin faptul cum vorbești, ai luat totul în serios. Dacă nu erai atât frustrat, puteai sa treci cu vederea mesajul privat dar totul e pe invers.

Îmi este milă de tine. Chiar îmi cer scuze că te-am jignit atât de dur prin adevăr. 😂

Nu oblig pe nimeni să își facă cont. E alegerea fiecărui membru. Uită-te în continuare pe site-ul oficial. 

Ideea forum-ului a fost făcută pentru campionate locale și am adăugat și secțiuni pe lângă. Păcat că ești limitat și nu înțelegi. 😂

Link to comment
Share on other sites

Repeti si iar repeti cuvantul frustrat fara ca tu sa intelegi acest cuvant.Am luat totul in serios de la afirmatia si mesajul tau in privat.Adica m-am adaptat situatiei, ce voiai sa te iau cu bravo fiule, frumos din partea ta ca jignesti o persoana ce iti ofera suport ( una dintre ele ), in loc sa ii multumesti.Si nu ma laud ca ofer suport, ca dupa cum vezi traficul de pe site-ul asta este aproape 2% din ce era inainte, si eu am ramas aici, deci imi pasa cat de cat.Si vreau sa stiu si unde am scris eu inainte de tine comunitate de top.

Tu imi spui mie urmatorul lucru prin fraza "Nu pot sa cred cât de frustrat ești. Banii sunt munciți de mine și chiar dacă nu ar fi nu înțeleg care e problema ta. Te-am stârnit? Chiar atât de frustrat ești?! Din nou îmi dai de înțeles acest lucru prin faptul cum vorbești, ai luat totul în serios. Dacă nu erai atât frustrat, puteai sa treci cu vederea mesajul privat dar totul e pe invers." :

Adica daca eu ma duc la un politist ii dau mare pumn in fata, el trebuie sa treaca cu vederea, ca daca vine la mine si ma aresteaza e frustrat nu? Buna gandire cumetre, poti sa te ca.. pe ea.

Ma rog cred ca am ramas in conversatia asta prea mult, esti ireversibil.Tupeu maxim, nu accepti pareri, deci nu ai dreptul sa le ceri pentru ca parerile sunt si bune si rele.Gandirea este una de 12 ani, deci cu siguranta nu merita sa ii recomanzi nimanui forumul tau.Acesta o sa fie ultimul meu mesaj in acest topic, nu vreau sa imi scada coeficientul de inteligenta pe o discutie cu un perete gol.

@DeNyS. @gadeas

Si citeste si regulamentul: 

  • ADAUGAT IN ULTIMU UPDATE: Cererile de review trebuie să ofere un link spre firmă de hosting folosită.
  • Like 1

WWW.TECTONICPX.COM [ Professional Web Design Services ]

Link to comment
Share on other sites

  • DeNyS. locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.