Jump to content

Sugestii Pentru Imbunatatirea Forumului


gaby

Recommended Posts

Avand in vedere ca parerea fiecarui utilizator al forumului pctroubleshooting.ro conteaza, deschid acest topic pentru a afla daca si ce imbunatatiri ati aduce forumului pentru ca acesta sa devina mai performant, mai profesional, si mai mare.

feedbackp.pngfeedbacku.png

Iata si cateva intrebari de la care puteti incepe:

Ati mai adauga vreo categorie ? Mai multe articole ? Ati adauga si alte domenii de activitate in afara celor prezente pe forum ?

Asadar, ce va doriti sa se schimbe la forumul PC Troubleshooting.ro?

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

1. Done, merita, o perioada :D.

2. Desigur, insa designul este o sugestie foarte discutabila ce poate crea controverse (tie iti va place intr-un fel, altuia in alt fel, mie in alt fel, si tot asa :))). Poate doar sa mai adaug o tema/doua din care utilizatorul sa poata alege, insa, nu stiu cat de utila ar fi aceasta schimbare :-?.

Cu cat sunt mai multe pareri, cu atat mai bine.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

2. Desigur, insa designul este o sugestie foarte discutabila ce poate crea controverse (tie iti va place intr-un fel, altuia in alt fel, mie in alt fel, si tot asa :))). Poate doar sa mai adaug o tema/doua din care utilizatorul sa poata alege, insa, nu stiu cat de utila ar fi aceasta schimbare :-?.

Cu cat sunt mai multe pareri, cu atat mai bine.

La asta ma gandeam si eu... cateva teme care sa le poata schimba userul dupa preferinta si tema actuala sa fie default

Link to comment
Share on other sites

gaby vei trece la ultima versiune IPB 3.2.x ?

Desi are ceva functionalitati noi care mi-au atras atentia, deocamdata nu m-a convins sa o instalez (am testat-o pe localhost). Nu ma impac cu anumite schimbari ale noii versiuni. Cu toate acestea daca nu vor scoate o alta versiune pana ma hotarasc eu, bineinteles ca la un moment dat voi actualiza versiunea forumului.

ii vreo 150$ sa-l cumperi

Asa este, licenta IPB pentru pctroubleshooting.ro este cumparata, tot ce mai trebuie sa platesc este 25$ din 6 in 6 luni pentru a avea acces la update-uri.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

M-am chinuit ceva pentru ca nu intelegeam de unde naiba e problema... Pana la urma i-am dat de cap, cel putin, la mine pe un utilizator de test, a mers. Te rog sa imi spui daca acum merge :D, si, merci pentru semnalare :cheers: !

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cautarea pe forum.

Daca cauti ceva in casuta de cautare si vei avea un cuvant cu mai putin de 4 caractere ex:

24871337.jpg

in schimb daca nu exista aceste cuvinte scurte vei primi

86680594.jpg

As propune scoaterea acestei limitari deoarece multe din cele cautate contin prepozitii (care au 2-3 litere) si descurajeaza astfel cautarea pe forum, inervarea celui care cauta si crerea de topicuri multiple inutile.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

cauta windows 8

try it

exact GoH.. apare eroarea aia de mai sus... si avand in vedere ca lumea o sa caute windows 7, windows 8 si nu o sa le gaseasca din cauza erorilor o sa creada ca nu exista informatii si o sa zica ca nu e bun forumul, prea sarac in informatii

Link to comment
Share on other sites

O sugestie interesanta; sunt partial de acord cu voi. De ce ? Sa luam termenul windows 7. Daca il vom scrie asa, intr-adevar, va fi returnata o eroare, insa, va fi afisat si un sfat, care spune asa: Cauta o fraza specifica introducand-o in ghilimele; astfel evitand limitarea respectiva (daca veti cauta "windows 7", vor fi returnate rezultate).

searchexample.png

Stiu ca pentru utilizatorul obisnuit care abia a facut contact cu forumul, poata parea destul de complicat, iar 99% dintre ei vor avea reactia descrisa de alex: "nu o sa le gaseasca din cauza erorilor o sa creada ca nu exista informatii si o sa zica ca nu e bun forumul, prea sarac in informatii".

Limitarea din pacate nu o pot scoate de tot din cauza faptului ca exista multe articole, iar la o cautare obisnuita (de exemplu: probleme pc), termenii fiind foarte comuni in articole, forumul nu va putea afisa toate articolele relevante din cauza ca vor fi foarte multe interogari in baza de date, si va afisa:

(...) the keywords you used are not permitted due to the high number of matches.

Solutia ar fi sa mai scad din limitare, sa pun de exemplu 2 caractere minime :-?, dar e posibil sa intampin fenomenul explicat mai sus.

Te-ai inregistrat? Ne-ar placea sa te prezinti.

Cum pot sustine forumul?
Cumpara de la eMag folosind acest link.
--------------------
oG2BN9d.gifse1WdXd.gifQG6MtmI.gifRHYjDzD.gifG5p1wui.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.